Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Rozdrabniacz spalinowy GRASS GS650

 • Silnik Loncin G200F
 • rozrusznik ręczny
 • ostrze tnące 2 
 • prędkość obrotowa noży ~ 2400 obr. /min
 • wydajność 3 - 5 m3/h
 • średnica gałęzi max 10 cm
 • czujnik oleju
 • sprzęgło odśrodkowe
 • podwójny pasek napędzający bęben
 • solidne piasty z kalamitkami 
 • regulowany zasięg wyrzutu
 • pompowane koła
 • czujniki bezpieczeństwa

Więcej szczegółów

3 199,00 zł

Dodaj do listy życzeń


19685

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy. Szybka darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Rozdrabniacz do gałęzi Grass GS650

Regularne pielęgnowanie gałęzi drzew i krzewów stanowi kluczowy element dla zachowania estetyki i zdrowia ogrodu. Poprzez właściwe formowanie roślin usuwasz uszkodzone lub obumarłe części, eliminując potencjalne zagrożenia chorobami i szkodnikami, które mogą zaszkodzić całemu otoczeniu. Optymalne przerzedzanie roślinności i koron drzew sprzyja poprawie cyrkulacji powietrza i dostępu do światła, minimalizując ryzyko wystąpienia niepożądanych pleśni i chorób. Te działania korzystnie wpływają na ogólny rozwój roślin, co z kolei znacząco wpływa na ich długotrwały rozwój. Dbałość o kształtowanie żywopłotów, precyzyjne przycinanie drzewek i krzewów prowadzi do stworzenia schludnego, dopasowanego ogrodu. Po dokonaniu niezbędnych cięć i ułożeniu ich w stercie, zwykle pojawia się pytanie: jak postępować z tym zbiorem gałęzi i krzewów? Palenie liści i gałęzi, kiedyś powszechne, obecnie stanowi zakaz, a jego naruszenie grozi konsekwencjami finansowymi. Kluczowe staje się zmniejszenie ilości zgromadzonych odpadów, co znacząco ułatwia przechowywanie, kompostowanie, transport lub przekazanie ich do właściwego miejsca zagospodarowania. Rozdrabniacze do gałęzi są odpowiednim narzędziem w celu realizacji tych działań.

Dla kogo rozdrabniacz spalinowy Grass GS 650?

Dla mniejszych obwodów gałęzi i skromniejszych ogrodów, urządzenia elektryczne bywają w zupełności wystarczające. Jednakże, jeśli potrzebujesz bardziej potężnego sprzętu, szczególnie kiedy masz do rozdrabniania większe ilości gałęzi lub o większych średnicach, warto rozważyć urządzenia z silnikami spalinowymi. Model Grass GS650 to średniej wielkości rozdrabniacz spalinowy, umożliwiający rozdrabnianie gałęzi o średnicach do 10 cm. Doskonale sprawdzi się przy pracach w domowym ogrodzie, sadzie czy niewielkim parku. Jeśli w Twoim otoczeniu jest sporo gałęzi do rozdrabniania, albo ich średnice są większe niż te, które mogłyby być zmiecione przez urządzenia elektryczne, model GS650 stanowi znakomitą propozycję! Dla obsługi większych ilości czy gałęzi o większych średnicach, zaleca się zastosowanie mocniejszych modeli.

Jaki silnik? Loncin z tuleją żeliwną i czujnikiem oleju

Urządzenie Grass GS650 posiada silnik Loncina G200F o pojemności 196 ccm. Ten wiodący model silnika oferuje wysoką moc na poziomie 6,5 KM oraz moment obrotowy wynoszący około 11,0 Nm. Dzięki takim osiągom będziesz sprawnie i bezproblemowo przetwarzał gałęzie. Wyposażony w łożyskowany wał i żeliwną tuleję cylindra, zapewnia długotrwałą wydajność silnika przy odpowiedniej eksploatacji. W przypadku jakichkolwiek problemów z pracą silnika lub trudności w uruchomieniu, warto sprawdzić poziom oleju – czujnik olejowy może ostrzec przed ryzykiem kosztownej awarii. Uruchomienie urządzenia nie stanowi problemu dzięki systemowi automatycznej dekompresji oraz sprzęgłu odśrodkowego, co ułatwia startowanie bez konieczności „ciągnięcia” bębna mielącego. Aby zatankować zbiornik do pełna, potrzebujesz około 3,5 litra benzyny. Serwisowanie i obsługa silnika są proste, z czytelnymi oznaczeniami i łatwo dostępnymi punktami serwisowymi.

Bęben mielący, komora podajnika, komin wyrzutowy

Przestronna komora mieląca umożliwia swobodne wprowadzenie nawet rozgałęzionego materiału, który zostanie przechwycony przez obracający się bęben do mielenia. Na bębnie zamontowane są dwa ostrze o szerokości około 150 mm, wykonane z wyjątkowo twardej, hartowanej stali. Napęd bębna jest realizowany poprzez dwa paski klinowe, które przekazują moment obrotowy z silnika za pośrednictwem sprzęgła odśrodkowego. Mechanizm ten ułatwia uruchomienie, eliminując potrzebę używania nadmiernej siły podczas szarpania za linkę rozrusznika. Mechanizm roboczy uruchamia się dopiero wraz ze zwiększeniem obrotów silnika. W przypadku nadmiernego obciążenia lub zablokowania bębna do mielenia, sprzęgło odśrodkowe minimalizuje ryzyko uszkodzeń. W przypadku zatoru w rozdrabniaczu, musisz zrobić sobie przerwę w pracy i otworzyć kanały wyjściowe i wejściowe w celu usunięcie materiału. Regulowana końcówka kanału wyjściowego umożliwia kontrolę zasięgu wyrzucania rozdrobnionego materiału. Wał bębna mielącego z łożyskowaniem jest osadzony w solidnych, odlewanych piastach, wyposażonych w kalamitki do smarowania, co umożliwia szybkie i łatwe nasmarowanie łożysk. Ten proces znacząco zwiększa trwałość łożyskowania. 

Operator, rozdrabnianie

Elementy sterowania rozdrabniaczem znajdują się w zasięgu ręki. Jeśli podczas pracy zachodzi potrzeba natychmiastowego zatrzymania urządzenia, w dogodnie umieszczonym punkcie przy komorze załadunkowej zamontowano awaryjny wyłącznik. Ten element jest połączony z systemem zapłonowym, który zapewnia natychmiastowe zatrzymanie rozdrabniacza. Solidne uchwyty oraz pompowane koła wyposażone w łożyska, ułatwiają transport urządzenia. Duża, stabilna podpora z przodu gwarantuje pewną pracę nawet na nierównej powierzchni. W zależności od materiału i tempa pracy, możesz przetworzyć od 3 do 5 metrów sześciennych materiału w ciągu godziny pracy. 

Na zakończenie:

Rozdrabniacz spalinowy do gałęzi Grass GS650 jest doskonałym urządzeniem do wykorzystania w obrębie domowym oraz niedużej firmie ogrodniczej, ułatwiającym redukcję ilości materiału, który planujesz poddać kompostowaniu lub przekazać do PSZOKu. Dzięki niemu zakończysz ręczne cięcie gałęzi, unikniesz kłopotliwego ich pakowania do worków oraz rozpalania ognisk, które mogą narazić Cię na niepożądane kary. Będziesz pracował nie tylko efektywnnie, ale także komfortowo!

Kupując ten komplet w cenie otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu tj. urządzenie, koła pompowane, podstawkę,
 • instrukcję obsługi w języku polskim,
 • oryginalne opakowanie, tj. solidna skrzynia na palecie
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu, dzięki czemu w przypadku gdyby wystąpiły jakieś problemy techniczne możesz realizować naprawy gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych na terenie całego kraju lub w centralnym serwisie gwarancyjnym,
 • 2 sztuki wysokiej jakości oleju silnikowego rekomendowanego przez producenta - jedna na uruchomienie, a druga na wymianę po dotarciu silnika (po około 5 godzinach pracy),
 • wysokiej jakości kanister na benzynę marki ALKO o pojemności 5 litrów, półprzezroczysty dzięki czemu będziesz widział jego zawartość,
 • wygodne ochronniki słuchu, dzięki którym praca nie tylko tym rozdrabniaczem ale również innymi urządzeniami ogrodniczymi jakie posiadasz w swoim domu będzie dla Ciebie bardziej komfortowa,
 • rękawice ochronne,
 • okulary ochronne dla Twojego bezpieczeństwa,
 • sprawdzenie wysyłanego urządzenia pod kątem uszkodzeń i braków zgodnie z przyjętymi wewnętrznymi procedurami, dzięki czemu już na wstępie unikniesz niepotrzebnych reklamacji,
 • ubezpieczoną, darmową wysyłkę - również płatną przy odbiorze,
 • możliwość zakupu na raty online,
 • wsparcie techniczne po zakupie oraz sprzedaż wysyłkową części zamiennych.

W startowym pakiecie promocyjnym o wartości blisko 120 PLN, który od nas otrzymujesz GRATIS masz zawarte wszystko co jest Ci niezbędne do użytkowania Twojego nowego rozdrabniacza! Przestaniesz zastanawiać się nad tym jaki olej musisz kupić i czy coś jeszcze jest Ci potrzebne do użytkowania. Niczego nie musisz dokupować! Zaczniesz pracę natychmiast po zmontowaniu, zalaniu płynami i uruchomieniu urządzenia. Kup tylko paliwo i działaj!

UWAGA!!! Przed użyciem urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz uzupełnić wymagane oleje silnikowe, przekładniowe jeśli występują oraz inne płyny eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta!!!

Rozdrabniacz spalinowy Cedrus Rb02

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane