Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Odśnieżarki Jest 13 produktów.

Odśnieżarki

Komu i do czego może przydać się odśnieżarka?

Odśnieżarka to jedno z tych urządzeń które docenisz dopiero wtedy gdy staniesz się jej użytkownikiem. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie każdej zimy spadają niezliczone ilości białego puchu to z całą pewnością wiesz jak mocno zima potrafi zajść za skórę! Być może w Twoim przypadku z tą srogą zimą nie j...

Komu i do czego może przydać się odśnieżarka?

Odśnieżarka to jedno z tych urządzeń które docenisz dopiero wtedy gdy staniesz się jej użytkownikiem. Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie każdej zimy spadają niezliczone ilości białego puchu to z całą pewnością wiesz jak mocno zima potrafi zajść za skórę! Być może w Twoim przypadku z tą srogą zimą nie jest aż tak źle, jednak to inne okoliczności zachęcają Cię do poszukiwania rozwiązań, które mogłyby znacząco wpłynąć na jakość Twojego życia. A co to jest ta cała odśnieżarka? Odśnieżarka to urządzenie, które ma za zadanie wykonać za Ciebie najcięższą pracę!

Cenisz sobie ciszę, spokój oraz życie na uboczu? Twój dom postawiony jest w drugiej, a nawet trzeciej linii zabudowy? A może należysz do grupy szczęśliwców i możesz podziwiać piękne, okoliczne krajobrazy z góry, na której zbudowany został Twój dom? Jeśli tak to zapewne mieszkasz w uroczej okolicy! W rezultacie możliwym jest, że w okresie zimowym pług dojeżdża do Ciebie bardzo rzadko lub nawet wcale i odcina od świata Twoją posesję. Doskonale wiemy ile czasu i siły kosztuje Cię utrzymanie przejezdności długiej drogi dojazdowej. A czy przypadkiem przed Twoją posesją jest chodnik? Jeśli tak to pamiętaj! Odśnieżanie chodnika to Twój obowiązek, a nie gest dobrej woli! Za zaniedbania możesz mieć poważne problemy. Nie dosyć, że musisz zadbać o bezpieczeństwo najbliższych wokół swojego domu, to jeszcze pamiętać o pieszych przechodzących “pod Twoimi oknami”. Seniorzy oraz osoby, które ze względu na stan swojego zdrowia nie mogą wykonywać ciężkiej pracy, fizycznej mogą potrzebować pomocy w okresach obfitych opadów śniegu, które potrafią naprawdę mocno utrudnić im żywot. Dzisiaj żyjemy w czasach nieustannego biegu. Bez przerwy musimy wybierać, z czegoś rezygnować. Często powtarzasz, że Twoja doba ma tylko 24 godziny? Jeżeli nie to jesteś prawdziwym wygranym! Jeśli tak, to prawdopodobnie odśnieżanie podjazdu jest ostatnią rzeczą, którą chcesz dopisać do swoich obowiązków. A może najzwyczajniej w świecie nie lubisz rano wstawać wcześniej, tylko po to aby złapać za łopatę. Nawierzchnia przed Twoim domem wyłożona jest kostką brukową? Pamiętaj o tym, że stosowanie soli lub innej chemii w celu usunięcia śniegu może powodować odbarwienia i uszkodzenia powierzchni. Dodatkowo ta metoda zwalczania śniegu niesie ryzyko, że zniszczysz rośliny w Twoim ogrodzie. Szczególnie te, które posadziłeś wzdłuż podjazdu. Sól jest szkodliwa również dla zwierząt, o czym przypominają lekarze weterynarii. A z jakiego powodu Ty pomyślałeś o odśnieżarce? Co chcesz zmienić w swoim życiu, że czytasz tekst właśnie o odśnieżarkach? Przecież jest mnóstwo dużo ciekawszych treści.

Co zyskujesz korzystając z odśnieżarki?

Gdy będziesz odśnieżał odśnieżarką, przestaniesz wykonywać ciężką i mozolną pracę jaką jest odśnieżanie zasypanych powierzchni. Zaczniesz pracować szybko i wydajnie. Zaoszczędzisz niezliczoną ilość czasu i energii! Zasypaną drogę, która odcięła Cię od drogi publicznej przywrócisz raz-dwa do stanu używalności. Dzięki odśnieżarce uniezależnisz się od osób trzecich, które pomagają Ci w walce z zalegającym śniegiem. Skutecznie zadbasz o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Zyskasz czas, który niewłaściwie wykorzystany przepadnie bezpowrotnie. Odśnieżarka to zawsze odśnieżony podjazd, przejezdna droga dojazdowa, poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha! To urządzenie nie tylko umożliwia Ci szybkie i skuteczne odśnieżanie, ale da Ci ogromną swobodę działania. Dzięki niej nie zniszczysz wieloletnich roślin, o które dbasz przez cały rok, nie uszkodzisz drogiej nawierzchni przed Twoim domem oraz nie zaszkodzisz czworonożnym, kudłatym domownikom! Zaczniesz usuwać śnieg bezpiecznie bez szkody dla otoczenia. Odśnieżarka to ostateczne rozwiązanie wszystkich Twoich problemów, jakich dostarcza Ci sroga zima i związane z nią obowiązki!

Jak dobrać odśnieżarkę do swoich potrzeb? Podział odśnieżarek.

Kluczem do komfortowej i skutecznej pracy jest dobór odpowiednich narzędzi. Najlepsza odśnieżarka, o super parametrach, może okazać się kulą w płot… Co Ci z tego, że będziesz miał wielką odśnieżarkę spalinową z imponującym, ogromnym silnikiem jeśli nie będziesz w stanie jej użyć, bo na przykład jest zbyt ciężka? Do czego potrzebna jest Ci średniej wielkości odśnieżarka jeżeli masz 5 metrów podjazdu przed garażem? A może przystępna cena, a tym samym “umiarkowane” parametry skłaniają Cię ku modelowi, który nie nadaje się do pracy w trudnych warunkach albo na dużej powierzchni? Wtedy będziesz zadowolony tylko raz. Wiesz kiedy? W chwili zapłaty… Później szybko przekonasz się o tym, że odśnieżarka którą wybrałeś nie rozwiązała Twoich problemów. 

Odśnieżarki możemy podzielić ze względu na rodzaj silnika: 

Taki podział proponujemy też w naszym sklepie www.multimaszyny.eu. Jeśli powierzchnia, którą zamierzasz odśnieżać jest bardzo mała, albo ze względu na stan zdrowia zależy Ci na tym, żeby Twoja odśnieżarka była jak najlżejsza i jak najprostsza w obsłudze, odśnieżarka elektryczna lub odśnieżarka akumulatorowa mogą okazać się dla Ciebie właściwym wyborem. Oprócz wspomnianej prostoty obsługi oraz małej wagi, docenisz również brak hałasu i spalin oraz brak konieczności wykonywania szeroko rozumianej obsługi serwisowej. Jeżeli będziesz musiał odśnieżać bardzo wcześnie rano albo niemalże w środku nocy, to nie musisz obawiać się tego, że obudzisz domowników albo co gorsza rozwścieczonego sąsiada:-) Ale pamiętaj! Odśnieżarka elektryczna, czy też odśnieżarka akumulatorowa mają wydajność nieporównywalnie niższą z odśnieżarkami spalinowymi!. Ograniczy Cię zarówno wysokość pokrywy śnieżnej, wilgotność śniegu jak i zasięg wyrzucanego śniegu. W odśnieżarce elektrycznej zasięg Twojej pracy będzie limitowany przewodem zasilającym, ale za to czas pracy będziesz miał dłuższy niż w przypadku gdy odśnieżasz odśnieżarką akumulatorową. Ta druga opcja wprawdzie zapewni Ci pewną swobodę pracy, jednak w miarę upływu czasu, zaczniesz odczuwać skutki rozładowywującej się baterii. Spadną obroty silnika co przełoży się na słabsze kruszenie i obniżenie zasięgu wyrzucanego śniegu.

Jeśli Twoja posesja wymaga częstego odśnieżania lub powierzchnia, która musisz odśnieżać wynosi więcej niż przysłowiowe kilkanaście metrów kwadratowych, weź pod uwagę odśnieżarkę spalinową. Oczywiście pamiętaj o tym, że modeli odsnieżarek jest bardzo dużo i musisz dobrać model, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Nie za duży nie za mały;-) Odśnieżarka spalinowa zapewni Ci dużo lepszą wydajność podczas odśnieżania. Przestaniesz zastanawiać się nad tym czy pokrywa śniegowa nie jest zbyt wysoka i czy zasięg strumienia śniegu będzie wystarczający. Zaczniesz odśnieżać szybko i skutecznie, niezależnie od tego ile śniegu napadało w nocy. Nie będziesz ograniczony zasięgiem kabla czy też rozładowanym akumulatorem, przez co możesz swobodnie odśnieżać odległe miejsca np. daleką drogę dojazdową do Twojej posesji. Obsługa serwisowa odśnieżarki spalinowej nie jest bardziej skomplikowana niż kosiarki. Stosując kilka prostych zasad, możesz bezproblemowo użytkować odśnieżarkę spalinową.

W chwili pisania tego tekstu na naszym rynku nie ma odśnieżarki elektrycznej, ani odśnieżarki akumulatorowej z dwoma stopniami pracy. To drugi podział jaki możemy zastosować podczas klasyfikowania odśnieżarek:

 • odśnieżarka jednostopniowa

 • odśnieżarka dwustopniowa

Odśnieżarka jednostopniowa to maszyna, w której zespół roboczy pełni funkcję zarówno frezu przedniego odpowiadającego za kruszenie i rozdrabnianie pokrywy śniegu jak i wirnika, który odpowiada za jego wyrzucanie na zewnątrz. Tego typu urządzenia jednostopniowe zarówno elektryczne, akumulatorowe jak i spalinowe nie oferują Ci napędu. Podczas odśnieżania musisz maszynę nieco “wpychać” w zaspę co powoduje, że zespół roboczy wgryza się w pokrywę śniegową oraz obraca się po podłożu. Tym samym, ułatwia przemieszczanie się maszynie i stwarza coś w rodzaju napędu jazdy. Jednak pamiętaj! koła jezdne w odśnieżarce jednostopniowej nie są napędzane. Odśnieżarka jednostopniowa ma stalowy wirnik, który jest ogumowany. Wirniki te nie posiadają zębów, przez co nie sprawdzają się podczas kruszenia zmarzniętego śniegu. Odbudowy odśnieżarek jednostopniowych, w tym także spalinowych najczęściej wykonane są z tworzywa. Możesz je użytkować na podjeździe z kostki brukowej, czy też innej równej i utwardzonej nawierzchni, podczas gdy odśnieżasz suchy i nie zmarznięty śnieg. Natomiast jeśli zamierzasz odśnieżać kamienistą drogę, wysypany kamieniem plac przy domu czy też tak samo stworzone alejki, wspomniany ogumowany zespół roboczy oraz plastikowy korpus nie są dla Ciebie dobrym wyborem! Mogą w łatwy sposób ulec uszkodzeniu, a ich naprawa bądź wymiana będą kosztowne. Odśnieżaka dwustopniowa prawie zawsze wyposażona jest w napęd na koła. Dzięki niemu podczas odśnieżania, przestaniesz siłować się z Twoja odśnieżarką a zaczniesz pracować komfortowo i wydajnie. Odśnieżarki dwustopniowe w odróżnieniu do jednostopniowych wyposażone są w przekładnie, która pozwala przenieść napęd na oba stopnie pracy. W odśnieżarce dwustopniowej, przedni element zespołu roboczego, czyli stopień pierwszy nazywany jest frezem. Frez jest wykonany w całości z metalu i jest on odpowiednio uzębiony. Właśnie to uzębienie umożliwi Ci kruszenie zmarzniętej powłoki śniegu. Stopień drugi to wirnik. Jest on odpowiedzialny za wyrzucanie śniegu przez komin wylotowy na zewnątrz. Od rozmiarów frezu, wirnika, tunelu oraz kanału wylotowego zależy w dużej mierze wydajność Twojej odśnieżarki. Im większe te elementy tym z reguły większy jest silnik, który napędza odśnieżarkę. A wszystko to razem przekłada się na możliwości modelu oraz jego zastosowanie. Obudowy odśnieżarek dwustopniowych wykonane są z metalu. Dzięki temu są one dla Ciebie odpowiednie, jeżeli powierzchnia odśnieżania jest kamienista lub nierówna.

Podczas gdy zastanawiasz się jaka maszyna będzie dla Ciebie odpowiednią, polecamy Ci następujący podział ze względu na wydajność odśnieżarki oraz gabaryty: 

 • małe odśnieżarki - wszystkie urządzenia zarówno elektryczne, akumulatorowe jak i spalinowe o szerokości roboczej do 60 cm,

 • średnie odśnieżarki - o szerokości roboczej 60 cm - 70 cm,

 • duże odśnieżarki - o szerokości roboczej powyżej 70 cm. 

Małe odśnieżarki znajdą zastosowanie na małych powierzchniach, średnie na średnich a duże na dużych;-) Tak to właśnie wygląda. Jeżeli masz dosłownie kilkadziesiąt metrów kwadratowych do odśnieżania, weź pod uwagę modele mniejsze zarówno elektryczne jak i spalinowe. Mogą to być przykładowo:

Jeśli nie jesteś przekonany do małej odśnieżarki lub gdy powierzchnia jaką będziesz odśnieżał ma więcej niż 200 metrów kwadratowych, wybierz maszyny średniej wielkości, takie jak min:

Powyżej 300 metrów kwadratowych warto abyś, przyjrzał się modelom dużym takim jak np.

Jeśli wiesz, że warunki w jakich mieszkasz rok w rok są ekstremalne weź pod uwagę model wyjątkowy jakim jest:

Szerokość robocza, współgra z odpowiednio dobranym silnikiem oraz rozmiarami elementów tworzących zespół roboczy i rzutujących na wydajność maszyny. Krótko mówiąc, nie spotkasz małej odśnieżarki z ogromnym silnikiem, ani też ogromnej z silnikiem o pojemności 200 ccm. Jeżeli taką znajdziesz to będzie to dla nas nie lada ciekawostką;-)

Szukając odśnieżarki natkniesz się na rozmaitych producentów. Jedni będa bardziej, a inni mniej znani. W przypadku tych mniej rozpoznawalnych będziesz musiał przebrnąć przez klika stron internetowych zanim zbierzesz interesujące Cię informacje. W naszym sklepie stacjonarnym i internetowym spotkasz odśnieżarki, które polecamy od niepamiętnych czasów: 

 • odśnieżarki Al-ko 

 • odśnieżarki Cedrus

 • odśnieżarki Vega marki Grass z Zabierzowa

 • odśnieżarki Snapper oraz Simplicity wyprodukowane w całości przez Briggs & Stratton

Nie znalazłeś interesujących Cię informacji? Nic straconego!

Jeśli poszukujesz informacji, których nie znalazłeś zapraszamy Cię do kontaktu! Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania i wspólnie ustalić jaka odśnieżarka jest Ci potrzebna. 

email: multimaszyny@gmail.com 

tel. 516 696 767

Więcej

Podkategorie

 • Odśnieżarki...
 • Odśnieżarki spalinowe

  Jednak spalinówka? Najczęściej tak!

  Odśnieżarki spalinowe zapewniają Ci przede wszystkim większą wydajność i nieograniczoną mobilność. No chyba, że podczas odśnieżania 300 metrowej drogi dojazdowej do domu, na samym jej końcu zabraknie Ci benzyny… Brak kabla zasilającego sprawia, że możesz odśnieżać, praktycznie w każdym zakamarku ogrodu. Zespoły robocze są większe i solidniejsze, a silniki spalinowe rozwijają wyższe moce niż w odśnieżarkach na prąd. Dzięki temu możesz mierzyć się, z większymi zaspami oraz odśnieżać większe powierzchnie. Spalinówką będziesz dalej wyrzucał śnieg niż elektrykiem.

  Jak daleko wyrzuca śnieg odśnieżarka spalinowa?

  Odśnieżarka spalinowa w zależności od modelu oraz w zależności od wilgotności i masy śniegu wyrzuca maksymalnie na 10-15 metrów. Jeżeli śnieg jest suchy to tak daleko możesz go przerzucić. Natomiast jeśli odśnieżasz śnieg mokry i ciężki, to wtedy musisz liczyć się z tym, że nie uzyskasz takiego zasięgu. Dodatkowo na zasięg wyrzucanego śniegu ma wpływ budowa zespołu roboczego odśnieżarki oraz jej komina wylotowego. Małe przekroje i duże krzywizny nie sprzyjają dalekiemu wyrzutowi. Twoja odśnieżarka może oferować duży i mocny silnik, ale jeśli ma wąski tunel to nie osiągniesz takich wyników.

  Jaką odśnieżarkę spalinową wybrać?

  To zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb i możliwości. Urządzenia, które mają nam ułatwić życie i sprawić, że praca staje się efektywna, a może nawet przyjemna muszą być właściwie dobrane. W przeciwnym wypadku zakupiona maszyna nie spełni Twoich oczekiwań. Problemy pozostaną nierozwiązanymi. Przykłady z życia można mnożyć. Użytkownik z ograniczeniami ruchu kupił kosiarkę z napędem, dzięki której miał samodzielnie kosić Swój ogród. Jednak nie może nią kosić, ponieważ napęd nie ma zmiennej prędkości jazdy, a kosiarka jeździ zbyt szybko… Ogród nadal zarasta. Pani klientka potrzebowała kupić odśnieżarkę spalinową, ponieważ na jej barkach spoczywa konieczność odśnieżania dojazdu do drogi publicznej. Wybrała maszynę szarpaną ręcznie, której nie może uruchomić. Swój samochód nadal parkuje 150 metrów od domu pod sklepem…

  Wybierając odśnieżarkę musisz odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:

  • Jak bardzo srogie zimy nawiedzają mnie co roku?
  • Jak dużo mam do odśnieżania?
  • Czy mój stan zdrowia w ogóle pozwala mi na użytkowanie odśnieżarki spalinowej?
  • Na jakim podłożu będę pracował? Czy teren jest równy czy nie bardzo? 
  • Czy będę głównym operatorem czy może oprócz mnie np. moje dziewczyny* będą użytkowały odśnieżarkę? (dziewczyny* - w sensie, że np. żona, córka, mama, teściowa :-) )
  • Jakie dodatkowe funkcje będą mi potrzebne albo co chciałbym mieć w tej odśnieżarce
  • Ile pieniędzy planuję przeznaczyć na zakup odśnieżarki?

  Jeśli masz problem z odpowiedzią na te pytania, albo nie wiesz która z maszyn będzie odpowiednia dla Ciebie, skontaktuj się z nami! Przejdziemy tą drogę razem!

  email: multimaszyny@gmail.com tel. 516 696 767

  Czy odpalanie odśnieżarki spalinowej jest łatwe czy trudne?

  Wszystkie współczesne odśnieżarki spalinowe mają silniki górnozaworowe tzw. OHV. W silnikach OHV na wałkach rozrządu występują podwieszacze zaworów. Dzięki nim, podczas gdy szarpiesz za linkę rozrusznika nie musisz używać nadmiernej siły. Nawet gdy uruchamiasz silnik o dużej pojemności skokowej, odpalanie ręczne możesz porównać do zapalania kosiarki. Jeżeli stan Twojego zdrowia, ograniczenia w ruchu utrudniają Ci lub wręcz uniemożliwiają tego rodzaju aktywności, wybierz odśnieżarką z rozrusznikiem elektrycznym. Elektrostart to odpalanie jednym paluszkiem. Przestaniesz szarpać się z Twoją odśnieżarką, a zaczniesz pracować wydajnie i komfortowo. Odśnieżarki z rozrusznikiem elektrycznym mają równocześnie rozruchy ręczne. W naszej ofercie wszystkie odśnieżarki z elektrostartem zasilane są z gniazdka domowego 230V. Podłączasz wtyczkę przedłużacza do gniazda w odśnieżarce i przyciskiem odpalasz silnik. Jest to skuteczniejsza opcja rozruchu odśnieżarki niż problematyczne zasilanie rozrusznika z akumulatora.

  Odśnieżarki z rozrusznikami ręcznymi to min:

  Odśnieżarka z rozrusznikiem elektrycznym to min:

  W odśnieżarkach spalinowych napotkasz silniki zimowe… O co to chodzi?

  Silniki serii zimowej zostały zaprojektowane wyłącznie do pracy w odśnieżarkach. Oferują Ci łatwy rozruch, nawet w niskiej temperaturze oraz lepiej znoszą różnicę między niską temperaturą jaka panuje w chwili rozruchu, a wysoką powstałą w wyniku intensywnej pracy. Silniki zimowe najczęściej nie mają filtrów powietrza. Silniki zwykłe to klasyczne konstrukcje, które możesz spotkać na wielu innych urządzeniach np. zamiatarki spalinowe, glebogryzarki spalinowe czy też rębaki spalinowe. Na potrzeby zastosowania w odśnieżarce, mogą być w niewielkim stopniu zmienione np. wyposażone w dodatkową pompkę paliwa, która ułatwi Ci poranny rozruch. Jeżeli potrzebujesz odśnieżarki na umiarkowaną powierzchnię i przechowujesz ją w warunkach “ludzkich” to silnik zwykły znakomicie spełni swoje zadanie. W naszym sklepie multimaszyny.eu znajdziesz odśnieżarki z silnikami zwykłymi marki Loncin oraz silnikami serii zimowej marki Loncin i Briggs & Stratton.

  Odśnieżarka z silnikiem Loncin zwykłym to min. 

  Odśnieżarki z silnikiem Loncin serii zimowej to min. 

  Obsługa serwisowa odśnieżarki spalinowej

  Decydując się na odśnieżarkę spalinową musisz być przygotowanym na konieczność przeprowadzania nieco szerszej niż w przypadku elektryków obsługi serwisowej. Ale spokojnie! Obsługa nie jest jakoś szczególnie wymagająca i możesz, ją porównać z serwisem kosiarki spalinowej. Oprócz standardowych czynności jakie musisz wykonać w każdej odśnieżarce, takich jak min. oczyszczenie po zimie, kontrola pasków napędowych, sprawdzenie zespołu roboczego, w odśnieżarce spalinowej musisz pamiętać o:

  • serwisie olejowym,
  • obsłudze filtrów jeśli występują,
  • obsłudze układu paliwowego
  • świecy zapłonowej
  • kontroli i ewentualnej regulacji luzów zaworowych

  Idź do strony:

  Odśnieżarki

  Strona główna

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów