Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Odśnieżarka spalinowa Cedrus SB61-E

 • silnik LONCIN LC170FDS Snow Series
 • silnik o pojemności 212 ccm
 • rozrusznik elektryczny 230V
 • rozrusznik ręczny
 • oświetlenie przednie LED
 • szerokość odśnieżania 61 cm
 • 6 biegów do przodu i 2 biegi wsteczne
 • stalowy komin wyrzutowy sterowany z pozycji operatora
 • wyrzucanie śniegu na odległość do 11m*
 • koła 13"x4,1" 
 • waga 70 kg

Więcej szczegółów

5 199,00 zł

CEDSB61-E

Nowy

Dostępny na zamówienie. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Odśnieżarka spalinowa Cedrus SB61-E

Jesteś zmęczony ręcznym odśnieżaniem swojej posesji oraz chodnika przed Twoim domem? Jeżeli przed porannym wyjściem do pracy wstajesz rano dużo wcześniej, tylko po to żeby usunąć zaspy białego puchu, które skutecznie uniemożliwiają Ci opuszczenie posesji lub też utrudniają Ci dotarcie do odśnieżonej drogi publicznej to nadszedł najwyższy czas abyś znacząco zmienił jakość Twojego życia! Zostaw łopatę i zapomnij o długim, wyczerpującym odśnieżaniu! Czy Twoja posesja sąsiaduje z chodnikiem drogi? Jeżeli tak - nie zapomnij o tym, że odśnieżanie chodnika to Twój obowiązek! Za jego zaniedbywanie możesz otrzymać nie małą karę finansową. Odśnieżarka spalinowa ostatecznie rozwiąże Twoje zmartwienia, których przysparza Ci piękna zima! Pracuj mądrze i bez wysiłku. Szanuj swój czas, którego już nigdy nie odzyskasz!

Jaką odśnieżarkę spalinową wybrać? Komu odśnieżarka ułatwi życie?

Odśnieżarka spalinowa Cedrus SB61-E to średniej wielkości model odśnieżarki marki Cedrus. Jest idealnym narzędziem jeśli poszukujesz solidnej i nie potrzebujesz ogromnej odśnieżarki dwustopniowej z napędem do pracy w bardzo trudnych warunkach. Jej gabaryty oraz parametry świetnie sprawdzą się podczas gdy użytkujesz ją na dużych, średnich i małych powierzchniach. Krótko mówiąc jest to odśnieżarka w sam raz! Zapomnisz o wcześniejszym porannym wstawaniu przed pracą tylko po to, aby odśnieżyć swój podjazd przed domem, drogę dojazdową do Twojej posesji czy też chodnik, który przecież masz obowiązek odśnieżać! Nie zmęczysz się pracą o poranku, za nim cokolwiek innego zdążysz zrobić poza odśnieżaniem. Nieustające, obfite opady śniegu przestaną być problemem, a Ty nie będziesz dyżurował z łopatą w pogotowiu aby regularnie co 2 godziny wyjść na zewnątrz i usunąć zalegające warstwy śniegu. Dobrze wiesz, że nagromadzenie zbyt dużej ilości białego puchu sprawia że ręczne odśnieżanie kosztuje Cię dużo więcej czasu i energii. Twoi pracownicy nie będą łopatami, przez wiele godzin odśnieżać parking wokół firmy zamiast w tym czasie zająć się swoją pracą. Skończ z tym raz na zawsze! Dzięki odśnieżarce spalinowej szybko i bez wysiłku usuniesz zalegający śnieg. Z łatwością odśnieżysz zasypany podjazd, drogę dojazdową, parking wokół firmy i chodnik przed domem. Zaczniesz dzień o poranku od wykonywania tych czynności, które chcesz wykonać i zakończysz w taki sposób jaki masz ochotę. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii. Zyskasz spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli Twoja nawierzchnia wyłożona jest kostką brukową, to stosowanie soli lub innej chemii w celu usunięcia śniegu może powodować jej odbarwienia i uszkodzenia. Ponadto taka metoda zwalczania zimy niesie wysokie ryzyko zniszczenia roślin w ogrodzie, które posadziłeś wzdłuż podjazdu, jest szkodliwa również dla zwierząt. Odśnieżarka spalinowa nie tylko umożliwia Ci szybkie i skuteczne odśnieżanie, ale daje Ci dużą swobodę działania. Dzięki temu urządzeniu nie zniszczysz wieloletnich roślin, o które troszczysz się przez cały rok, nie uszkodzisz drogiej nawierzchni na Twoim podjeździe i nie zaszkodzisz czworonożnym przyjaciołom!

Odśnieżarka spalinowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób którym zdrowie nie pozwala na wykonywanie Ciężkiej pracy fizycznej oraz dla seniorów. Odpowiednio dobrana oferuje Ci łatwą obsługę oraz komfort i ergonomię użytkowania. Jeżeli jesteś seniorem lub stan Twojego zdrowia nie pozwala Ci na ciężką pracę fizyczną to odśnieżarka Cedrus SB61-E jest rozwiązaniem Twoich problemów, z którymi zmagasz się podczas obfitych opadów śniegu! Z obsługą tego urządzenia znakomicie radzą sobie Panie. Wszystkie elementy sterowania umiejscowione są w widocznym miejscu, a dźwignie działają lekko i nie wymagają używania nadmiernej siły. Obsługujesz w sposób intuicyjny.

Silnik Loncin z rozruchem elektrycznym

Silnik spalinowy Loncin model LC170FDS o pojemności skokowej 212 cm3 z serii zimowej został zaprojektowany specjalnie do tego celu aby napędzać odśnieżarki. Dostarczy on Twojej maszynie odpowiednio dużo mocy oraz momentu obrotowego. Moc na poziomie 4,2 kW przy 3600 obr./min umożliwi Ci pracę w najtrudniejszych zimowych warunkach i dużych zwałach białego puchu. Gdy w mroźny poranek, chcesz ręcznie uruchomić odśnieżarkę wyposażoną w zwykły silnik, to wtedy może się okazać że musisz do rozruchu mocniej się przyłożyć i wykonać kilkanaście szarpnięć. Jeżeli Twoja odśnieżarka jest wyposażona w silnik serii zimowej uruchomisz ją bez najmniejszego wysiłku. Przestaniesz męczyć się pracą zanim jeszcze zaczniesz ją wykonywać. Do dyspozycji masz rozrusznik ręczny lub rozrusznik elektryczny zasilany z sieci 230V. Jeżeli chcesz odśnieżarkę uruchomić ręcznie, zrobisz to z łatwością bez używania dużej siły dzięki systemowi automatycznej dekompresji. Odpalanie jednym palcem? Oczywiście! Wystarczy, że do gniazdka przy silniku wepniesz wtyczkę z sieci 230V. Zaczniesz odśnieżać szybko i skutecznie. Jeżeli będziesz chciał zatankować pod korek, to musisz przygotować 3 litry benzyny bezołowiowej. Jako użytkownik musisz pamiętać o obsłudze bieżącej. Wszystkie punkty kontrolne związane z podstawową obsługą serwisową masz dostępne na wierzchu! Nie musisz być mechanikiem, specjalistą. Jeżeli masz wątpliwości dotyczące obsługi Twojej maszyny, możesz liczyć na nasze wsparcie! Nie wahaj się nas pytać.

Zespół roboczy, komin, przekładnia

Dzięki szerokości odśnieżania wynoszącej 61 cm oraz wysokości obudowy 55 cm odśnieżarka SB 61 idealnie sprawdzi się podczas gdy pracujesz na średniej wielkości powierzchniach w naprawdę trudnych warunkach. Gdy pokrywa śniegu zaczyna już marznąć to doskonale wiesz, że podczas odśnieżania Ciężko wbić łopatę. Wiele odśnieżarek ma problem z pokruszeniem marznących powłok śniegowych. Marznący śnieg przestanie dla Ciebie być problem. Solidnie uzębiony frez z dużymi zębami sprawi, że zaczniesz z łatwością kruszyć nawet mocno zmarzniętą powłokę śnieżną. Podczas gdy odśnieżasz łopatą w wąskich przejściach, przejazdach lub bezpośrednio w bliskiej odległości domu to z czasem tych nagromadzonych mas białego puchu jest tak dużo, że kolejne musisz przetransportować w inne miejsce. Wiadomo, iż zalegające duże zaspy śniegu są nie lada kłopotem. Zawężają przejazd drogę dojazdową, topniejące mogą powodować podtopienia itp. Pracując odśnieżarką przestaniesz wykonywać dodatkową pracę, polegającą na transportowaniu śniegu w odległe zakamarki Twojego ogrodu oraz rozbijaniu i rozplantowaniu usypanych wałów śniegowych. Stalowy wirnik o dużej średnicy oraz również stalowy komin wyrzutowy o odpowiednio dużym przekroju umożliwią Ci efektywne wyrzucanie śniegu na dużą odległość. Jeśli warunki są sprzyjające, śnieg jest suchy i lekki możesz go posłać na odległość około 11 metrów. Natomiast podczas gdy odśnieżasz śnieg ciężki i mokry musisz liczyć się z tym, że ta odległość będzie mniejsza. Zaczniesz kierować strumieniem wyrzucanego śniegu w miejsce, w którym chcesz abym zalegał. Przekładnia odśnieżarki wykonana jest w całości z metalu. Zarówno odlewany korpus jak i elementy wewnątrz. Dla Twojej wygody odśnieżarka Cedrus SB61E została wyposażona w kalamitke, dzięki której obsłga serwisowa polegająca na smarowaniu została uproszczona do minimum. Możliwość łatwego i szybkiego smarowania sprawiają, że regularnie powtarzana czynność znacząco wydłuźy żywotność przekładni, dzięki czemu możesz być spokojny i cieszyć się niezawodnością Twojej maszyny przez wiele długich, zimowych sezonów.

Operator, sterowanie, oświetlenie

Zasięgiem wyrzucanego śniegu sterujesz przy pomocy dużej, wygodnej dźwigni umiejscowionej na panelu sterującym. Natomiast kierunek zmieniasz przy pomocy dźwigni - kręcisz nią, a ta obraca komin na boki. Na jej końcu zamontowany jest odlewany ślimak, który zazębia się w wieńcu komina. To rozwiązanie sprawia, że kominem wylotowym steruje Ci się bardzo lekko i precyzyjnie. Podczas pracy sypiący się na wszystkie strony, lodziejący śnieg nie zapycha wieńca i nie blokuje tym samym sterowania. We wnętrzu komina zamontowany jest deflektor. Jest on odpowiedzialny za wychwytywanie większych brył lodu, kamieni, rozbijanie większych zbrylonych mas śnieżnych dzięki czemu możesz wyrzucać śnieg na większe odległości. Duże, wygodne dźwignie służące do załączania wirnika oraz napędu jazdy działają bardzo lekko. Dzięki temu Panie mogą odśnieżać bez najmniejszego wysiłku. W chwili gdy załączysz wirnik i dodasz jazdę mechanizm sterowania zablokuje lewą dźwignię w pozycji pracy. Jest to funkcja nazywaną “wolną ręką”. Jest niezwykle przydatna w praktyce, choć bardzo często niewykorzystywana przez użytkowników. Dzięki niej w trakcie odśnieżania przestaniesz zatrzymywać się co kilka metrów, aby zmienić kierunek wyrzucanego śniegu. Zaczniesz pracować w sposób nieprzerwany. Jazda ciągła, bez zbytecznego zatrzymywania sprawa, że wprawiona w ruch odśnieżarka nie traci przyczepności na śliskim podłożu, a rozpędzone, wyrzucane masy śniegu odrzucane są na większe odległości. Dodatkowo niepotrzebnie nie obciążasz mechanizmów wysprzęglających, co pozytywnie wpływa na trwałość elementów sterowania i przeniesienia napędu. Jeżeli pracujesz na twardym, równym podłożu np. podjeździe z kostki brukowej to płozy ślizgowe możesz unieść wysoko do góry. Takie ustawienie zapewni Ci maksymalne zgarnianie powłoki śniegowej. Z chwilą gdy pracujesz na nierównym trawniku, czy też luźnej, kamienistej drodze szutrowej opuść płozy niżej. Zwiększysz tym samym prześwit między listwą zgarniającą a podłożem. Pozostawiona po Twoim przejeździe powłoka śnieżna będzie miała większą grubość. Gdy nadchodzi zima długie poranki i jeszcze dłuższe wieczory wydają się nie mieć końca. Przednie oświetlenie typu LED sprawi, że przestaniesz pracować w ciemności. Zaczniesz odśnieżać wtedy kiedy zachodzi taka konieczność bez względu na widoczność. Oświetlenie przednie zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas gdy odśnieżasz w pobliżu drogi. Lampa oświetli obszar pracy i sprawi, że będziesz  widoczny z daleka dla innych uczestników drogi.

Przekładnia jazdy, koła

Przekładnia jazdy oferuje Ci do wyboru 6 biegów do przodu i 2 biegi wsteczne, dzięki temu dobierzesz prędkość pracy w zależności od panujących warunków i potrzeb. Biegi wolne w szczególności pierwszy i drugi z pewnością przypadną do gustu seniorom oraz użytkownikom, którzy ze względu na ograniczenia ruchowe nie mogą biegać za odśnieżarką. Jeżeli powłoka śnieżna nie jest gruba, a teren na którym pracujesz jest w miarę równy to z powodzeniem możesz skorzystać z biegów wyższych, dzięki czemu szybciej odśnieżysz zasypaną powierzchnię. Koła pompowane w rozmiarze 13 cali posiadają wyjątkowo wysoki bieżnik, dzięki któremu z łatwością będziesz przemieszczał się po zaśnieżonym podłożu. W sytuacji ekstremalnie trudnych warunków możesz doposażyć swoją odśnieżarkę w łańcuchy przeciwśniegowe. Mogą okazać się przydatne jeżeli zamierzasz pracować na pochyłych, śliskich podjazdach gdzie łatwo o utratę przyczepności. Gdy dobierzesz właściwą prędkość pracy do zalegającej pokrywy śniegu i panujących warunków to przestaniesz siłować się z Twoją odśnieżarką, z zapychającymi się kanałmi wylotowymi i zakopywaniem się w zaspach. Zaczniesz pracować płynnie i nieprzerwanie. Szybciej odśnieżysz Twoją posesję, drogę dojazdową czy też parking.

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości odśnieżarki, o średniej wielkości, która pomoże Ci w pracy w naprawdę trudnych warunkach terenowych, gdzie regularnie zmagasz się z dużymi zwałami śniegu to model Cedrus SB 61 jest tym którego szukasz! Wysoka jakość wykonania w jednej z najlepszych fabryk, solidna konstrukcja maszyny i zespołu roboczego, duże średnice kanałów wylotowych oraz markowy silnik serii zimowej to cechy dzięki którym przestaniesz męczyć się z piękną zimą, a raz na zawsze zaczniesz odśnieżać szybko i skutecznie! 

Model silnikaLoncin LC170FS Snow Series
Pojemność silnika cm3212
RozruchRęczny
PrzekładniaTarcza cierna
Biegi przód/tył6 do przodu, 2 w tył
Szerokość robocza61cm
Wysokość robocza51cm
Średnica wirnika30cm
Koła13"

Kupując w cenie otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu tj. odśnieżarkę, klucz do świecy zapłonowej
 • oryginalne opakowanie
 • polskojęzyczną instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu, dzięki czemu w przypadku wystąpienia usterki możesz realizować naprawy gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych na terenie całego kraju,
 • 2 sztuki wysokiej jakości zimowego oleju rekomendowanego do silników odśnieżarek - jedna na uruchomienie, a druga na wymianę po dotarciu silnika
 • stabilizator do paliwa, dzięki któremu ograniczysz ryzyko wystąpienia problemów spowodowanych unieruchomieniem odśnieżarki po długim postoju,
 • wysokiej jakości kanister na benzynę marki ALKO o pojemności 5 litrów, półprzezroczysty dzięki czemu widzisz jego zawartość
 • markową świecę zapłonową na zapas, dzięki której w sytuacji kryzysowej możesz szybko uruchomić swoją odśnieżarkę!
 • profesjonalny zestaw serwisowy do wysysania oleju i paliwa nie tylko z odśnieżarek!
 • ochronniki słuchu, dzięki którym zredukujesz poziom hałasu podczas odśnieżania i nie będziesz tak bardzo zmęczony,
 • zapasowe sworznie zabezpieczające wirnik odśnieżarki, dzięki nim w przypadku zerwania zabezpieczeń możesz kontynuować odśnieżanie,
 • sprawdzenie wysyłanego urządzenia pod kątem uszkodzeń i braków zgodnie z przyjętymi procedurami, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych reklamacji
 • ubezpieczoną, darmową wysyłkę
 • możliwość zakupu na raty online
 • wsparcie techniczne po zakupie oraz sprzedaż wysyłkową części zamiennych

W startowym pakiecie promocyjnym o wartości blisko 200 PLN, który od nas otrzymujesz GRATIS masz zawarte wszystko co jest Ci niezbędne do użytkowania Twojej odśnieżarki! Przestaniesz zastanawiać się nad tym jaki olej musisz kupić i czy coś jeszcze jest Ci potrzebne do użytkowania. Niczego nie musisz dokupować! Zaczniesz pracę natychmiast po zmontowaniu, zalaniu płynami i uruchomieniu urządzenia. Kup tylko paliwo i działaj!

UWAGA! Przed użyciem urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz uzupełnić wymagane oleje silnikowe, przekładniowe oraz inne płyny eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta!!!

Opinie

Oceń 
2022-12-19

rewelacja

Żałuje że dopiero teraz zakupiłem. Daleko odrzuca śnieg i łatwo odpala

  Oceń 
  2022-12-12

  solidna i mocna

  Jestem mile zaskoczony. Wysokiej jakości chińczyk. Jest dużo lepsza niż również chińska Stiga w wyższej cenie. Wyrzuca daleko, kruszy nawet grubą warstwę śniegu.

   Napisz swoją opinię !

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Produkty powiązane