Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Traktor Snapper RPX 310

 • silnik 2 cylindrowy o pojem. 724 ccm
 • Briggs & Stratton Professional 8270 V-Twin 
 • napęd: profesjonalna przekładnia hydrostatyczna
 • odlewana belka przednia
 • oświetlenie przednie
 • pojemność kosza 350 litrów
 • szerokość koszenia 107 cm - 2 noże
 • wysokość koszenia: 45 - 90 mm
 • promień skrętu: 38 cm
 • koła: przód 15"x6,  tył 22"x9,5
 • waga 291 kg
 • wymiary: dł. 260 cm x szer. 114 cm x wys. 123 cm 

Więcej szczegółów

26 590,00 zł

Dodaj do listy życzeń


16682

Nowy

Dostępny na zamówienie. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Nowa generacja. Trakorek Snapper RPX 310.

SNAPPER RPX310 jest bezpośrednim następcą bardzo cenionego modelu RXT 300. Już na pierwszy rzut oka widać, że to nie zwykły lifting marketingowy, ale poważne podejście do potrzeb klienta. Nowy dynamiczny wygląd to tylko wisienka na torcie zmian technicznych, o których przeczytasz poniżej.

Należy zaznaczyć, że traktory marki Snapper są produktami Briggs & Stratton jednego z najstarszych w świecie producentów nie tylko silników napędzających maszyny budowlane i sprzęt ogrodniczy, ale również kompletnych urządzeń. Traktory Snapper wyprodukowane są w U.S.A. a urządzenia tej marki cenione są na całym świecie za bardzo wysoką jakość oraz nowoczesne rozwiązania techniczne.

Napęd, koła, trakcja

Pierwsze odczuwalna zmiana, to zastosowanie w RPX 310 profesjonalnej przekładni hydrostatycznej Tuff Torq® K46. Pozwala ona płynnie regulować prędkość jazdy w zakresie od 0 – 7,7 km/h przy jeździe do przodu,  a podczas jazdy do tyłu 0 – 4,5 km/h. Nie zapomniano o tempomacie. Podczas koszenia długich, prostych odcinków możesz ściągnąć nogę z pedału i odpoczywać. Małą rewolucję przeszło ogumienie. Z tyłu zastosowano koła szersze i większe o 2 cale, zapewniając lepszy rozkład masy obciążonego traktora, zmniejszając też tendencję do koleinowania. Głęboki bieżnik to pewne przemieszczanie się, stabilny kontakt z podłożem i lepsza mobilność w trudniejszych warunkach.

Koszenie, kosz na trawę, agregat koszący

Traktor wyposażono w potężny, 350 litrowy kosz, który pozwala zebrać pokaźną ilość trawy oszczędzając czas użytkownika, poświęcany na częstsze wysypywania kosza. Gdy zajdzie konieczność jego opróżnienia, operator przy pomocy wygodnej dźwigni wysypie jego zawartość bez opuszczania siedzenia. W zestawie znajduje się zatyczka mulczująca, więc można kosić również bez zbierania do kosza, pozostawiając pokos jako naturalny nawóz.

Agregat tnący ma szerokość 107 cm. Wyposażony został w 2 noże, których krawędzie tnące wykonano ze specjalnie hartowanej stali. Zachowują one dłuższą żywotność oraz zapewniają lepsze ścinanie trawy w czasie dłuższej eksploatacji. Koła podporowe agregatu koszącego gwarantują stabilne koszenie. Szybkozłączka do mycia pozwala utrzymać obudowę agregatu w należytej czystości. Agregat tnący uruchamiany jest przez elektromagnetyczne sprzęgło, które użytkownik włącza jednym przyciskiem umiejscowionym na desce rozdzielczej. Wysokość położenia agregatu tnącego, a tym samym wysokość koszenia reguluje się od 4,5 cm do 9 cm. Snapper RPX 310 posiada funkcję koszenia podczas jazdy do tyłu, co w połączeniu z bardzo małym promieniem skrętu wynoszącym 36 cm sprawia, iż traktor jest bardzo zwinny i bez problemu można nim kosić trudno dostępne zakamarki ogrodu, bez konieczności zbędnego manewrowania i ugniatania trawnika.

Silnik

W tym względzie postawiono na sprawdzony w model RXT 300 dwu cylindrowy silnik Briggs & Stratton Professional 8270 V-Twin o mocy 27 KM. Jeżeli coś sprawdza się doskonale, to po co to zmieniać? Silnik ten uzbrojony jest w pompę oleju oraz filtr oleju, który zapewnia utrzymanie oleju w należytej kondycji a tym samym lepiej chroni wnętrze silnika.

Obsługa, ergonomia, operator

Kolejne zmiany to poprawiona ergonomia pracy operatora. Jeszcze wygodniejszy fotel z uchylanymi podłokietnikami, o poprawionym profilu oraz bezkonkurencyjnie duża przestrzeń na nogi umożliwiają wygodną pracę osobom o wyższym wzroście.

Nowa deska rozdzielcza z komputerem serwisowym, wskazuje poziom paliwa, stopień napełnienia kosza czy też interwały dla serwisu olejowego, obsługi filtrów, ostrzenia noży tnących czy też poziom naładowania akumulatora. Kierownica została również wyprofilowana na nowo, tak aby nie zasłaniać wskaźników i dawać lepsze odczucie kierowcy.

Zbiornik paliwa o pojemności ok. 11 litrów pozwala na długie koszenie bez dolewek, a jego tankowanie odbywa się przez bardzo wygodny, duży otwór wlewowy umieszczony w błotniku.

Mocniejsze oświetlenie przednie pozwala na pracę po zmroku i komfortowy powrót do garażu. Dodatkowo dla bezpieczeństwa użytkownika i zwiększenia ochrony przed uszkodzeniem maski, traktor chroni przedni zderzak.

Podsumowanie

SNAPPER RPX 310 bez wątpienie zasługuje na miano traktora klasy premium. Stalowa, pięknie lakierowana maska, odlewana przednia belka i całość osadzona na sztywnej, wytrzymałej ramie zapewniają użytkownikowi ciągłe odczucie użytkowania solidnej, profesjonalnej maszyny. W nowej odsłonie towarzyszy temu dynamiczny design i spora lista zmian technicznych: profesjonalna przekładnia hydrostatyczna Tuff-torq K46, większe koła, nowa wiązka elektryczna, zderzak, łożyska przednich kół, doprecyzowany system kierowniczy, nowa deska rozdzielcza, wyprofilowana kierownica, nowy komfortowy fotel. Bez dwóch zdań, ten traktor zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię