Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX480

 • Silnik Loncin H200 o pojemności 196ccm
 • żeliwna tuleja cylindra, łożyskowany wał
 • łatwe odpalanie dzięki dekompresatorowi
 • Szerokość robocza 48 cm
 • 1 bieg do przodu, 1 bieg wsteczny
 • przeciwbieżny kierunek pracy zespołu roboczego!
 • koła pompowane 13" z protektorem
 • solidna, odlewana obudowa przekładni
 • regulowana kierownica góra-dół w 3 pozycjach 
 • waga 70 kg,

Więcej szczegółów

2 279,05 zł

Dodaj do listy życzeń


CEDRUSGLX480

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy. Szybka darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa z napędem Cedrus GLX 480

Glebogryzarka? A do czego mi to jest potrzebne? 

Kultywator spalinowy czy też inaczej mówiąc glebogryzarka spalinowa z napędem to jedno z tych narzędzi, które okazuje się niezmiernie przydatne w trakcie wszelkich prac związanych z obróbką gleby. Urządzenie to doskonale sprawdzi się w Twoim przydomowym ogródku warzywnym oraz na większej działce, na której prowadzisz rzędowe uprawy roślin. Dzięki możliwości rozbudowy tego sprzętu o różnorodne dodatki, zyskujesz możliwość korzystania z niego nie tylko do rozluźnienia gleby. 

Dla wielu miłośników ogrodnictwa, skupiających się na wyborze doskonałych nasion i odpowiednim nawożeniu, często pomijany jest kluczowy element - gleba. Gleba stanowi fundament sukcesu w uprawie warzyw. Warto pamiętać, że właściwe przygotowanie gleby ma znaczący wpływ na ilość i jakość plonów. Jeśli rozważasz zakup glebogryzarki spalinowej jako alternatywy dla tradycyjnych prac z motyką, to zdecydowanie jest to ważny krok w kierunku zwiększenia efektywności i oszczędności czasu!

Glebogryzarka Cedrus GLX480 prezentuje się jako solidna i wydajna maszyna. Posiada niezależny napęd na koła i oddzielny napęd dla zespołu roboczego, ulokowanego z tyłu urządzenia. Dzięki wydajnej, przeciwbieżnej pracy noży, zagwarantuje Ci najlepsze efekty podczas przygotowywania gleby pod uprawę warzyw lub tworzenia trawnika przed domem. Ten model jest niezastąpiony w trudnych zadaniach związanych z niwelacją terenu i doskonale sprawdzi się w uprawach rzędowych, zwłaszcza na średnich i dużych działkach, do 25 arów.

Silnik Loncin H200 o pojemności 212 cm3 z tuleją żeliwną, wałem opartym na łożyskach oraz czujnikiem poziomu oleju

Glebogryzarka Cedrus GLX480 jest napędzana sprawdzonym silnikiem Loncin H200 o pojemności 196 ccm. Ten zaawansowany silnik oferuje podczas pracy imponującą moc maksymalną na poziomie 4,1 kW, a także wysoki moment obrotowy oscylujący wokół 11,5 Nm. Te wyjątkowe parametry zapewnią Ci efektywne i bezproblemowe uprawianie gleby. Wał oparty na łożyskach oraz tuleja cylindra wykonana z żeliwa znacząco przedłużają żywotność silnika, gwarantując Tobie długotrwałe użytkowanie przez wiele sezonów pod warunkiem, że będziesz prawidłowo eksploatował silnik. W przypadku gdy podczas pracy motor zaczyna przerywać lub masz trudności z rozruchem, zaleca się abyś w pierwszej kolejności sprawdził poziomu oleju w silniku. Czujnik oleju może ostrzegać Cię przed potencjalnymi kosztownymi awariami. Rozruch glebogryzarki nie będzie dla Ciebie stanowić żadnego problemu, ponieważ Twój silnik H200 wyposażony jest w system automatycznej dekompresji, ułatwiający rozruch. Wystarczy, że lekko pociągniesz za linkę startową i bez problemu uruchomisz urządzenie. Aby zatankować zbiornik w pełni, koniecznym jest abyś miał pod ręką 2,5 litra benzyny. Obsługa silnika oraz czynności serwisowe są proste i intuicyjne. Wszystko masz na wierzchu!

Zespół roboczy pracujący przeciwbieżnie, pompowane koła 13", mechanizm przeniesienia napędu

Glebogryzarka spalinowa z napędem Cedrus GLX480 została wyposażona w koła o średnicy 13", wyposażone w protektor. Koła odbierają moment z przekładni jazdy, co stanowi różnicę w porównaniu do innych glebogryzarek, gdzie napęd jest generowany przez ruch zespołu roboczego. Układ napędowy w glebogryzarce pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo siły w trakcie pracy. Ponadto, praca glebogryzarki z napędem jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Dzięki oponom z protektorami oraz stałemu napędowi na dwa koła (brak mechanizmu różnicowego) łatwo pokonasz trudne, grząskie tereny. Jeśli planujesz pracę w najbardziej wymagających warunkach, istnieje możliwość abyś doposażył glebogryzarkę w koła metalowe. Są one cięższe niż te pompowane, posiadają również wyższe "jodełki", co gwarantuje Ci jeszcze lepszą przyczepność w skrajnie trudnych warunkach. Podczas pracy glebogryzarką Cedrus GLX 480 do dyspozycji masz jeden bieg do przodu i jeden wsteczny, co ułatwia manewrowanie oraz wydobycie maszyny w przypadku zakopania urządzenia zbyt głęboko. Po wciśnięciu dźwigni odpowiedzialnej za jazdę do przodu, jednocześnie aktywujesz zespół roboczy umiejscowiony z tyłu. I tu niespodzianka... noże będą pracowały przeciwbieżnie czyli do tyłu! Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przeciwbieżny kierunek pracy powoduje, lepsze rozdrobnienie i wymieszanie gleby. Część obecnych w podłożu kamieni, nieczystości zakopiesz głębiej a wierzchnia warstwa gleby będzie "czyściejsza". Tym samym uzyskasz lepiej przygotowane podłoże, co ma fundamentalny wpływ na to jakie plony zbierzesz! Przeciwbieżna praca noży to jedna z cech charakterystycznych dla glebogryzarek separacyjnych, choć GLX480 oczywiście się do nich nie zalicza. Szerokość robocza wynosi 48 cm, co umożliwia Ci wygodną pracę podczas uprawy rzędowej, gdzie szersze glebogryzarki byłyby dla Ciebie niewygodne. Noże robocze, zwane także motykami, charakteryzują się niezwykle solidną konstrukcją, umożliwiającą efektywne rozluźnianie nawet twardych, suchych gleb, z którymi słabiej wykonane zespoły robocze sobie nie radzą. Prędkość obrotowa motyk zależy od prędkości obrotowej silnika i wynosi między 180 a 220 obr./min. Jeśli będziesz potrzebował przetoczyć GLX480 zrobisz to z łatwością i bezproblemu, gdyż wystarczy że przesuniesz zawleczki kół w zewnętrzne otwory osi napędowej. Głębokość pracy możesz dostosować za pomocą ogranicznika głębokości umieszczonego z tyłu urządzenia. W zależności od ustawienia i rodzaju gleby, w której pracujesz, maksymalna głębokość, na jaką możesz zakopać zespół roboczy, wynosi około 30 cm.

Operator, użytkowanie 

Glebogryzarka spalinowa z napędem Cedrus GLX480 umożliwia Ci dostosowanie wysokości kierownicy w trzech różnych ustawieniach. To pozwala dopasować rękojeści do Twojego wzrostu, gwarantując Ci komfortową pracę. Gumowane rączki kierownicy są trwałe i naprawdę komfortowe. Wszystkie kluczowe elementy sterowania, takie jak dźwignie jazdy, manetka gazu i wyłącznik, są łatwo dostępne. Są one czytelnie oznaczone, dzięki czemu nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia w obsłudze tego typu urządzeń nie będziesz miał problemów z bezpiecznym korzystaniem z tej glebogryzarki.

Cedrus GLX 480 to tylko glebogryzarka? 

Glebogryzarką Cedrus GLX480 nie tylko zgryzujesz glebę, ale po doposażeniu jej w dodatkowe akcesoria możesz zamienić ją w ciągnik jednoosiowy, czym zwiększysz funkcjonalność swojego urządznia. Dodatkowe akcesoria w jakie możesz doposażyć ten model to min.

 • koła stalowe z wysoką jodełką, które umożliwią Ci zarówno gryzowanie jak i pozostałe prace ziemne, które będziesz przeprowadzał w trudnym terenie,
 • obciążniki kół, abyś mógł zwiększyć wagę operacyjną swojej glebogryzarki
 • pług jednoskibowy
 • obsypnik
 • wyorywacz to ziemniaków

Podsumowanie

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX 480 to rzędowa glebogryzarka z napędem na koła i osobnym, przeciwbieżnym napędem dla zespołu roboczego. Jest niezastąpiona podczas gdy pracujesz na większych powierzchniach oraz przy rzędowych uprawach roślin. GLX480 jest wyposażona w markowy silnik Loncina oraz bardzo solidną przekładnię z równie solidnym zespołem roboczym. Jest to narzędzie, które będzie "odwalać" za Ciebie ciężką i żmudną robotę w polu jaką niewątpliwie jest uprawa gleby. Jeśli poszukujesz średniej wielkości glebogryzarki, naprawdę dobrej jakości w bardzo rozsądnej cenie to już ją znalazłeś! Model Cedrus GLX480 jest dla Ciebie idealny. 

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane