Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Robot koszący Cedrus C-MOW L16 1600m2

Max powierzchnia pracy1600 m2
Punkty startowe4
Max dopuszczalne nachylenie36%
Akumulator5 Ah 20V
Średni czas pracy +/- 20%02:30 h
Czas ładowania01:40 h
Silnikibezszczotkowe
Moduł WIFISUPER WIFI
Typ noża3 wymienne noże na tarczy
Szerokość koszenia22 cm
Wysokość koszenia20-60 mm
Waga10,6 kg

Więcej szczegółów

3 941,55 zł

Dodaj do listy życzeń


C-MOW-L16

Nowy

Dostępny na zamówienie. Zarezerwuj poprzez złożenie zamówienia. Darmowa wysyłka! Zestaw startowy GRATIS!!!

Więcej informacji

Czym jest robot koszący?

Robot koszący, inaczej zwany autonomiczną kosiarką, to rewolucyjne narzędzie, które odmieni sposób, w jaki dbasz o swój ogród. To urządzenie, które umożliwia automatyzację pielęgnacji Twojego ogrodu, a to już brzmi ekscytująco, prawda? To nie tylko technologia, to przyszłość Twojego trawnika. To niezwykłe urządzenie wychodzi z bazy noclegowej jak prawdziwy wojownik gotowy do podjęcia wyzwania - kosi Twój trawnik zgodnie z harmonogramem, który sam dla niego ustalisz. To tak, jakbyś miał swojego osobistego ogrodnika, gotowego do pracy, kiedy tylko sobie zyczysz. Po zakończeniu zadania wraca na swoje miejsce ładowania i przygotowuje się do kolejnej epickiej bitwy z trawą. A to jeszcze nie koniec! Dzięki aplikacji na swoim smartfonie lub panelowi sterowania, masz pełną kontrolę nad tym bohaterem ogrodu. Możesz go w dowolny sposób aktywować, dając mu polecenie, żeby ruszył na front trawnikowego pola walki. Wydaj komendę "koś", a on bezzwłocznie przystąpi do pracy. Nie musisz nawet trzymać go w bazie noclegowej - jeśli chcesz, to możesz trzymać go w swoim garażu i w dowolnym momencie wysłać go na boisko do koszenia. Bo przecież to Ty masz ostatnie słowo. Ta opcja jest nieoceniona, zwłaszcza na niewielkich, równych trawnikach, gdzie Twój robot będzie gotowy do akcji zawsze, gdy go potrzebujesz. Czyż to nie brzmi ekscytująco? To właśnie jest przyszłość pielęgnacji ogrodu, a Ty możesz być jej dowódcą!

Jakie zalety niesie za sobą użytkowanie kosiarki automatycznej?

Zapomnij o męczącym trudzie koszenia trawnika! Dzięki przyjacielowi ogrodu, robotowi do koszenia Cedrus C-MOW L16, masz okazję przejąć kontrolę nad swoim podwórkiem w wyjątkowo efektywny i bezproblemowy sposób. Ten wierny towarzysz ogrodowy oferuje Ci wielorakie korzyści:

 1. Oszczędność czasu: Twój najcenniejszy zasób teraz pozostaje nienaruszony, dając Ci wolną rękę do rozkoszowania się życiem. C-MOW L16 zajmuje się trawą, pozwalając Ci na pełne relaksu chwile.

 2. Odpoczynek bez wysiłku: Zrezygnuj z męczącego pchania tradycyjnej kosiarki. Nasz robot sam dba o trawnik, pozostawiając Cię w pełnym komforcie i wypoczynku.

 3. Dla alergików i seniorów: Nasz robot to idealne rozwiązanie dla alergików, eliminując ryzyko uwolnienia pyłków podczas koszenia. To również doskonała opcja dla seniorów oraz osób o ograniczonej sprawności, które nie muszą już przejmować się kosiarką.

 4. Przyjazny dla środowiska: C-MOW L16 to urządzenie ekologiczne, nie emitujące żadnych szkodliwych substancji ani hałasu. Dzięki niemu przyczyniasz się do ochrony naszej planety.

 5. Utylizacja trawy: Zabierz się z głowy zmartwienia związane z usuwaniem skoszonej trawy. Nasz robot rozdrabnia ją, tworząc naturalne nawozy dla Twojego trawnika.

 6. Bezpieczeństwo rodziny: Wyposażony w liczne czujniki, nasz robot dba o bezpieczeństwo dzieci i zwierząt. Bezpieczeństwo Twoich najbliższych jest dla nas priorytetem.

 7. Prosta obsługa: Sterowanie robotem jest intuicyjne i proste. Możesz go kierować za pomocą aplikacji na smartfonie lub programować harmonogram pracy.

 8. Ekonomiczność: Zaoszczędzisz na kosztach paliwa, serwisu i innych wydatkach związanych z tradycyjnymi kosiarkami. To ekonomiczne rozwiązanie.

Dla kogo jest przeznaczony robot do koszenia Cedrus C-MOW L16?

Jeśli jesteś właścicielem obszernego trawnika o powierzchni do 16 arów, to model L16 to dla Ciebie idealna opcja! Ten model jest specjalnie dostosowany do obszarów o takim rozmiarze. Czy Twój trawnik ma nieregularny kształt i rozciąga się w różnych kierunkach? To nie stanowi problemu, ponieważ robot koszący Cedrus C-MOW L16 wyposażony jest w 4 punkty startowe, które pozwalają Ci określić miejsca, od których ma rozpocząć koszenie w ogrodzie. Dzięki tej możliwości możesz dostosować zarówno czas rozpoczęcia pracy robota, jak i miejsce, w którym ma on rozpocząć koszenie. To rozwiązanie jest niezwykle przydatne, szczególnie gdy Twój trawnik ma nieregularny kształt. Dzięki tej funkcji zmniejszasz ryzyko pozostawienia niekoszonej trawy na niektórych obszarach. Robot do koszenia Cedrus C-MOW L16 jest idealny do pracy na dużych, nieregularnych trawnikach.

Czy potrzebujesz idealnie równego trawnika, aby korzystać z robota C-mow L 16 Zdolności robocze i proces koszenia.

Nie jest konieczne, aby Twój trawnik był idealnie równy, jak ten z katalogu ogrodniczego, aby skorzystać z Cedrus C-Mow L16. Ten model potrafi poradzić sobie z terenem o maksymalnym nachyleniu wynoszącym 36%. Duże napędzane koła mają średnicę 215 mm i posiadają elastyczny protektor, co zapobiega zapadaniu się robota w miękkim podłożu i utracie przyczepności podczas poruszania się po stromych terenach i mokrej trawie. Przednie koła obrotowe o pełnej średnicy 85 mm pozwalają na łatwe pokonanie niewielkich dziur na Twoim trawniku. Możesz także precyzyjnie dostosować wysokość koszenia w zakresie od 20 do 60 mm za pomocą pokrętła na panelu robota. Poprzez obracanie tym pokrętłem zmieniasz wysokość tarczy tnącej o szerokości 22 cm, na której umieszczone są trzy ostrza ostre jak brzytwa, które zapewniają dokładne strzyżenie trawnika. Podczas pracy siła odśrodkowa rozkłada ostrza, a w przypadku uderzenia w przeszkodę, ostrza się składają, unikając uszkodzeń zespołu tnącego. Wysoka prędkość obrotowa silnika noży oraz specjalna konstrukcja kosiska gwarantują precyzyjne strzyżenie i rozdrabnianie skoszonej trawy. Dzięki temu rozwiązaniu, korzystając z robota do koszenia Cedrus C-MOW L16, nie musisz już martwić się zbieraniem i utylizacją skoszonej trawy, a twój trawnik otrzyma dodatkową dawkę naturalnego nawozu. Nasz robot do koszenia pracuje bardzo cicho, generując zaledwie 62 dB hałasu. To oznacza, że możesz kosić trawnik nawet w nocy lub w dni świąteczne, nie zakłócając spokoju otoczenia.

Bateria, silniki, proces ładowania i czas pracy

Robot Cedrus C-MOW L16 korzysta z litowo-jonowej baterii o napięciu 20V i pojemności 5Ah jako źródła zasilania. Ta bateria dostarcza energię do silników indukcyjnych, które odpowiadają za pracę robota. Czas pracy średnio wynosi 2,5 godziny, jednak jest to zmienna wartość, zależna przede wszystkim od wysokości i gęstości trawy na Twoim trawniku, jego kształtu oraz ukształtowania terenu.

W przypadku, gdy robot potrzebuje "doładowania", samoczynnie wraca do swojej bazy i łączy się z ładowarką. Aby całkowicie naładować baterię C-MOW L16, potrzebuje około 1 godziny i 40 minut odpoczynku w bazie. Ważne jest umieszczenie tej stacji ładowania w miejscu zacienionym, ponieważ ładowanie akumulatorów w pełnym słońcu może prowadzić do problemów eksploatacyjnych.

Sterowanie i czujniki

Jeśli chodzi o zarządzanie parametrami pracy Twojego robota do koszenia Cedrus C-MOW L16, masz do dyspozycji dwie wygodne opcje. Możesz to zrobić za pomocą panelu kontrolnego z klawiaturą i wyświetlaczem lub skorzystać z aplikacji o nazwie "Robotic-Mower Connect," którą należy zainstalować na swoim smartfonie. Druga opcja umożliwia wyjątkowo intuicyjne dostosowanie ustawień robota, a po połączeniu z domowym WiFi pozwala na sterowanie koszeniem z dowolnego miejsca na ziemi. Oprócz modułu WiFi, wewnątrz L16 znajduje się również odbiornik Bluetooth, który umożliwia komunikację z robotem. Aby uzyskać dostęp do robota, konieczne jest wprowadzenie kodu PIN. Modele z serii Cedrus C-MOW L wyposażone są w czujniki zbliżeniowe, które umożliwiają robotowi wykrywanie przeszkód i omijanie ich w trakcie pracy. Dodatkowo, znajduje się tu czujnik zderzeniowy, który po wstrząśnięciu z nierozpoznaną przeszkodą zatrzyma robota i zmieni jego kierunek przed wznowieniem koszenia. Jeśli podczas koszenia podniesiesz działającego robota z trawnika, aktywuje się czujnik podnoszenia, co natychmiast spowoduje przerwanie pracy. Gdy niespodziewane opady deszczu zaskoczą Cię poza domem, nie musisz martwić się o robota. Zastosowany czujnik deszczu wyda polecenie natychmiastowego zakończenia pracy i powrotu do bazy po przewodzie ograniczającym. Należy unikać koszenia podczas deszczu, ponieważ jest to niekorzystne zarówno dla trawnika, jak i kosiarki automatycznej. W przypadku, gdy robot napotka przechył większy niż 36%, uruchomi się czujnik nachylenia.

Dodatkowe Opcje

Jeśli nie jesteś w stanie zainstalować bazy w miejscu, które jest osłonięte przed słońcem i deszczem, świetnym rozwiązaniem jest rozważenie wyposażenia się w "daszek." Taka ochronna przystawka do stacji ładującej nie tylko zapewnia ochronę przed opadami deszczu, ale również skutecznie redukuje wpływ promieni słonecznych, co przyczynia się do obniżenia temperatury podczas ładowania akumulatorów. Inną interesującą funkcją, która staje się dostępna po zainstalowaniu modułu GPS, jest alarm GPS z funkcją geoogrodzenia. W przypadku próby "porwania" Twojego robota z trawnika, natychmiast otrzymasz powiadomienie o incydencie, a urządzenie będzie przesyłać sygnał z aktualną lokalizacją, umożliwiając Ci szybką reakcję.

Podsumowanie

Cedrus C-Mow L16, robot do koszenia trawy, to zaawansowane urządzenie automatyczne, które oferuje szeroki zakres funkcji i korzyści. Stanowi doskonałe rozwiązanie szczególnie dla posiadaczy dużych trawników, również o nieregularnych kształtach. Wysoka jakość wykonania oraz atrakcyjna cena sprawiają, że zainteresowanie produktami marki Cedrus stale rośnie. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie każdemu, kto pragnie raz na zawsze pozbyć się problemu koszenia trawnika.

Kupując ten komplet otrzymujesz:

 • robota koszącego Cedrus C-MOW L16,
 • oryginalny przewód ograniczający o długości 200 metrów,
 • oryginalne szpilki mocujące przewód w ilości 280 sztuk,
 • bazę - stację ładującą,
 • zasilacz do bazy,
 • 2 komplety oryginalnych nożyków wraz ze śrubami mocującymi do tarczy tnącej - szybko i bez konieczności dodatkowych zakupów wymienisz stępione ostrza i Twój trawnik będzie zawsze idealnie koszony, 
 • oryginalne opakowanie,
 • polskojęzyczną instrukcję obsługi oraz instalacji robota koszącego, dzięki którym samodzielnie i bez problemów zainstalujesz pętlę oraz zaprogramujesz robota - instalator nie jest Ci do niczego potrzebny! 
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu, dzięki czemu w przypadku gdyby wystąpiły jakieś problemy techniczne możesz realizować naprawy gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych na terenie całego kraju lub w centralnym serwisie gwarancyjnym, 
 • sprawdzenie wysyłanego urządzenia pod kątem uszkodzeń i braków zgodnie z przyjętymi wewnętrznymi procedurami, dzięki czemu już na wstępie unikniesz niepotrzebnych reklamacji,
 • ubezpieczoną, darmową wysyłkę - również płatną przy odbiorze,
 • możliwość zakupu na raty online,
 • wsparcie techniczne po zakupie oraz sprzedaż wysyłkową części zamiennych.

W startowym pakiecie instalacyjnym masz zawarte wszystko co jest Ci niezbędne do użytkowania Twojego nowego robota! Przestaniesz zastanawiać się nad tym jaki przewód sygnałowy musisz kupić i czy coś jeszcze jest Ci potrzebne do użytkowania. Przed zakupem upewnij się, że zestaw zawiera wystarczającą ilość przewodu i szpilek mocujących. Zaczniesz pracę natychmiast po zainstalowaniu oraz zaprogramowaniu robota. I już przestań rozmyślać jaką benzynę musisz kupić... Te czasy masz już za sobą! 

UWAGA!!! Przed użyciem urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz instalacji zgodnie z zaleceniami producenta!!!

Cenne wskazówki dla kupującego i użytkownika

 1. Robota koszącego dobieraj przede wszystkim uwzględniając powierzchnię trawnika, a nie dodatkowe często zbyteczne funkcje! Nie kupuj na tzw. "styk". Wybierz model, który będzie w stanie obsłużyć powierzchnię większą o około 20% od rzeczywistej powierzchni Twojego trawnika.

 2. Dobrze przemyśl usytuowanie bazy oraz przebieg pętli sygnałowej. Na bazę wybierz miejsce zacienione, ale takie z którego robot będzie miał najbliżej do miejsc początkowych koszenia. Jeśli trzeba doposaż się w zadaszenie, które będzie chronić Twoje urządzenie przed promieniami słonecznymi. 

 3. Przewód możesz zainstalować na powierzchni. W niedługim czasie Trawnik go wchłonie i nie będziesz pamiętać o jego istnieniu.  

 4. Regularnie sprawdzaj czy nożyki tarczy tnącej są ruchome oraz czy ich ostrza nie są już zużyte i nie wymagają wymiany.
 5. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne styki ładowania mogą zaśniedzieć i być źródłem problemów. Dbaj o ich czystość i odpowiednią kondycję. 

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię