Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX680

 • Silnik WEIMA WM170FP o pojemności 212ccm
 • żeliwna tuleja cylindra, łożyskowany wał
 • łatwe odpalanie dzięki dekompresatorowi
 • Regulowana szerokość robocza 44-68 cm
 • 2 biegi do przodu, 1 bieg wsteczny
 • w zestawie koła stalowe oraz gumowe (nie pompowane)
 • solidna, odlewana obudowa przekładni
 • regulowana kierownica góra-dół oraz na boki
 • wyprodukowana w jednej z najlepszych fabryk WEIMA!

Więcej szczegółów

3 324,05 zł

Dodaj do listy życzeń


CEDRUSGL10

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy. Szybka darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX680

Po co komu glebogryzarka spalinowa?

Wielu z nas, pasjonatów ogrodnictwa, często skupia się na wyborze najlepszych nasion czy odpowiednim nawożeniu, a zapominamy o jednym kluczowym elemencie - glebie. To właśnie gleba stanowi fundament sukcesu w uprawie warzyw. Warto zrozumieć, że odpowiednie przygotowanie gleby ma ogromny wpływ na ilość i jakość naszych plonów. Jeśli rozważasz zakup glebogryzarki spalinowej jako alternatywy dla tradycyjnego ręcznego przekopywania gleby sztychówką, to PAMIĘTAJ - to krok w kierunku znaczącego wzrostu efektywności i oszczędności czasu!

Glebogryzarka Cedrus GlX680 to solidna i mocna glebogryzarka, wyposażona w niezależny napęd na koła oraz oddzielny napęd dla zespołu roboczego, umieszczonego z tyłu urządzenia. Dzięki dwukierunkowej pracy noży, zapewni Ci ona najlepsze rezultaty podczas gdy przygotowywujesz glebę pod uprawy lub zakładasz trawnik przed swoim domem. Ten model pomoże Ci w trudnych i wymagających pracach na działce, zwłaszcza podczas niwelacji terenu. Jest nieocenionym wsparciem w uprawach rzędowych, a doskonale sprawdzi się na działkach o średnich i dużych powierzchniach, do 25 arów.

Silnik Weima WM170F-2P

Cedrus GLX680 jest wyposażona w silnik własny marki Weima WM170F2P o pojemności skokowej 212 ccm. Weima to ceniony producent urządzeń, wykorzystywanych w różnego rodzaju obszarach ogrodniczych, rolniczych oraz budowlanych. Wysoka jakość, ogólna dostępność części zamiennych i prosty serwis dają Ci gwarancję wieloletniego, bezproblemowego użytkowania. Obsługa jest wyjątkowo prosta, ponieważ wszystkie punkty serwisowe, takie jak świeca zapłonowa czy filtr powietrza, miarka oleju masz umiejscowione "na wierzchu". Silnik ten dostarczy Ci wysokiego momentu obrotowego oraz mocy maksymalnej wynoszącą około 5,5 KM. Te parametry w połączeniu z przekładnią, która napędza zespół roboczy, umożliwią Ci efektywne i skuteczne rozdrabnianie nawet twardej, zbitej gleby, z którą inne urządzenia mogą sobie nie poradzić. Rozruch silnika jest wyjątkowo łatwy - automatyczny dekompresor zamontowany na wałku rozrządu umożliwia uruchomienie silnika poprzez delikatne pociągnięcie za linkę rozrusznika. Przestaniesz szarpać się ze swoją glebogryzarką, a zaczniesz komfortowo pracować. 

Cedrus GLX680 zespół roboczy - Wyjątkowe cechy

Glebogryzarka Cedrus GLX680 wyróżnia się spośród innych dostępnych urządzeń poprzez swoją wyjątkową zdolność dwukierunkowej pracy zespołu roboczego. To oznacza, że podczas pracy możesz aktywować zespół roboczy w kierunku przeciwnym do ruchu glebogryzarki. Ta funkcja jest charakterystyczna dla glebogryzarek separacyjnych, co w pewnym stopniu łączy je z tym modelem. Jednakże, glebogryzarka separacyjna ma także inne cechy i cechy konstrukcyjne, których model Cedrus GLX680 nie oferuje.

Praca w przeciwnym kierunku pozwala na jeszcze lepsze rozbicie spulchnionej gleby i skierowanie kamieni i niepotrzebnych elementów głębiej w ziemi. To z kolei oznacza, że warstwa gleby na powierzchni, którą przetwarzasz, jest bardziej czysta i dokładnie pokruszona. Ten efekt zwiększa efektywność przygotowywania podłoża do siewu trawy lub zakładania ogrodu warzywnego, co z pewnością przyniesie obfitsze plony.

Mimo że glebogryzarka Cedrus GLX680 nie jest typową glebogryzarką separacyjną, wykorzystuje jedną z cech charakterystycznych dla tego typu urządzeń. Dzięki temu osiąga się znacznie lepsze rezultaty przy przygotowywaniu gleby. Szerokość roboczą możesz ustawić na 440 mm lub 680 mm, co pozwala na łatwe manewrowanie między grządkami oraz pracę w wąskich tunelach szklarniowych.

Specjalnie ukształtowane, wytrzymałe motyki zespołu roboczego wykonane z hartowanej stali działają niczym miecze samurajów, tnąc glebę z prędkością około 190 obr./min przy maksymalnych obrotach silnika. Dzięki temu efektywnie i bez wysiłku możesz przetwarzać nawet twardą, suchą glebę. Głębokość pracy jest regulowana za pomocą ogranicznika głębokości z tyłu maszyny oraz regulowanych osłon bocznych, chroniących przed odskakującymi kamieniami. Tylna pokrywa zespołu roboczego, unosząca się swobodnie, została specjalnie wyposażona w zęby, które nie tylko chronią przed obrażeniami, ale także wyrównują spulchnioną glebę. 

Niezależny napęd na koła: swoboda ruchu w przód i tył

Teraz możesz cieszyć się całkowitą swobodą ruchu. Glebogryzarka Cedrus GLX680 została wyposażona w niezależny napęd na koła, pozwalając Ci na jazdę w przód i w tył, podczas gdy zespół roboczy pozostaje nieruchomy. Dzięki temu, możesz swobodnie manewrować glebogryzarką nawet w trudno dostępnych miejscach, unikając ryzyka uszkodzenia motyk. To rozwiązanie, którego nie znajdziesz w każdym urządzeniu - Cedrus GLX680 daje Ci wyjątkową elastyczność. Przestaniesz męczyć się podczas przetaczania maszyny, ponieważ skrzynia biegów umożliwia Ci "wbicie" luzu, więc jeśli będziesz potrzebował przepchać swojego GLX-a zrobisz  to lekko i bez zbędnego wysiłku. Podczas pracy do dyspozycji masz 2 biegi do przodu oraz bieg wsteczny, który umożliwi Ci łatwe wyciągnięcie "utopionej" glebogryzarki. 

Przekładnia umożliwia wybór następujących przełożeń, co daje Ci kontrolę nad pracą urządzenia:

 • Jazda do przodu bieg szybszy
 • luz (do przetaczania)
 • Jazda do przodu bieg wolniejszy
 • Jazda do tyłu 

oraz na drugiej dźwigni sterującej odpowiedzialnej za pracę noży:

 • kierunek pracy noży współbieżny z kierunkiem jazdy (noże pracują do przodu)
 • noże wyłączone
 • kierunek pracy noży przeciwbieżny z kierunkiem jazdy (noże pracują do tyłu)

Gumowe koła z głębokim protektorem zapewniają Ci płynność ruchu, amortyzują drgania i wibracje, dzięki czemu zmniejszają Twoje zmęczenie. Nie są one pompowane co ogranicza ryzyko ich przebicia oraz eliminuje konieczność, abyś przed pracą kontrolował ciśnienie w oponach. Do prac ziemnych, takich jak oranie, możesz założyć koła stalowe, które uzbrojone są w wysoką "jodełkę". Umożliwią Ci one najlepszą przyczepność w najtrudniejszych warunkach! Koła gumowane oraz stalowe zawarte są w Twoim zestawie. Niczego nie musisz dokupować! 

Twoja wygoda - łatwa obsługa i regulowana kierownica

Glebogryzarka spalinowa Cedrus Glx 680 posiada regulację pionową oraz poziomą rączek. Teraz możesz ustawić ich wysokość tak, aby pracować wygodnie i komfortowo. Dodatkowo, podczas gdy np. pracujesz z wyorywaczem możesz przestawić kierownicę w bok, dzięki czemu nie będziesz deptał po ziemniakach. Wszystkie dźwignie sterujące są jasno oznaczone i umieszczone w przejrzysty sposób, abyś mógł skupić się na pracy, a nie na obsłudze urządzenia.

Cedrus GlX680 to potężne narzędzie o solidnej konstrukcji. Waży 83 kg, co jest dowodem na jego solidną konstrukcję gwarantującą Ci wieloletnią trwałość. Czasami przeszkody są nieuniknione, ale teraz możesz być spokojny. Duży, przedni zderzak nie tylko chroni glebogryzarkę przed uderzeniem w ogrodzenie czy ścianę, ale także stanowi wygodny uchwyt, który ułatwia jej przenoszenie i umieszczanie na samochodzie. 

Cedrus Glx to urządzenie, które nie wybiera wieku operatora. Niezależnie od tego, czy jesteś ogrodnikiem, seniorem czy pasjonatką ogrodnictwa, glebogryzarka ta jest dla Ciebie. Prosta obsługa, wygodne użytkowanie i trwała konstrukcja sprawiają, że możesz skupić się na pracach ogrodowych i cieszyć się ich owocami.

Glebogryzarka GLX680 - ciągnik jednoosiowy?

Cedrus Glx680 otwiera przed tobą drzwi do różnorodnych możliwości wykraczających poza zwykłe przekopywanie gleby. Dzięki dodatkowo zawartym w zestawie akcesoriom odkryjesz nowe perspektywy różnych prac ziemnych. Na wyposażeniu otrzymujesz motyki pługo-frezu, które ułatwią Ci proces sadzenia oraz ostrza do usuwania chwastów. Dodatkowo, możesz doposażyć swojego GLXa w łącznik przystawek, dzięki któremu będziesz mógł podpiąć akcesoria umożliwiające Ci wykonywanie takich prac jak oranie, wykopki ziemniaków czy też formowanie grządek. Aby podłączyć te akcesoria, konieczne jest zdemontowanie wałków roboczych i zamontowanie łącznika.

Podsumowanie

Glebogryzarka Cedrus GLX680 wyróżnia się w swojej klasie cenowej pod względem niezrównanej trwałości. Jest to wyjątkowo solidne, zwrotne oraz wytrzymałe urządzenie w układzie ciągnika jednoosiowego. Bez wątpienia spełni oczekiwania pasjonatów ogrodnictwa. Zadowolone z jej użytkowania będą również kobiety oraz osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, ponieważ praca z nią wymaga znacznie mniejszego wysiłku niż w przypadku pracy tradycyjną glebogryzarką. Wydajność tej maszyny podczas prac glebowych z pewnością zaspokoi nawet najbardziej wymagających rolników!

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię