Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Rozdrabniacz do gałęzi CEDRUS RB02 spalinowy

 • Silnik Loncin G200F
 • rozrusznik ręczny
 • ostrze tnące 2 x 150 mm
 • prędkość obrotowa noży 2400 obr. /min
 • wydajność 3 - 5 m3/h
 • średnica gałęzi max 10 cm
 • czujnik oleju
 • sprzęgło odśrodkowe
 • podwójny pasek napędzający bęben
 • solidne piasty z kalamitkami 
 • regulowany zasięg wyrzutu
 • pompowane koła
 • czujniki bezpieczeństwa

Więcej szczegółów

3 329,00 zł

Dodaj do listy życzeń


CEDRB02

Nowy

Dostępny na zamówienie. Zarezerwuj poprzez złożenie zamówienia. Darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Rozdrabniacz do gałęzi CEDRUS RB02

A czy Tobie zdarzyło się kiedyś tak, że chciałeś podciąć raptem kilka krzewów, a po zakończonej pracy Twoim oczom ukazała się dość pokaźna sterta gałęzi? W niedługim czasie takich odpadów zielonych potrafi uzbierać się jeszcze więcej. Jeśli nie od wczoraj masz ogród to wiesz, jak współcześnie kłopotliwa jest utylizacja bioodpadów. Obecne przepisy mówią jasno: Jeśli Twoja gmina prowadzi selektywną zbiórkę odpadów, to nie możesz ich po prostu spalić, ponieważ narażasz się tym samym na nieprzyjemne konsekwencje. Najprościej byłoby ich po prostu nie wytwarzać, ale 

Regularne przycinanie gałęzi drzew, krzewów ma kluczowe znaczenie nie tylko dla estetyki Twojego ogrodu ale również dla jego zdrowia. Wykonując zabiegi polegające na odpowiednim przycinaniu usuwasz uszkodzone lub martwe części roślin, co z kolei eliminuje choroby i szkodniki, które mogą zaatakować cały Twój ogród. Przerzedzając roślinność i korony drzew poprawiasz przepływ powietrza oraz światła w swoim ogrodzie, co sprawia że zmniejszasz ryzyko wystąpienia pleśni oraz rozmaitych uciążliwych chorób. Zabiegi te sprzyjają ogólnemu rozwojowi roślin, co ma istotny wpływ na ich długoterminowy wzrost. Kiedy kształtujesz żywopłoty, podcinasz drzewka i krzewy sprawiasz, że Twój ogród jest czysty, uporządkowany i wygląda tak jak Ty tego chcesz! Kiedy już przytniesz wszystko co miałeś przyciąć i ułożysz to na stercie w rogu ogrodu najczęściej przychodzi moment abyś odpowiedział sobie na pytanie: Co ja mam zrobić ze stertą zgromadzonych gałęzi i krzewów? Palenie liści i gałęzi kiedyś było na porządku dziennym, jednak obecnie jest zabronione i za łamanie tego zakazu możesz słono zapłacić! Kluczowym działaniem jakie możesz podjąć okazuje się zmniejszenie objętości zgromadzonych odpadów zielonych co z kolei znacząco ułatwi Ci ich przechowywanie, kompostowanie, dalsze przetwarzanie w ogrodzie, transport czy też przekazanie do PSZOKu. Do tego właśnie celu służą rozdrabniacze do gałęzi. Kiedy w Twoim garażu znajdzie się rozdrabniacz do gałęzi, raz na zawsze przestaniesz męczyć się z ręcznym rąbaniem, uciążliwym dla sąsiedztwa paleniem czy też kłopotliwym dla Ciebie składowaniem. Raz na zawsze i ostatecznie rozwiążesz problem utylizacji zalegających gałęzi. Zrobisz to szybko, komfortowo i bez wysiłku. Jeśli uważasz, że najwyższa pora ułatwić sobie życie - NIE ZWLEKAJ i zamów już dziś w naszym sklepie!

Dla kogo rozdrabniacz spalinowy Cedrus RB02 ?

Do mniejszych średnic i niedużych ogrodów wystarczającymi mogą okazać się urządzenia elektryczne, natomiast jeśli jest Ci potrzebny mocniejszy sprzęt, ponieważ często masz do "przemielenia" większą ilość lub większe średnice warto abyś przyjrzał się urządzeniom z silnikami spalinowymi. Cedrus RB02 jest najmniejszym w gamie producenta rozdrabniaczem spalinowym, który umożliwi Ci rozdrabnianie gałęzi o średnicach nieprzekraczających 10 cm. Z powodzeniem wykorzystasz go podczas pracy w przydomowym ogrodzie, sadzie czy też niedużym parku. Jeśli koło Twojego domu jest dużo rozdrabniania lub rozdrabniane średnice są większe niż mógłbyś je zmielić urządzeniami elektrycznymi, to model RB02 jest dla Ciebie świetnym wyborem! Do większych ilości oraz większych średnic rekomendujemy stosowanie wyższych modeli - mocniejszych urządzeń!

Silnik Loncin G200F z czujnikiem olejowym

Rozdrabniacz Cedrus RB02 napędzany jest silnikiem Loncina G200F o pojemności 196 ccm. Jest to lider wśród jednostek napędowych, który zaoferuje Ci wysoką moc maksymalną na poziomie 6,5 KM oraz wysoki moment obrotowy wynoszący około 11,0 Nm. Takie osiągi sprawią, że będziesz wydajnie i bez przeszkód rozdrabniał gałęzie. Łożyskowany wał oraz żeliwna tuleja cylindra znacząco wydłużą żywotność silnika, więc prawidłowo obsługiwany posłuży Ci wiele sezonów. Jeżeli podczas pracy silnik zacznie przerywać lub też wystąpią trudności z jego rozruchem, lepiej sprawdź poziom oleju w silniku! Być może to czujnik olejowy ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem w postaci kosztownej awarii. Nie będziesz miał kłopotu z odpaleniem swojego rozdrabniacza, ponieważ silnik został wyposażony w system automatycznej dekompresji ułatwiający rozruch oraz sprzęgło odśrodkowe, dzięki któremu w chwili pociągania za linkę startową nie "ciągniesz" bębna mielącego. Po prostu - pociągnij za linkę startową i do pracy! Jeżeli będziesz chciał zatankować zbiornik do pełna musisz przygotować nieco po nad 3,5 litra benzyny. Obsługa silnika oraz czynności serwisowe nie sprawią Ci najmniejszego kłopotu. Wszystko jest przejrzyście oznaczone a punkty serwisowe łatwo dostępne.

Mechanizm tnący, komora podajnika oraz komin wylotowy

Do dużej, przestronnej komory mielącej z łatwością wprowadzisz nawet rozgałęziony materiał, który zostanie wciągnięty przez bęben mielący. Na bębnie zamontowane są dwa ostre noże o szerokości 150 mm, wykonane ze specjalnie hartowanej stali. Bęben napędzany jest za pomocą dwóch pasków klinowych, które odbierają moment obrotowy z silnika za pośrednictwem sprzęgła odśrodkowego. Sprzęgło odśrodkowe ułatwi Ci rozruch, ponieważ w chwili zapłonu nie "ciągniesz" bębna. Dopiero gdy zwiększasz obroty silnika wprawiasz w ruch zespół roboczy. W chwili gdy podczas rozdrabniania dojdzie do nadmiernego obciążenia lub zablokowania bębna mielącego, sprzęgło odśrodkowe zminimalizuje ryzyko uszkodzenia. Gdybyś zapchał rozdrabniacz musisz przerwać pracę i uchylić kanały wylotowy z jednej strony i wprowadzający z przeciwnej. Dzięki temu bez trudu wygarniesz zalegający materiał, który zapchał rozdrabniacz. Komin wylotowy ma regulowaną końcówkę, która umożliwi Ci kontrolę odległości na jaką wyrzucasz rozdrobniony materiał. Łożyskowany wał bębna mielącego, zamontowany jest w solidnych odlewanych piastach, wyposażonych w kalamitki, dzięki którym szybko i wygodnie przesmarujesz łożyskowania przy pomocy smarownicy. Zabieg ten znaczący wydłuży żywotność łożysk.

Praca i operator

Wszystkie elementy sterowania umiejscowione są w zasięgu ręki. Jeśli podczas pracy dojdzie do sytuacji, w której będziesz musiał zatrzymać rozdrabniacz w trybie awaryjnym możesz wykorzystać do tego celu duży pałąk zamontowany przy komorze załadunkowej. Jest on podłączony do wyłącznika, który zatrzyma rozdrabniacz. Duże solidne uchwyty oraz pompowane koła, ułatwią Ci transportowanie urządzenia. Szeroka podpora zamontowana z przodu zapewni stabilną pracę nawet na nieutwardzonym podłożu. W zależności od materiału jaki będziesz rozdrabniał oraz tempa Twojej pracy w ciągu roboczogodziny rozdrobnisz od około 3 do 5 metrów sześciennych materiału.

Podsumowanie

Rozdrabniacz spalinowy do gałęzi Cedrus RB02 jest idealnym narzędziem do użytku domowego, dzięki któremu z łatwością zmniejszysz objętość materiału, który zamierzasz kompostować albo przekazać do PSZOKu. Raz na zawsze przestaniesz ręcznie ciąć gałęzie i upychać je do worków oraz palić ogniska narażając się tym samym na "bolesne" mandaty. Zaczniesz pracować nie tylko wydajnie ale również wygodnie!

Rozdrabniacz do gałęzi Cedrus RB02 opinie

Zobacz jak ten model ocenili jego użytkownicy. Duża ilość ocen oraz wysokie oceny pokazują, że model ten spełnia oczekiwania użytkowników!

Rozdrabniacz do gałęzi Cedrus RB02 Opinie

Kupując ten komplet w cenie otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu tj. urządzenie, koła pompowane, podstawkę,
 • instrukcję obsługi w języku polskim,
 • oryginalne opakowanie,
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu, dzięki czemu w przypadku gdyby wystąpiły jakieś problemy techniczne możesz realizować naprawy gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych na terenie całego kraju lub w centralnym serwisie gwarancyjnym,
 • 2 sztuki wysokiej jakości oleju silnikowego rekomendowanego przez producenta - jedna na uruchomienie, a druga na wymianę po dotarciu silnika (po około 5 godzinach pracy),
 • wysokiej jakości kanister na benzynę marki ALKO o pojemności 5 litrów, półprzezroczysty dzięki czemu będziesz widział jego zawartość,
 • wygodne ochronniki słuchu, dzięki którym praca nie tylko tym rozdrabniaczem ale również innymi urządzeniami ogrodniczymi jakie posiadasz w swoim domu będzie dla Ciebie bardziej komfortowa,
 • rękawice ochronne,
 • okulary ochronne dla Twojego bezpieczeństwa,
 • sprawdzenie wysyłanego urządzenia pod kątem uszkodzeń i braków zgodnie z przyjętymi wewnętrznymi procedurami, dzięki czemu już na wstępie unikniesz niepotrzebnych reklamacji,
 • ubezpieczoną, darmową wysyłkę - również płatną przy odbiorze,
 • możliwość zakupu na raty online,
 • wsparcie techniczne po zakupie oraz sprzedaż wysyłkową części zamiennych.

W startowym pakiecie promocyjnym o wartości blisko 120 PLN, który od nas otrzymujesz GRATIS masz zawarte wszystko co jest Ci niezbędne do użytkowania Twojego nowego rozdrabniacza! Przestaniesz zastanawiać się nad tym jaki olej musisz kupić i czy coś jeszcze jest Ci potrzebne do użytkowania. Niczego nie musisz dokupować! Zaczniesz pracę natychmiast po zmontowaniu, zalaniu płynami i uruchomieniu urządzenia. Kup tylko paliwo i działaj!

UWAGA!!! Przed użyciem urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz uzupełnić wymagane oleje silnikowe, przekładniowe jeśli występują oraz inne płyny eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta!!!

Mocny rozdrabniacz spalinowy do gałęzi Cedrus RB02

Cenne wskazówki dla użytkownika

 1. Nie rozdrabniaj zapiaszczonego materiału! Oczyść zabrudzone piachem i ziemią gałęzie, korzenie zanim wprowadzisz je do podajnika. Piach i ziemia to “zabójstwo” dla mechanizmów tnących - przyśpieszają ich zużywanie.
 2. Lepiej rozdrabniać gałęzie świeże czy przesuszone? Dla urządzenia nie ma to większego znaczenia, ale doświadczenie pokazuje, że łatwiej pracować kiedy rozdrabniany materiał jest suchy. Pamiętaj jednak, że rozdrabniacze mogą mieć swoje własne parametry i zalecenia dotyczące rozdrabniania różnych rodzajów gałęzi, więc warto abyś zapoznał się z instrukcją obsługi i na samym początku  używania poeksperymentował czy łatwiej będzie Ci rozdrabniać gałęzie świeże czy też przeschnięte.
 3. W zależności od konstrukcji układu roboczego, wiele urządzeń (w tym również RB02) posiada regulację mechanizmu tnącego. Zapoznaj się z instrukcją obsługi i zadbaj o poprawne, odpowiednie do warunków w jakich będziesz pracował ustawienie zespołu roboczego. Nie tylko poprawisz komfort swojej pracy ale również zwiększysz jej wydajność!
 4. Praktycznie każdy rębak, rozdrabniacz (RB02 również) posiada czujniki bezpieczeństwa. Zlokalizuj je, ponieważ bardzo często użytkownicy “mają problem” z niedziałającym urządzeniem, gdzie winowajcą okazuje się być nie przełączony wyłącznik, a dokładnie rzecz ujmując np. niepoprawnie zamontowany kosz na odpadki, źle domkniętą komorę wprowadzająca czy też komin wylotowy.
 5. Regularnie kontroluj poziomy olejów oraz filtr powietrza. Zaniedbanie tych czynności może Cię słono kosztować!
 6. Większość silników (ten również) posiada śruby spustowe z odstojników w gaźnikach. Jeśli po dłuższym okresie nieużywania rębaka wystąpią trudności z rozruchem, pamiętaj aby odkręcić korek spustowy i zlać stare paliwo z odstojnika w gaźniku. Jeśli nie wiesz gdzie - pomożemy Ci!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś kliknij w przycisk poniżej i zapisz się do naszego Newslettera!

Dlaczego warto się zapisać?

 • otrzymasz dostęp do specjalnej Strefy Niskich Cen, w której znajdziesz okazyjne urządzenia na specjalnych warunkach cenowych,
 • będziesz na bieżąco z naszymi nowościami, promocjami i aktualnościami, 
 • będziesz otrzymywał kody rabatowe,
 • uzyskasz dostęp do przydatnych informacji, porad techniczno-eksploatacyjnych 

rozdrabniacze do gałęzi olx

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię