Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Traktorek ogrodowy Solo by AL-KO T22-110.0 HDH-A V2 127575

 • 2 cylindrowy silnik o pojemności 708 ccm
 • ciśnieniowy układ smarowania silnika
 • zespół koszący do koszenia wysokiej trawy

Więcej szczegółów

18 999,00 zł

127575

Nowy

Dostępny w magazynie. Darmowa dostawa traktora przygotowanego do pracy na terenie całego kraju!

Więcej informacji

Traktorek kosiarka Solo by Al-ko T22-110 HDH-A V2 Premium nr art. 127575

Piękny, duży i zadbany ogród wymaga od Ciebie mnóstwa pracy i poświęcenia Twojego czasu. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego trawnika, to zapewne nieraz już odczułeś stratę czasu jaki musiałeś poświęcić na jego częste koszenie. Pomyśl o tym czy musi tak być? Jak Ty sam możesz to zmienić? Prawdą jest to, że czasu nie możemy kupić, jednak dobra wiadomość jest taka, że możemy go sporo zaoszczędzić! Traktorek ogrodowy jest jednym z takich urządzeń, które natychmiast w znaczący sposób poprawią komfort Twojego życia i pozwolą Ci wygospodarować cenne chwile! Zastanawiasz się czy to możliwe? Jeżeli jesteś zainteresowany zmianą jakości Swojego życia zatrzymaj się i poznaj bliżej T22-110 HDH-AV2. Traktorek kosiarka Solo by Al-ko T22-110 HDH-A V2 jest mocnym, solidnym traktorem ogrodowym przeznaczonym do pracy na dużych powierzchniach, dzięki któremu możesz kosić wysoką trawę, taką z którą będziesz miał problemy podczas koszenia klasycznym zespołem koszącym. Specjalna konstrukcja zespołu koszącego umożliwia Ci pracę bez zbierania trawy w obydwu kierunkach. Jeżeli posiadasz duży sad, łąkę lub ogród, którego nie kosisz systematycznie w związku z czym trawa jest przerośnięta i do tego nie chcesz zbierać skoszonej trawy to model T22-110 HDH-A V2 jest idealnym narzędziem do takiego koszenia. Solidna wzmacniana rama, napęd hydrostatyczny oraz zaczep tylny pozwolą Ci na szersze zastosowanie niż wyłącznie koszenie trawy. Traktorem Solo by Al-ko możesz w zimie spychać śnieg, ciągnąć przyczepkę, walec do ziemi, wertykulator i wiele innych akcesoriów. Wielogodzinne, regularne koszenie trawy na dużej powierzchni jest sporym wyzwaniem, w szczególności gdy cierpisz na chroniczny brak czasu. Jeżeli nie kosisz trawnika systematycznie, to dodatkowo musisz zmagać się z wysoką, gęstą i przerośniętą trawą co najczęściej przerasta możliwości Twojego urządzenia. Praca w takich warunkach zajmie Ci wtedy jeszcze więcej Twojego czasu i narazi Cię na dodatkowe problemy techniczne związane z eksploatacją urządzenia w przerośniętej, wysokiej trawie. Jeżeli na domiar tego wszystkiego okazuje się, że zdrowie już nie takie jak kiedyś lub koszenie nie jest Twoim ulubionym zajęciem, a jednak musisz tą pracę wykonywać to pora abyś zastanowił się jak raz na zawsze i ostatecznie usprawnić tą czynność! Tak aby przebiegała szybko i bezboleśnie :-) Traktorek kosiarka pozwoli Ci łatwo, szybko i wygodnie skosić trawnik na dużej powierzchni. Już nigdy nie będziesz musiał poświęcać całej soboty na koszenie trawnika! Pomyśl tylko ile czasu zaoszczędzisz oraz jak mocno ułatwisz sobie tą ciężką pracę! Gdy w swoich rozmaitych pracach min. takich jak koszenie czy odśnieżanie wykorzystasz traktorek ogrodowy wtedy przestaniesz odczuwać trudy pracy związanej z utrzymaniem ogrodu, posesji i zaczniesz pracować lżej i zdecydowanie mniej!

Silnik AL-KO PRO 700V2 z ciśnieniowym układem smarowania

Traktorek kosiarka Solo by Al-ko T22-110 HDH-A V2 napędzany jest potwornie dużym i mocnym silnikiem Loncina LC2P77F oznakowanym jako silnik AL-KO PRO700V2. Jest to silnik, który możesz użytkować w pracy ciągłej na dużych powierzchniach. Został wyposażony w czujnik olejowy, pompę oleju i filtr olejowy. Ciśnieniowy układ smarowania zapewnia Ci nie tylko właściwe smarowanie ale również i chłodzenie silnika podczas pracy. Żeliwne tuleje cylindrów znacząco wydłużają żywotność silnika. Motor ten oferuje Ci moment obrotowy na poziomie 45 Nm dostępny  już przy około 2400 obr./min. Moc maksymalna silnika wynosi 22KM. Jednak pamiętaj !!! Moc maksymalna silnika to nie to samo co moc użyteczna urządzenia. Traktor T22-110 HDH-AV2 oferuje 13,4 kW mocy użytecznej. Parametry te pozwalają na to abyś mógł wydajnie kosić nawet gęstą, przerośniętą trawę. Silnik pracuje równo, płynnie wydając przy tym przyjemne dla ucha dźwięki. Wibracje powstające podczas jego pracy równoważone są przez tłoki pracujące w układzie V-Twin. Prosta budowa, trwałość oraz ogromna popularność tego silnika sprawiają, że jako jego użytkownik możesz spać absolutnie spokojnie! Nie będziesz miał najmniejszego problemu z obsługą serwisową oraz zakupem części i materiałów eksploatacyjnych.

Napęd, koła, trakcja - przekładnia hydrostatyczna

Hydrostatyczna przekładnia napędowa oferuje Ci bezcenną możliwość płynnej zmiany prędkości jazdy w zależności od potrzeb. Nie będziesz musiał zatrzymywać się za każdym razem gdy będziesz chciał zwolnić lub przyśpieszyć! Traktorkiem podczas jazdy do przodu rozwiniesz prędkość 0 – 9 km/h, a podczas jazdy do tyłu 0 – 4 km/h. Jest to bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie dające Ci pełną kontrolę nad prędkością z jaką się poruszasz. Wjeżdżając w gęstą, wysoką trawę zwalniasz, a kosząc na otwartej prostej możesz przyspieszyć i kosić szybciej. Koła przednie w rozmiarze 16” i tylne 20” o szerokim ogumieniu zapewniają Ci wyjątkowo pewne przemieszczanie się, stabilny kontakt z podłożem oraz lepszą mobilność w trudnych warunkach. Np. gdy będziesz pokonywał pochyłości i wzniesienia. Opony rolnicze na tylnej osi zostały wyposażone w wysoki protektor, dzięki któremu z łatwością pokonasz podjazdy i nierówności. Napęd hydrostatyczny sprawdzi się również podczas innych prac, w których chciałbyś wykorzystać swój traktorek T22-110.0 HDH-A V2. Taki sposób przenoszenia napędu jest idealny do spychania śniegu przy pomocy pługa zgarniającego, ciągnięcia przyczepek ogrodowych, aeratorów, walców, pracy na pochyłościach, koszenia ogrodów wymagających ciągłego dostosowywania prędkości koszenia do panujących warunków. Sterowanie odbywa się przy pomocy dwóch pedałów umiejscowionych obok siebie. Dzięki takiemu usytuowaniu ograniczasz ruch nogą do absolutnego minimum. Fakt ten doceni każdy użytkownik, z ograniczeniami ruchu. Jak się tym jeździ? Bardzo łatwo i komfortowo! Im mocniej naciśniesz pedał jazdy tym szybciej pojedzie Twój traktorek! Po zdjęciu stopy z pedału traktor zostanie automatycznie zahamowany. W razie konieczności możesz skorzystać z hamulca nożnego. 

Niezwykły agregat koszący, koszenie

Dlaczego ten agregat jest taki niezwykły? Dlatego, że to w tym właśnie zespole koszącym tkwi wyjątkowość tego modelu! Dzięki zastosowanym rozwiązaniom możesz kosić to co dla pozostałych jest niemożliwe! Zespół koszący ma szerokość 110 cm. Został wyposażony w 3 na krzyż zamontowane podwójne noże, co daje Ci łącznie aż 12 krawędzi tnących! Dzięki większej ilości krawędzi tnących możesz szybciej kosić, a wysoka trawa jest dokładniej rozdrabniana. Noże te wykonano z grubej, hartowanej stali dzięki czemu zachowają dłuższą żywotność i będziesz mógł je rzadziej ostrzyć. Bardzo solidna, gruba, spawana obudowa kosiska nie jest pełna. Przednią jej część tworzą łańcuchy, które mają za zadanie nie tylko ugniatanie trawy ale przede wszystkim umożliwiają rozścielenie się wysokiej, koszonej trawy, która "kłębiąc" się pod kosiskiem mogłaby powodować jego zapychanie. Agregat koszący wyrzuca, rozkłada trawę do tyłu pomiędzy kołami. Jest to nieoceniona właściwość, dzięki której możesz kosić jeżdżąc po trawniku w obie strony. Nie musisz wykonywać dodatkowych, pustych przejazdów, po to abyś ustawił się do koszenia na trawniku od właściwej strony. Nie musisz też jeździć wkoło ani oglądać się na elewacje budynków i zasypane skoszoną trawą skalniaki i oczka wodne. Jeżeli będziesz kosił traktorkiem z wyrzutem bocznym, to będziesz musiał ustawiać traktorek do koszenia tak, aby wyrzucanie trawy odbywało się na właściwą stronę lub będziesz zmuszony jeździć w koło co nie zawsze jest możliwe. Dzięki zastosowaniu elektromagnetycznego sprzęgła wygodnie, przy użyciu włącznika uruchomisz noże zespołu koszącego. Jest to bardzo wygodne i bezproblemowe rozwiązanie. Wysokość położenia agregatu tnącego, a tym samym wysokość koszenia łatwo dobierzesz w 7 ustawieniach w przedziale od 3 cm do 9 cm. Pozwoli Ci to na konfigurację odpowiednią dla Ciebie. Zespół koszący wyposażono w 4 koła podporowe, dzięki którym z łatwością pokonasz nierówności napotkane na swojej drodze. Jeżeli, będziesz chciał zdemontować agregat koszący aby wykonać jego obsługę, zrobisz to z łatwością. Nie musisz być ani mechanikiem, ani posiadać specjalnego zaplecza. W kilku prostych krokach zdemontujesz zespół koszący. Traktorek kosiarka Solo by AL-KO T 22-110.0 HDH-A V2 oferuje Ci funkcję koszenia na wstecznym. Jeżeli posiadasz zakamarki ogrodu, w których najlepiej byłoby abyś jeździł przód-tył, to wystarczy, że wciśniesz przycisk R na desce rozdzielczej i możesz kosić na wstecznym. Do tego wszystkiego T22-110.0 oferuje Ci małym promień skrętu co pomimo jego sporych rozmiarów czyni go naprawdę zwrotnym urządzeniem. Oszczędzasz zbędnego manewrowania i niepotrzebnego ugniatania swojego trawnika. Tym samym oszczędzasz czas i pieniądze

Obsługa, operator, wyposażenie dodatkowe

Traktorek kosiarka Solo by ALKO T 22-110.0 HDH-A V2 jak wszystkie traktory tej marki oferuje wygodny, regulowany, kubełkowy fotel, w którym wygodnie się rozsiądziesz. Z łatwością ustawisz go w pozycji jaka będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Jeżeli jesteś osobą o wysokim wzroście z pewnością docenisz przestrzeń jaką zaoferuje Ci ten model. Płaska podłoga zapewnia łatwe wsiadanie i zsiadanie z traktora. Wszystkie elementy sterowania traktorem zostały rozmieszczone w przemyślany sposób, dzięki czemu jeśli nie masz doświadczenia z łatwością, intuicyjnie będziesz mógł użytkować ten traktor. Jeżeli zajdzie konieczność uzupełnienia paliwa, możesz w łatwy i wygodny sposób zatankować zbiornik, bez konieczności otwierania maski silnika. Warto tutaj wspomnieć o rewelacyjnie działającym układzie kierowniczym. Kierownicą kręci się lekko i precyzyjnie. Łatwą obsługę i wysoki komfort użytkowania z całą pewnością docenią panie oraz seniorzy. Będziesz zaskoczony skutecznością oświetlenia przedniego. Dzięki niemu nie tylko możesz kosić po zmroku, ale również odśnieżać podjazdy, posesje w krótkie zimowe dni. Zderzak przedni okazuje się być przydatnym dodatkiem, ponieważ ogranicza ryzyko uszkodzenia traktorka w czasie koszenia.  

Traktor Solo by AL-KO T 22-110.0 HDH-A V2 możesz doposażyć w akcesoria dodatkowe i tym samym zwiększyć jego użyteczność: 

 • pług zgarniający i łańcuchy na koła, to zestaw dzięki któremu będziesz mógł w zimie odśnieżyć parking, chodnik, alejkę, podjazd czy drogę dojazdową do posesji, 
 • przyczepkę transportową 
 • walec do wałowania trawnika, ziemi 
 • siewnik 
 • inne

Zapytaj nas o interesujące Cię wyposażenie dodatkowe do Twojego traktora Solo by Alko T 22-110.0 HDH-A V2 Premium!

Kupując otrzymujesz:

 • traktor z wyposażeniem fabrycznym tzn. kompletny zespół koszący do wysokich traw, tylne koła z protektorem, zaczep, zderzak przedni, oświetlenie przednie LED
 • polsko języczną instrukcję obsługi
 • dowód zakupu i kartę gwarancyjną
 • bezpłatny montaż nowego traktora
 • bezpłatny pierwszy przegląd zerowy wykonywany w ramach obsługi przedsprzedażnej, zarejestrowany w systemie gwaranta - jest to niezbędny warunek, abyś mógł realizować obsługę gwarancyjną na terenie całego kraju w autoryzowanej sieci dealersko - serwisowej 
 • bezpłatny transport urządzenia na terenie całego kraju
 • bezpłatny instruktaż z zakresu poprawnej obsługi i konserwacji zakupionego urządzenia
 • licznik motogodzin, dzięki któremu z łatwością będziesz mógł kontrolować interwały serwisowe 
 • wsparcie po zakupowe 
 • możliwość finansowania w ratach 0% bez wychodzenia z domu
 • możliwość zapłaty przy odbiorze

Podsumowanie

Traktorek ogrodowy Solo by Alko T 22-110.0 HDH-A V2 nr art. 127575 to wyjątkowy traktor do zadań specjalnych, który w znaczący sposób i natychmiast poprawi komfort Twojego życia. Gdy staniesz się jego użytkownikiem raz na zawsze przestaniesz poświęcać całe dni na koszenie, zaczniesz cieszyć się czasem wolnym i Swoim pięknym ogrodem. Potężny, mocny silnik, wydajny napęd hydrostatyczny, niezwykły zespół koszący, solidna wzmacniana rama heavy duty, wysoki komfort i ergonomia podczas pracy oraz super łatwa obsługa sprawiają, że od wielu lat model ten znajduje szerokie grono użytkowników, którzy nie chcą zbierać skoszonej trawy. Jeśli do tego wszystkiego dodamy najwyższą jakość austriackiej fabryki i znakomicie rozwiniętą sieć serwisową otrzymamy traktor jaki każdy z nas chciałby mieć w swoim garażu.

Masz pytania dotyczące tego lub innego traktorka? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami!

 

Dane techniczne

Nr artykułu127575
EAN4003718060935
Linia produkcyjnasolo by AL-KO
Prędkość przód/tył0-9 / 0-4 km/h
Przekładniahydrostat nożny
Pojemność skokowa w ccm708
Moc kW13
Obudowablacha stalowa
Ilość noży3
Sprzęgło nożaelektromagnetyczne
SilnikAL-KO Pro 700
Powierzchnia trawnika do (w m²)9 000
Welkość kół (cale) przód/tył16x6.5 - 8/20x10.0-8
Szerokość robocza w cm110
Wysokość koszenia30-90 mm
Regulacja wysokości koszeniacentralna, 7-mio stopniowa
o/min2 900
Waga w kg całkowitych310
Liczba cylindrów2

Opinie

Oceń 
2022-07-26

Polecam do koszenia wysokiej trawy w sadzie

Zakupiliśmy z mężem ten traktor w maju bieżącego roku. Trawy nie zbieramy, ponieważ mamy bardzo dużo do koszenia ponad hektar w sadzie. Model ten świetnie się sprawdza. Kosimy niesystematycznie więc zdarza nam się kosić trawę wysoką. Silnik jest mocny i kosi bez problemu. Obsługa łatwa nawet dla kobiet.

  Napisz swoją opinię !

  Napisz opinię

  Traktorek ogrodowy Solo by AL-KO T22-110.0 HDH-A V2 127575

  Traktorek ogrodowy Solo by AL-KO T22-110.0 HDH-A V2 127575

  • 2 cylindrowy silnik o pojemności 708 ccm
  • ciśnieniowy układ smarowania silnika
  • zespół koszący do koszenia wysokiej trawy

  Napisz opinię

  Produkty powiązane