Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX540

 • Silnik WEIMA WM170FP o pojemności 212ccm
 • żeliwna tuleja cylindra, łożyskowany wał
 • łatwe odpalanie dzięki dekompresatorowi
 • Szerokość robocza 54 cm
 • 2 biegi do przodu, 1 bieg wsteczny
 • koła gumowane stalowe (nie pompowane)
 • solidna, odlewana obudowa przekładni
 • regulowana kierownica góra-dół 
 • wyprodukowana w jednej z najlepszych fabryk WEIMA!

Więcej szczegółów

3 229,05 zł

Dodaj do listy życzeń


cedrusglx540

Nowy

Dostępny na zamówienie. Zarezerwuj poprzez złożenie zamówienia. Darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX540

Dlaczego warto inwestować w dobrą glebogryzarkę spalinową?

Dla wielu miłośników ogrodnictwa, skupiających się na wyborze doskonałych nasion i odpowiednim nawożeniu, często pomijany jest kluczowy element - gleba. Gleba stanowi fundament sukcesu w uprawie warzyw. Warto pamiętać, że właściwe przygotowanie gleby ma znaczący wpływ na ilość i jakość plonów. Jeśli rozważasz zakup glebogryzarki spalinowej jako alternatywy dla tradycyjnych prac z motyką, to zdecydowanie jest to ważny krok w kierunku zwiększenia efektywności i oszczędności czasu!

Glebogryzarka Cedrus GLX540 prezentuje się jako solidna i wydajna maszyna. Posiada niezależny napęd na koła i oddzielny napęd dla zespołu roboczego, ulokowanego z tyłu urządzenia. Dzięki wydajnej, dwukierunkowej pracy noży, zagwarantuje Ci najlepsze efekty podczas przygotowywania gleby pod uprawę warzyw lub tworzenia trawnika przed domem. Ten model jest niezastąpiony w trudnych zadaniach związanych z niwelacją terenu i doskonale sprawdzi się w uprawach rzędowych, zwłaszcza na średnich i dużych działkach, do 25 arów.

Serce maszyny - Silnik Weima WM170F-P

Cedrus GLX540 wyposażono w wydajny silnik własnej produkcji firmy Weima, model WM170FP o pojemności skokowej wynoszącej 212 ccm. Weima to ceniony producent maszyn stosowanych w różnych dziedzinach ogrodnictwa, rolnictwa oraz budownictwa. To gwarantuje jakość, dostępność części zamiennych i łatwy serwis, co przekłada się na wieloletnią, bezproblemową eksploatację. Obsługę serwisową przeprowadzisz niezwykle intuicyjnie, ponieważ kluczowe punkty serwisowe, takie jak świeca zapłonowa czy filtr powietrza, znajdują się "na wierzchu". Silnik ten dostarcza solidny moment obrotowy oraz moc wynoszącą około 5,5 KM. Te właściwości w połączeniu z przekładnią, napędzającą zespół roboczy, umożliwiają efektywne rozdrabnianie nawet twardych i zbitych gleb, które dla innych urządzeń mogą okazać się zbyt trudne. Rozruch silnika jest wyjątkowo prosty, a automatyczny dekompresor na wałku rozrządu pozwala na uruchomienie silnika za pomocą delikatnego pociągnięcia za linkę rozrusznika. Teraz możesz zapomnieć o uciążliwym męczącym szarpaniu - Twoja glebogryzarka odpalić z łatwością.

Zespół roboczy modelu Cedrus GLX540 - Wyjątkowe cechy

Glebogryzarka Cedrus GLX540 wyróżnia się spośród innych urządzeń dzięki swojej zdolności do dwukierunkowej pracy zespołu roboczego. Oznacza to, że możesz aktywować zespół roboczy, pracujący w przeciwnym kierunku do ruchu glebogryzarki. Ta funkcja przywodzi na myśl glebogryzarki separacyjne, łącząc w pewien sposób obie te kategorie. Jednakże, glebogryzarka separacyjna posiada także inne specyficzne cechy konstrukcyjne i techniczne, których model Cedrus GLX540 nie oferuje. Praca w przeciwnym kierunku pozwala na jeszcze dokładniejsze rozdrobnienie zbrylonej gleby i lepsze przysypanie kamieni oraz zbędnych elementów na większą głębokość w ziemi. W efekcie warstwa gleby, którą przygotowujesz, jest bardziej jednolita i dokładnie rozdrobniona. To zwiększa efektywność procesu przygotowywania podłoża do sadzenia trawy lub zakładania ogrodu warzywnego, co wpłynie korzystnie na plony. Mimo że glebogryzarka Cedrus GLX540 nie jest glebogryzarką separacyjną, korzysta z jednej z charakterystycznych cech tego typu maszyn, co przekłada się na znaczną poprawę wyników przy przygotowywaniu gleby. Szerokość robocza wynosi 540 mm, co pozwala na swobodne operowanie między grządkami i pracę w wąskich przestrzeniach szklarni.

Specjalnie ukształtowane, wytrzymałe motyki zespołu roboczego wykonane z hartowanej stali działają efektywnie, tnąc glebę z prędkością około 190 obr./min przy pełnych obrotach silnika. Dzięki nim skruszysz nawet twardą, zbitą glebę sprawnie i bez nadmiernego wysiłku. Głębokość pracy reguluje się za pomocą ogranicznika głębokości z tyłu maszyny oraz dostosowanych osłon bocznych, które chronią przed odłamującymi się kamieniami. Tylna pokrywa zespołu roboczego, unosząca się swobodnie, posiada zęby, które pełnią funkcje ochronne, a także równają powierzchnię spulchnionej gleby.

Niezależny napęd na koła: ruch w przód i tył

Masz teraz możliwość cieszenia się całkowitą swobodą ruchu. Glebogryzarka Cedrus GLX540 została wyposażona w niezależny napęd na koła, co pozwala na poruszanie się w przód i w tył, przy jednoczesnym zachowaniu nieruchomości zespołu roboczego. To umożliwia swobodne operowanie maszyną nawet w trudno dostępnych miejscach, eliminując ryzyko uszkodzenia motyk. To rozwiązanie, które w rzeczywistości nie jest standardem - Cedrus GLX540 oferuje wyjątkową elastyczność. Nie musisz już męczyć się podczas przepychania maszyny, ponieważ skrzynia biegów umożliwia "zwolnienie" układu napędowego. Dzięki temu, w przypadku konieczności przepchnięcia swojej glebogryzarki, zrobisz to lekko i bez większego wysiłku. Masz do dyspozycji dwa biegi w przód i bieg wsteczny, co ułatwia wyciągnięcie maszyny z trudniejszych sytuacji. Oto dostępne opcje przekładni oraz sposoby sterowania pracą noży:

Biegi maszyny:

 • bieg do przodu szybszy
 • bieg do przodu wolniejszy
 • luz
 • bieg wsteczny

Biegi noży:

 • noże pracują zgodnie z kierunkiem jazdy
 • noże wyłączone
 • noże pracują przeciwbieżnie do kierunku jazdy

Koła są wyposażone w głęboki protektor z gumy, co zapewnia płynność ruchu, tłumi drgania i wibracje, przyczyniając się do zmniejszenia zmęczenia operatora. Są także bezdętkowe, co minimalizuje ryzyko przebicia i eliminuje konieczność regularnej kontroli ciśnienia w oponach przed pracą. W przypadku prac związanych z oraniem, maszyna może być opcjonalnie wyposażona w stalowe koła, które posiadają wysoki protektor i zapewniają Ci najlepszą przyczepność w trudnych warunkach terenowych. Koła w 100% stalowe nie są częścią standardowego wyposażenia.

Twoje wygodne rozwiązanie - obsługa i regulowana kierownica

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX540 posiada regulowaną wysokość rączek, co pozwala Ci dostosować maszynę do swoich potrzeb, zapewniając maksymalny komfort pracy. Wszystkie dźwignie i przyciski sterujące są oznaczone i rozmieszczone w czytelny sposób, abyś mógł skupić się na pracy, nie tracąc czasu na obsługę urządzenia. Cedrus GLX540 to solidne narzędzie o trwałej konstrukcji, ważące aż 90 kg, co świadczy o jego wytrzymałości i solidności. Choć czasami przeszkody są nieuniknione, możesz być pewien, że maszyny te staną na wysokości zadania. Duży, przedni zderzak chroni glebogryzarkę przed ewentualnymi uderzeniami, a jednocześnie pełni funkcję wygodnego uchwytu ułatwiającego przenoszenie i umieszczanie maszyny na samochodzie. Cedrus GLX to glebogryzarka, którą polubi każdy rolnik i rolniczka niezależnie od wieku. Prosta obsługa, wygodne użytkowanie i trwała konstrukcja pozwalają skupić się na pracy w ogrodzie i cieszyć się jej efektami.

Glebogryzarka GLX540 - więcej niż przekopywanie gleby

Cedrus GLX540 otwiera przed Tobą nowe perspektywy, umożliwiając Ci wykonywanie różnorodnych prac związanych z glebą, wykraczających poza zwykłe prace przygotowawcze. Dzięki dodatkowym akcesoriom, o które możesz rozbudować 540-ke, odkryjesz nowe możliwości, takie jak pomoc w procesie sadzenia oraz usuwania chwastów. Możesz ulepszyć swoją glebogryzarkę, wykorzystując łącznik przystawek, który umożliwi podłączenie różnych akcesoriów do wykonywania prac takich jak oranie, kopanie ziemniaków czy formowanie grządek. 

Podsumowując

Glebogryzarka Cedrus GLX540 wyróżnia się w swojej klasie cenowej dzięki solidnej trwałości i wydajności. To niezwykle solidne, zwrotne urządzenie w układzie ciągnika jednoosiowego, które z pewnością zaspokoi oczekiwania pasjonatów ogrodnictwa. Zadowolone z jej wykorzystania będą również kobiety oraz osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, ponieważ praca z nią jest o wiele mniej uciążliwa niż w przypadku pracy glebogryzarką z zespołem roboczym pod silnikiem. Wydajność tej maszyny podczas prac na glebie z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających rolników!

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię