Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Agregaty prądotwórcze Jest 11 produktów.

Agregaty prądotwórcze

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które co raz częściej pojawia się w naszych domach, firmach oraz gospodarstwach. Posiadając generator prądu możesz spać spokojnie, ponieważ przerwy w dostawie energii elektrycznej nie będą dla Ciebie problemem. Nie musisz obawiać się tego, że Twoja rodzina zmarznie w długą, ciemną, zimową noc. W przypadku awar...

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które co raz częściej pojawia się w naszych domach, firmach oraz gospodarstwach. Posiadając generator prądu możesz spać spokojnie, ponieważ przerwy w dostawie energii elektrycznej nie będą dla Ciebie problemem. Nie musisz obawiać się tego, że Twoja rodzina zmarznie w długą, ciemną, zimową noc. W przypadku awarii zasilania uruchomisz kocioł centralnego ogrzewania oraz oświetlisz swój dom. Przygotujesz ciepły posiłek i gorącą herbatę oraz zapewnisz sobie łączność ze światem. Twoje gospodarstwo i Twoja firma mogą nadal funkcjonować, ponieważ możesz utrzymać działanie maszyn przemysłowych, komputerów i wszystkich tych urządzeń, które zostałyby unieruchomione z powodu braku energii elektrycznej co w rezultacie mogłoby narazić Cię na straty.  Agregat prądotwórczy zapewni Ci zasilanie nie tylko w przypadku braku prądu w sieci energetycznej ale również w sytuacji gdy pracujesz w miejscu gdzie tego prądu nie ma. Z jednej strony można więc powiedzieć, że agregaty prądotwórcze zapewniają nam bezpieczeństwo energetyczne, a z drugiej umożliwiają realizację inwestycji, wykonanie rozmaitych prac budowlanych. 

Co to jest agregat prądotwórczy?

Każdy generator prądu zbudowany jest z silnika spalinowego, który napędza prądnicę. Agregat zamienia energię mechaniczną na elektryczną. Rozróżnić możemy wiele rodzajów agregatów, które znajdują różnorakie zastosowanie. Różnią się one między sobą przeznaczeniem, parametrami, technologią. Ważnym jest abyś dobrał urządzenie odpowiednie dla swoich potrzeb. Innego urządzenia będziesz potrzebował do wielogodzinnej pracy ciągłej w warunkach przemysłu, a innego do awaryjnego zasilania nie dużej firmy czy domu.  

Jakie możemy rozróżnić agregaty prądotwórcze? 

Generatory prądu możemy podzielić na kilka grup ze względu na cechy jakie wykazują. Poniżej możesz zapoznać się z przykładowymi podziałami, które ułatwią Ci rozpoznanie i wybór urządzenia adekwatnego do Twoich potrzeb. W naszym sklepie internetowym www.multimaszyny.eu przygotowaliśmy dla Ciebie podział kategorii agregaty prądotwórcze na 3 podkategorie:

Uważamy, że taki podział jest bardziej przejrzysty i w łatwy sposób pozwoli Ci znaleźć to czego szukasz. Poniżej dowiesz się jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby dobrać agregat odpowiednio do swoich potrzeb. 

Agregaty możemy podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Agregaty stacjonarne to zaawansowane, duże urządzenia służące do zasilania obiektów przemysłowych, instytucji, olbrzymich sklepów. Posiadają odpowiednie parametry i są przystosowane do wielogodzinnej pracy ciągłej. Często możesz je oglądać na zewnątrz w zabudowie kontenerowej. Przenośne agregaty prądotwórcze to wszystkie te urządzenia, które pozwalają Ci na ich użytkowanie w miejscu w którym tego aktualnie potrzebujesz. Wśród tej grupy możemy rozróżnić agregaty przystosowane do przemysłowej pracy ciągłej oraz takie, które ogólnie rzecz ujmując nie zostały zaprojektowane aby pracować w warunkach przemysłu. Idealnie się sprawdzą podczas awaryjnego zasilania domu, nie dużej firmy, gospodarstwa. 

Generatory prądu możemy również podzielić ze względu na ilość faz. Rozróżniamy agregaty prądotwórcze 3 fazowe oraz agregaty 1 fazowe. Agregaty 3 fazowe zwane siłowymi obsługują urządzenia zasilane napięciem 400V oraz instalacje domowe z gniazdem przyłączeniowym 3 fazowym, gdzie instalacja elektryczna jest rozdzielona na osobnych fazach. Agregaty prądotwórcze 1 fazowe zasilają urządzenia o napięciu 230V. Jest to jeden z podstawowych podziałów generatorów jakie możesz spotkać i jeden z najważniejszych jaki musisz wziąć pod uwagę wybierając agregat prądotwórczy.

Wybierając agregat prądotwórczy w pierwszej kolejności oprócz wymaganej ilości faz musisz określić moc agregatu jaka jest Ci potrzebna do zasilania odbiorników. Zapamiętaj, że mówimy tu o mocy prądnicy, a nie mocy silnika spalinowego! Użytkownicy często mylą moc silnika z mocą prądnicy. Najlepiej, abyś sprawdził tabliczki znamionowe urządzeń, które chcesz zasilać. Przyjmij pewną "górkę", która pozwoli Ci pokryć to zapotrzebowanie z naddatkiem. Pamiętaj o tym, że wybierając agregat 3 fazowy, na gnieździe 230V odbierzesz dużo niższą moc niż moc całej wytwornicy! Musisz również zwrócić uwagę na to jakiego rodzaju urządzenia będziesz zasilał. Jeżeli Twój agregat ma zasilać elektronarzędzia oraz urządzenia pozbawione elektroniki, wybierz prostszy generator prądu bez AVR. Jeżeli będziesz chciał zasilać urządzenia elektroniczne takie jak np. sterowniki, komputery, lodówki, TV wybierz agregat prądotwórczy z AVR lub agregat inwerterowy. AVR to stabilizator napięcia, który zadba o właściwe parametry prądu ograniczające ryzyko uszkodzenia wrażliwej elektroniki, jednak w pewnych sytuacjach jedynym słusznym dla Ciebie rozwiązaniem może okazać się agregat inwertorowy. Zapewnia on min. najlepsze parametry wytworzonego prądu, które są najbezpieczniejsze dla wrażliwej elektroniki a w przypadku niektórych odbiorników niezbędne do prawidłowego jej działania! 

Agregaty prądotwórcze mogą być wyposażone w systemy automatyzujące ich pracę, systemy odprowadzania spalin, zestawy transportowe oraz inne akcesoria, których zastosowanie może zwiększyć funkcjonalność tych urządzeń. 

Więcej

Podkategorie

  • Agregaty prądotwórcze...
  • Agregaty prądotwórcze...
  • Agregaty inwerterowe

    Agregat inwertorowy to urządzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ten generator prądu jest lekki, cichy i wydajny. Agregat inwertorowy z uwagi na swoją konstrukcję oraz wagę umożliwia Ci korzystanie nie tylko w domu ale wszędzie tam gdzie zasilanie jest Ci potrzebne. Z łatwością go podniesiesz i przetransportujesz w dowolne miejsce. Ogromnymi atutami tych generatorów prądu, które z pewnością docenisz są: wyjątkowo cicha praca oraz niskie zużycie paliwa. Inwerter możesz z powodzeniem wykorzystać na kempingu, imprezie plenerowej a nawet na balkonie w bloku!

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów