Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Kosiarka spalinowa Weibang WB537SC V 3w1

 • silnik LONCIN
 • pojemność: 196 ccm - moc: 3,6 kW
 • 3-biegowa, profesjonalna skrzynia
 • wał kardana
 • koszenie powierzchni do 3.000 m2
 • szerokość koszenia 53 cm
 • korpus stalowy i uchwyt Hammerite
 • napędzane, łożyskowane koła
 • 3w1: koszenie, zbieranie do kosza, boczny wyrzut
 • pojemność kosza 70 litrów
 • centralna regulacja wys. koszenia: 25 - 85 mm

Więcej szczegółów

3 371,55 zł

Dodaj do listy życzeń


WB537SCV3IN1

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy

Więcej informacji

Kosiarka spalinowa z napędem Weibang WB537SCV3in1

Poszukujesz mocnej i wytrzymałej kosiarki do zadań specjalnych, na dużą powierzchnię koszenia? Chciałbyś aby kosiarka służyła Ci wiele lat? Właśnie znalazłeś taką maszynę! Silnik serii komercyjnej, profesjonalna 3 stopniowa skrzynia biegów, napęd przenoszony wałem kardana, super solidny korpus oraz bardzo dobra ergonomia pracy sprawiają, że ta kosiarka zdecydowanie warta jest swojej ceny! Jeżeli Twój ogród jest duży i na dodatek nie należy do tych "idealnych", ponieważ zdarzają się w nim liczne dołki, nierówności oraz przerośnięta trawa lub jeśli świadczysz usługi koszenia trawników to TA kosiarka jest właśnie dla Ciebie!

Silnik Loncin o pojemności 196 ccm serii komercyjnej

Kosiarkę Weibang WB537SCV3in1 napędza silnik marki Loncin 1P70FA/C serii komercyjnej o pojemności 196 ccm. Jest on przeznaczony do pracy w warunkach, w których klasyczne serie nie dają sobie rady i narażone są na przedwczesne zużycie. Motor ten oferuje Ci wysoki momentem obrotowy wynoszący 10,5 Nm już przy zaledwie 2500 obr./min. W warunkach pracy generuje dużą moc oraz wspomniany wysoki moment obrotowy, dzięki czemu nie będziesz martwił się przerośniętą o kilka centymetrów, nie skoszoną trawą. Możesz kosić wtedy kiedy chcesz, a nie kiedy musisz. Jeżeli posiadasz ogromny ogród to silnik ten umożliwia Ci dłuższą pracę ciągłą, co z kolei skraca czas potrzebny do skoszenia Twojego trawnika. Kosiarkę odpalisz łatwo i bez wysiłku, ponieważ producent zastosował system automatycznej dekompresji. Po prostu podchodzisz i szarpiesz za linkę rozrusznika. Pomimo, tego że jest to duża kosiarka łatwość rozruchu sprawia, iż panie oraz osoby starsze nie mają problemów z uruchomieniem silnika. Łożyskowany wał korbowy oraz tuleja żeliwa w silniku gwarantują Ci trwałość i niezawodność przez długie lata użytkowania. Jeżeli kosisz w pobliżu sterczących, nisko rosnących krzewów, gałęzi to docenisz fakt, iż mechanizm regulatora odśrodkowego sterujący gaźnikiem został osłonięty specjalną pokrywą. Zabezpiecza ona kosiarkę przed przypadkowym przestawieniem obrotów, spowodowanym uderzeniem sterczącą gałęzią. Czynności obsługi bieżącej takie jak kontrola oleju oraz obsługa filtra powietrznego nie stanowią dla Ciebie najmniejszego kłopotu! Wszystko jest na wierzchu w miejscu łatwo dostępnym. Wybierając kosiarkę z silnikiem marki Loncin nawet po kilku latach użytkowania możesz być spokojnym o serwis i części zamienne.

3 biegowa przekładnia napędowa, wał kardana

Główną zaletą kosiarek Weibang WB537SCV jest sposób przeniesienia napędu. Tradycyjny paskowy napęd zastąpiono wałem kardana, który napędza profesjonalną 3 biegową skrzynię napędową. To rozwiązanie oferuje Ci kilka istotnych zalet, które sprawią, że zapomnisz o problemach z jakimi borykają się użytkownicy popularnych kosiarek samobieżnych. Moc z silnika na przekładnię przenoszona jest bez strat na tarcie i poślizg paska. Odpadają Ci również niedogodności związane z eksploatacją tradycyjnych rozwiązań takie jak luzy na pasku, spadania paska, wycieranie kół pasowych czy też konieczność czyszczenia gromadzących się nieczystości pod osłoną paska. Jako użytkownik Weibanga WB537SCV możesz zapomnieć o tych dolegliwościach. Napęd przenoszony za pośrednictwem wału kardana jest znakiem rozpoznawczym kosiarek do najcięższych zadań specjalnych. Wspomniana wcześniej profesjonalna skrzynia biegów, w przeciwieństwie do wielu konkurentów ma stalowe koła zębate. Do Twojej dyspozycji są 3 biegi, dzięki czemu ustawisz prędkość napędu na taką jaka aktualnie jest Ci potrzebna. Kiedy będziesz kosił na otwartych, szerokich przestrzeniach możesz jechać szybciej, a z chwilą gdy dojeżdżasz do skalniaka zredukujesz prędkość aby spokojnie skosić w miejscu trudniej dostępnym. Gdy zbliżasz się do wyższej, gęściejszej, przerośniętej trawy również musisz zwolnić, ponieważ zbyt szybki przejazd powoduje dławienie, a nawet gaśnięcie silnika i uniemożliwia zebranie trawy do kosza. Jeśli nie masz w swojej kosiarce opcji zmiany prędkości napędu, będziesz musiał wyłączyć napęd i pchać... może czasami pod górę :-) Zmiana prędkości w tej przekładni odbywa się tak samo jak w klasycznej skrzyni biegów, tzn. poprzez zmianę średnic kół zębatych. Zębatki te, podobnie jak pozostałe elementy napędu wykonano z metalu. Korus przekładni jest odlewany, a jej wnętrze wypełnione jest olejem, który kąpie pracujące wewnątrz elementy. Sposób przekazania napędu z osi napędowej na koła jezdne umożliwia Ci pracę z włączonym napędem podczas gdy w trakcie koszenia pokonujesz łuki! Wyłączona przekładnia podczas pchania, manewrowania nie stawia oporów, koła toczą się lekko dzięki czemu nie odczujesz zmęczenia podczas pracy. Taka budowa skrzyni napędowej oraz jej funkcjonalność zapewniają wieloletnią, bezproblemową i bardzo komfortową pracę.

Podwozie kosiarki, korpus

Stalowa obudowa typu PRO ma szerokość 53 cm i wykonana jest bardzo solidnie. Urządzenia marki Weibang od lat słyną z najlepszej jakości i trwałości. Najlepszym na to dowodem jest podwozie tej kosiarki. Jeżeli szukasz PORZĄDNIE zbudowanej maszyny to lepiej nie mogłeś trafić! Wyjątkowo gruba blacha z młotkowanej stali, pokryta lakierem o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, gwarantują Ci długą, wieloletnią trwałość bez koniczności napraw i ciągłego "łatania" gnijącego na wylot korpusu. Brzegi obudowy wygięte są na zewnątrz, a brak paska napędowego i osłon dolnych zastąpionych wałem kardana znacząco ułatwią Ci czyszczenie spodu Twojej kosiarki. Szerokie łożyskowane koła w rozmiarze 200 mm przód i 220 mm tył pozwalają na łatwe pokonywanie nierówności. Przedni zderzak ułatwi Ci postawienie kosiarki w pionie, załadunek do samochodu albo ochroni przed kolizją z przeszkodą. Z całą pewnością nie uszkodzisz deflektora kosza (tylnej klapy), ponieważ jest on w całości wykonany z blachy! Wszystkie dźwignie sterujące, regulujące, manetki i pozostałe elementy wykonano najsolidniej jak się da, abyś mógł przez wiele lat bezawaryjnie korzystać z tej kosiarki! Jako potwierdzenie naszych słów zwróć uwagę, że Weibang WB537SCV3in1 waży ~50kg! pomimo tego kosiarka ta jest fantastycznie wyważona. Balansowanie, manewrowanie nie stanowią problemu nawet dla pań!

Funkcje koszenia, kosz na trawę

Kosz o pojemności 70 litrów wykonano z najwyższej jakości, grubej, supermocnej tkaniny z wszytym podkładem polimerowym. Powstałe w ten sposób płótno naciągnięte jest na metalowy stelaż. Kosz materiałowy ułatwi Ci transport i przechowywanie oraz obniża wagę podczas wysypywania. Kosze tkane w porównaniu do plastikowych są niemal całkowicie odporne na uderzenia odpryskujących kamieni, więc podczas pracy nie musisz obawiać się tego iż szyszka lub kamień spowodują uszkodzenie kosza. Z tyłu podwozia kosiarki producent zamontował gumowy fartuch, który chroni Cię przed uderzeniem kamieniem oraz odpryskującą na wszystkie strony trawą. Fartuch ten wspomaga rozścielanie i rozkładanie na trawniku skoszonej trawy. Kosiarka Weibang WB537SCV3in1 posiada duży, szeroki kanał wylotowy do kosza oraz otwór wyrzutu bocznego. Oprócz tego producent zamontował nóż zbierający z ogromnymi łopatami! Dzięki temu Twoja kosiarka będzie bardzo dobrze zbierała trawę do kosza. Aby tak się działo pamiętaj o bardzo ważnej kwestii. Aby Twoja kosiarka skutecznie napełniała kosz musi mieć właściwe obroty silnika! Jeżeli Twój Weibang lub kosiarka innej marki, a w szczególności z koszem materiałowym napełnia kosz w sposób niezadowalający lub też zapycha kanał wylotowy udaj się do serwisu i sprawdź obroty silnika! W razie potrzeby wyreguluj je! Kosiarka posiada 4 funkcje koszenia: koszenie bez zbierania, zbieranie do kosza, wyrzut boczny oraz mielenie. Dzięki tej możliwości możesz kosić swój ogród w sposób zróżnicowany. Zbierasz lub zostawiasz skoszoną trawę tam gdzie chcesz! Na wyposażeniu kosiarki otrzymujesz: zatyczkę mielącą, deflektor wyrzutu bocznego oraz zamontowany fabrycznie nóż zbierający z dużymi łopatami. Dla 100% skuteczności mielenia producent przewidział specjalny, oryginalny nóż mielący, który nie jest zawarty w zestawie!

Centralna regulacja wysokości koszenia, składany regulowany uchwyt

Centralna 8 stopniowa regulacja wysokości koszenia umożliwi Ci łatwo i wygodnie  dobrać odpowiednią wysokość koszenia trawnika w Twoim ogrodzie. Wysokość pracy ustawisz w zakresie 25 - 85 mm. Grzebień regulacji oraz dźwignia wykonane są z metalu, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania kosiarka będzie trzymała ustawioną przez Ciebie wysokość i nie będzie samoczynnie opadała w trakcie koszenia. Dzięki regulacji położenia uchwytu prowadzącego każdy użytkownik bez względu na wzrost znajdzie ustawienie właściwe dla siebie. Jeżeli jesteś osobą niskiego lub wysokiego wzrostu możesz łatwo dopasować wysokość kierownicy, tak aby pracowało Ci się nie tylko komfortowo ale również bezpiecznie. Solidna dźwignia dociskowa ma duży, wygodny uchwyt, natomiast mechanizm wieloklinowy wykonany jest w całości z metalu. Dzięki temu połączenie uchwytów prowadzących z podwoziem kosiarki jest mocne, pewne i stabilne. Nie musisz obawiać się, tego że podczas pokonywania nierówności rączki będą rozklekotane i rozhuśtane na wszystkie strony. Twój Weibang zawsze będzie prowadził się pewnie. Wygodny, komfortowy uchwyt oraz lekko działające dźwignie sterujące sprawią, iż nie będziesz odczuwał zmęczenia spowodowanego pracą tą kosiarką. Uchwyt ten jest dzielony w sposób, który ułatwi Ci podniesienie kosiarki do pionu i bezpieczne jej postawienie na tylnej ścianie. Jest to opcja bardzo przydatna, jeżeli nie posiadasz zbyt wiele miejsca do przechowywania, ponieważ postawiona w ten sposób kosiarka zajmuje bardzo mało przestrzeni. Również, jeśli będziesz chciał przeprowadzić obsługę serwisową, np. odkręcić nóż do ostrzenia, wyczyścić korpus od spodu czy po prostu "zajrzeć co tam słychać" zrobisz to łatwo i bezpiecznie.

Kupując otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu: kosiarka z koszem na trawę, deflektor wyrzutu bocznego, zatyczkę mielącą, uchwyty mocujące linki do kierownicy
 • oryginalne opakowanie
 • polskojęzyczną instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu
 • 2 sztuki wysokiej jakości oleju do silnika - jeden na uruchomienie a drugi na wymianę po dotarciu
 • wysokiej jakości kanister o pojemności 5 litrów
 • oryginalny zapasowy nóż zbierający

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię