Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Roboty koszące Jest 28 produktów.

Roboty koszące

Kosiarka automatyczna

Jeżeli uwielbiasz kosić trawę i nie wyobrażasz sobie życia, w którym ktoś odbiera Ci tą przyjemność nie czytaj dalej - robot koszący to propozycja, która nie jest dla Ciebie! 

Roboty koszące

Kosiarka automatyczna znana również jako robot koszący to urządzenie, dzięki któremu w całości lub w znacznym stopniu zautomatyzujesz koszenie swojego ogr...

Kosiarka automatyczna

Jeżeli uwielbiasz kosić trawę i nie wyobrażasz sobie życia, w którym ktoś odbiera Ci tą przyjemność nie czytaj dalej - robot koszący to propozycja, która nie jest dla Ciebie! 

Roboty koszące

Kosiarka automatyczna znana również jako robot koszący to urządzenie, dzięki któremu w całości lub w znacznym stopniu zautomatyzujesz koszenie swojego ogrodu. Kosiarka robot bez Twojego udziału wyjedzie z bazy w której “nocuje” i rozpocznie proces koszenia zgodnie z wyznaczonym przez Ciebie harmonogramem pracy. Po skończonym zadaniu samoczynnie powróci do stacji dokującej, gdzie będzie “odpoczywał”. W tym czasie naładuje swoje akumulatory i będzie z niecierpliwością wyczekiwał kolejnego, ustawionego w programie, zaplanowanego koszenia. Oczywiście masz możliwość samodzielnego “zlecania” koszenia bez konieczności pracy w oparciu o harmonogram. Wystarczy, że wymusisz koszenie przy pomocy aplikacji w telefonie lub przycisku na panelu sterującym i robot rozpocznie koszenie tu i teraz. Sterowanie z aplikacji jest bardzo powszechną funkcją, jednak nie wszystkie modele posiadają tą funkcjonalność. Są one dedykowane, użytkownikom, którzy cenią sobie prostotę i nie lubią dodatkowych funkcjonalności. Kosiarka automatyczna nie musi nocować na bazie. Jeśli wolisz możesz trzymać ją w garażu, a w chwili gdy chcesz rozpocząć koszenie wystarczy, że postawisz na bazie i włączysz koszenie. Jest to opcja, która może się sprawdzić podczas nieregularnej pracy na prostych i niedużych trawnikach.

Robot koszący Po co mi to?

Kosiarki automatyczne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki robotowi koszącemu możesz zyskać coś o czym Wszyscy bez przerwy w koło mówią. Cierpią na chroniczny niedostatek tego czegoś. Pewnie wiesz o czym mowa? :-) Tak oczywiście - bezcenny czas. Pęd życia powoduje, że mamy go coraz mniej. Pozostając przy koszeniu trawnika, najczęściej scenariusz wygląda podobnie. W tygodniu po pracy nie masz kiedy, ponieważ musiałbyś odpalić kosiarkę wieczorową porą co z całą pewnością wzbudziłoby niezadowolenie domowników lub sąsiadów. Pozostają Ci weekendy o ile trafisz w pogodę i o ile coś ważnego nie wypadnie. Ciągle stajemy przed koniecznością dokonywania wyborów i rezygnowania z czegoś, nawet jeśli wybory te dotyczą zwykłych codziennych spraw takich jak np. koszenie trawnika. Powoduje to w nas frustrację i niezadowolenie. Robot koszący może całkowicie przejąć obowiązki związane z koszeniem Twojego ogrodu lub ograniczyć Twój udział do absolutnego minimum. Brzmi wspaniale? Bo tak właśnie jest! Kiedy na Twoim trawniku zacznie pracować kosiarka automatyczna, Ty przestaniesz poświęcać całe soboty na czasochłonne koszenie ogrodu! Zaczniesz korzystać z życia i cieszyć się czasem wolnym! Twój trawnik już zawsze będzie skoszony, a Ty już nigdy nie będziesz musiał wybierać czy wyciągać z garażu kosiarkę czy rowery, na których wspólnie z Twoją rodziną wybierzecie się na długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową! W tym czasie robot koszący będzie kosił Twój ogród, a po skończonej pracy sam zjedzie do bazy.

Zadbany trawnik i czas wolny to jedyne co zyskuję użytkując robota? 

Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich domowników cierpi na alergię to koszenie trawnika lub wypoczynek w ogrodzie, w którym unosi się niezliczona ilość pyłków jest ostatnią rzeczą na liście zadań do zrobienia. Alergia na pyłki traw i roślin to najbardziej popularna forma alergii. Wiesz, że cierpi na nią prawie co 5 osoba? Naukowcy podają, że procent alergików rośnie i jest to związane ze stale rosnącym zanieczyszczeniem środowiska, a nie ze zwiększaniem się liczby alergenów naturalnych! Zasadniczy czas pylenia traw, w którym alergikom jest najtrudniej przypada na drugą połowę maja, czerwiec oraz lipiec. Sierpień to okres kiedy trawy pylą mniej intensywnie. Sezon ich pylenia kończy się we wrześniu. W chwili gdy kosisz trawnik, masz bardzo intensywny kontakt z pyłkami traw. Można wręcz powiedzieć, że w nich pływasz :-) Jeżeli do koszenia używasz tradycyjnej kosiarki, której ostrze mocno wiruje i generuje duży strumień powietrza podczas zbierania do kosza, to dodatkowo wzniecasz i rozdmuchujesz pyłki trawy po całym ogrodzie. Gdy kosisz trawnik za pomocą robota koszącego, przestajesz narażać się na bezpośredni kontakt z pyłkami traw i ograniczasz w ten sposób uciążliwe dla Ciebie i Twojej rodziny dolegliwości wywołane alergią. Jeśli Twój robot pracuje wieczorem albo w nocy, to następnego dnia “kurz” po bitwie na trawniku opada i możecie swobodnie korzystać z dobrodziejstw własnego ogrodu. Dzięki kosiarce automatycznej już nigdy SAM sobie nie zafundujesz intensywnych dolegliwości spowodowanych koszeniem trawy. 

Kosiarka dla seniora? Oczywiście! Kosiarka automatyczna

Jeśli jesteś szczęściarzem i masz mnóstwo wolnego czasu, jednak niestety stan Twojego zdrowia nie pozwala Ci na nadmierne aktywności jakimi bez wątpienia jest koszenie ogrodu kosiarką spalinową, to robot koszący może być rozwiązaniem Twoich problemów związanych z koszeniem trawnika. Taka praca może być dla Ciebie szczególnie wyczerpująca jeśli posiadasz rozmaite ograniczenia ruchowe. Już nigdy nie będziesz musiał chodzić krok w krok za Twoją nieporęczną i ciężką kosiarką spalinową oraz dźwigać ciężkiego kosza wyładowanego trawą po samiutkie brzegi. Kosiarka automatyczna raz na zawsze rozwiąże problem wyczerpującego Cię koszenia ogrodu. Robot skosi Twój trawnik i upora się ze skoszoną trawą, a Ty będziesz mógł w tym czasie wypoczywać.

Środowisko, normy emisyjne

Coraz więcej jest takich miejsc i osiedli mieszkaniowych gdzie obowiązują ograniczenia w użytkowaniu ogrodniczego sprzętu spalinowego. Temat jest rozwojowy i możemy mieć różne zdania w tej sprawie. Nie mniej jednak fakt, jest taki, że wyśrubowane normy emisyjne oraz wprowadzane administracyjne ograniczenia sprawiają, że kosiarki spalinowe mają coraz bardziej pod górę. Zastanów się, czy już dzisiaj nie zrobić tego kroku i nie zabrać razem ze sobą swojego trawnika w XXI wiek:-) Dodatkowym argumentem zachęcającym Cię do tego, abyś przesiadł się z głośnego sprzętu spalinowego jest fakt, że podczas pracy robotem koszącym słychać niewiele - głównie “ścinanie trawy”. Dzięki, temu możesz kosić w nocy, niedzielę i święta. Nikomu nie będzie to przeszkadzało. Jeżeli położenie Twojego domu sprawia, że jesteście z sąsiadami “naprawdę blisko”, mieszkasz w zabudowie szeregowej, albo na parterze bloku w którym posiadasz kawałek ogródka i nie chcesz generować uciążliwego hałasu to kosiarka automatyczna przynosi rozwiązanie Twojego problemu. Prowadzisz pensjonat, hotel SPA czy też inne miejsce do którego ludzie przyjeżdżają odpocząć? Przestań fundować im atrakcje polegające na koszeniu głośną kosiarą! Gdy będziesz kosił robotem przestaniesz generować hałas nieprzyjemny dla otoczenia oraz produkować pod oknami swojego domu szkodliwe spaliny. Zaczniesz pracować cichutko i bezemisyjnie.

Gdzie podziewa się skoszona trawa?

Jednym z dodatkowych benefitów jakie otrzymujesz użytkując robota jest rozwiązanie problemów związanych z utylizacją skoszonej trawy. W różnych regionach naszego kraju obowiązują rozmaite regulacje dotyczące odbioru odpadów zielonych z domów jednorodzinnych. Jedne są bardziej przystępne, a inne mniej... Przykładowo w naszej gminie, właściciel działki, musi spakować skoszoną trawę oraz inne odpady zielone typu liście, gałęzie itp. do jednego kubła o pojemności 120 litrów. Pół biedy jeśli, zielone skromnie rośnie. Albo gdy działka ma 5 arów.. A jeśli ma 15? Albo 25? Pozostałą ilość trzeba spakować do worków i we własnym zakresie wywieźć do PSZOKu. A w PSZOKu z tych worków z powrotem wysypać. Nie każdy chce mieć koło domu kompostownik i nie każdy może go mieć. W miejscu gdzie nie musisz trawy zbierać, najlepiej pozostawić ją rozrzuconą na skoszonym trawniku. Ale co w sytuacji gdy chcesz aby Twój trawnik dobrze wyglądał? Nie możesz wtedy raz po raz pozostawiać skoszonej nie zebranej trawy! Gdy będziesz kosił ogród robotem koszącym, przestaniesz zmagać się z problemem zbierania i utylizacji trawy. Nie będziesz jej gromadził w pojemniku, nie będziesz kompostował ani też nie będziesz wywoził swoim samochodem do PSZOKu. Twój robot już zawsze będzie dbał o to, żeby Twój trawnik był perfekcyjnie skoszony, a trawa dosłownie zniknęła. Kiedy znajomi spytają Ciebie co robisz ze skoszoną trawą, będziesz musiał się dobrze zastanowić zanim im odpowiesz… Dobre pytanie, gdzie właściwe podziewa się moja trawa?  W trakcie koszenia układ koszący kosiarki automatycznej rozdrobni ścięte końcówki trawy tak dokładnie, że nawet ich nie zobaczysz. Będą one stanowiły naturalny nawóz oraz sprawią, że mniej wody odparuje z trawnika. W połączeniu ze specyficznym cięciem niespotykanym w kosiarkach tradycyjnych, porównywalnym wyłącznie z kosiarkami wrzecionowymi okoliczności te będą stanowiły znakomite podstawy do tego, aby Twój trawnik zaczął się zagęszczać i rozwijać. Naturalną konsekwencją koszenia robotem jest fakt, iż forma i stan trawnika w Twoim ogrodzie ulegnie znaczącej poprawie. Jeżeli podejmiesz właściwe działania polegające na odżywianiu oraz napowietrzaniu, niewielkim kosztem osiągniesz efekt, którego wszyscy będą Ci zazdrościli.

Prawie jak miłość od pierwszego wejrzenia

Prowadzisz firmę, którą odwiedzają kontrahenci b2b albo klienci detaliczni? Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego jak ważnym jest pierwsze wrażenie jakie buduje się w głowie Twoich klientów, kiedy do Ciebie przyjeżdżają. Jak sądzisz, jakie uczucia u Twoich klientów może wywołać zapuszczony trawnik przed sklepem, siedzibą Twojej firmy, w którym trawa sięga powyżej kostek i płoży się po ziemi jak na pastwisku? No właśnie - takie same jak u Ciebie teraz! A jak będziesz postrzegany, jeżeli przed siedzibą Twojej firmy klienci w pierwszym kontakcie napotkają perfekcyjnie skoszony trawnik, na którym pracuje nowoczesne urządzenie koszące? Czy nie uważasz, że pomyślą sobie wtedy iż przychodzą po rozwiązanie swoich problemów do właściwych ludzi? Komunikat jaki im przekażesz będzie brzmiał następująco: Masz do czynienia z nowoczesną firmą, która ma wszystko pod kontrolą, która potrafi iść z duchem czasu i oferuje rozwiązania, które sama u siebie stosuje! Trawnik przed siedzibą Twojej firmy może być również Twoją wizytówką.

Czy robot koszący jest bezpieczny?

Kosiarka automatyczna jest bezpieczna dla otoczenia oraz Twoich najbliższych. Posiada szereg czujników oraz zabezpieczeń, które czuwają nad tym aby nikomu nic złego się nie stało, podczas gdy ona pracuje w pobliżu. Jednymi z istotniejszych są: wyłącznik stop, czujnik podniesienia oraz czujnik zderzeniowy. W sytuacji nagłej, gdy zachodzi konieczność awaryjnego zatrzymania robota wystarczy, że przyciśniesz STOP. Jest on zawsze umiejscowiony na wierzchu, tak abyś nie musiał otwierać osłony chroniącej panel sterujący. Jeżeli Twoje dziecko uniesie kosiarkę do góry, ta zatrzyma się natychmiast! Jej dalsza praca będzie możliwa dopiero gdy “wydasz takie polecenie”. Robot odłożony na ziemię, nie będzie samoczynnie kontynuował koszenia. Jeżeli kosiarka wjedzie w kogoś lub coś i uruchomi czujnik zderzeniowy również zatrzyma pracę, którą po chwili samoczynnie ponowi. Czułość czujnika ustawisz sam, z uwzględnieniem np. płożących roślin pod które ma podjeżdżać kosiarka w trakcie koszenia albo śpiącego na trawniku czworonożnego członka rodziny.

Kosiarka automatyczna - czy to skomplikowane?

Prościej się już nie da! Tak można opisać obsługę bieżącą oraz okresową robota koszącegoJako użytkownik nie będziesz miał zbyt wiele do roboty. Nie musisz pamiętać min. o  obsłudze filtrów, świec zapłonowych, kontroli i wymianie oleju, kontroli paska napędowego, zakupie świeżego paliwa i wielu innych sprawach. Ważne abyś od czasu do czasu skontrolował stan układu tnącego i oczyścił z trawy “podwozie” robota. W okresie zimowym warto zadbać o przechowywanie w odpowiednich warunkach. Brak silnika spalinowego i tym samym paliwa w urządzenia sprawiają, że możesz je przechowywać w przydomowej kotłowni bez obawy o to, że w całym Twoim domu czuć będzie ostry zapach benzyny. Gdy użytkujesz robota koszącego przestajesz pamiętać o takich rzeczach jak kosztowna obsługa serwisowa, zalecenia dotyczące mieszanek i paliw. Raz na zawsze zapomnij o trudnościach z rozruchem silnika oraz o szarpaniu się z kosiarką, która robi Ci na złość i nie chce się uruchomić. Zaczniesz zupełnie inaczej myśleć o swoim trawniku. Nawet nie będziesz pamiętał o tym, że wymaga koszenia. Robot w odpowiednim momencie wyjedzie z bazy, wykona pracę i samoczynnie powróci do bazy. Podczas odpoczynku będzie się ładował. Podczas ładowania akumulatoa robot zużywa znikomą ilość energii elektrycznej. W praktyce nie odczujesz różnicy, w zużyciu prądu. Szczegółowe analizy pokazują, że użytkownicy kosiarek automatycznych wydają mniej pieniędzy na serwis oraz eksploatację (rachunki za prąd) niż użytkownicy urządzeń spalinowych.

Jakiego robota koszącego kupić?

Oczywiście taniego i dobrego! :-) Pytanie powinno brzmieć: Jak wybrać robota koszącego, który będzie dla mnie najlepszy? Czym należy się kierować w pierwszej kolejności? Abyś, mógł wybrać kosiarkę automatyczną odpowiednią dla siebie, musisz w pierwszej kolejności oszacować powierzchnię trawnika, na której robot ma pracować. Roboty koszące oferują parametry umożliwiające im skuteczną pracę na określonych obszarach roboczych. Jest to szalenie ważne, abyś nie wybrał małego modelu do dużego trawnika!!! Jeżeli wybierzesz za mały model efekt będzie taki, że robot nie będzie pracował zgodnie z ustalonymi harmonogramami koszenia. Będzie brakowało mu zarówno czasu jak i akumulatora. W rezultacie więcej czasu spędzi ładując się na bazie niż kosząc na trawniku. Finalnie Twój ogród będzie koszony nierównomiernie i niekompleksowo. Jeśli masz wątpliwości i masz możliwości, wybierz model z lekkim "zapasem". Unikniesz wtedy rozczarowań. Pamiętaj! Właściwy dobór "wielkości" robota koszącego jest dla Ciebie istotniejszy, niż pozostałe jego funkcjonalności, z których być może nigdy nie skorzystasz! Im dłużej robot może kosić bez przerwy oraz im szybciej się ładuje tym lepiej - szybciej skosi ogród. Większa szerokość koszenia, zazwyczaj jest atutem. W szczególności gdy Twój trawnik jest dużej powierzchni oraz pozbawiony jest wąskich korytarzy, zakamarków i przeszkód. Jeśli obszar roboczy jest jednolity i ma w miarę regularne kształty, dodatkowe cechy takie jak koszenie wielu trawników (strefy, multitrawniki), większa ilość punktów początkowych są zbyteczne. Natomiast wykorzystasz je z powodzeniem, jeśli Twój ogród "składa się" z kilku trawników, ma wiele zakamarków i korytarzy. Sterowanie z aplikacji może być wygodne i przydatne, ale nie jest niezbędne. Jeśli działka którą kosisz ma duże pochyłości, koniecznie sprawdź na jakich nachyleniach może pracować model, który zamierzasz użytkować. Wszystkie pozostałe funkcje i parametry kosiarki automatycznej musisz uwzględnić abyś mógł ocenić, który robot będzie najlepszy dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub wsparcia nie wahaj się nas pytać!       

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 15 z 28 elementów