Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A 119997

 • do 5 lat gwarancji
 • Bardzo mocny silnik
 • Napęd kół
 • Odpowiednia do trawników do 1800 m2
 • Funkcje 4 w 1 (koszenie, zbieranie, mulczowanie i wyrzut boczny)
 • Wygodna centralna regulacja wysokości koszenia
 • Posiada asymetryczną obudowę, co ułatwia koszenie przy krawędzi
 • Zintegrowany przedni uchwyt do łatwego transportu
 • Duży kosz ze wskaźnikiem napełnienia

Więcej szczegółów

1 899,00 zł

119997

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy

Więcej informacji

Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Premium 521 SP-A art. 119 997

ALKO Premium 521 SP-A to znakomita kosiarka wyprodukowana w fabryce ALKO w Austrii. Znakomicie sprawdzi się podczas koszenia średniej wielkości oraz większych ogrodów. Oferuje wszystkie najlepsze cechy kosiarek linii Premium, które zadowolą każdego użytkownika przy jednoczesnym zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny.

AL-KO Premium 521SP-A o nr art 119997 napędzane jest bardzo popularnym i sprawdzonym silnikiem ALKO PRO 170 QSS. Pod oznaczeniem tym kryje się Loncin o pojemności aż 166 ccm. Silnik ten generuje dużą moc oraz wysoki moment obrotowy, dzięki czemu nie będziesz martwił się przerośniętą o kilka centymetrów nie skoszoną trawą. Możesz kosić wtedy kiedy chcesz, a nie kiedy musisz. Kosiarkę odpalisz łatwo i bez wysiłku. Producent oprócz systemu dekompresji w silniku zastosował ssanie automatyczne, więc czynności jakie musisz wykonać aby uruchomić silnik ograniczono do minimum. Po prostu podchodzisz i szarpiesz za linkę rozrusznika. Pomimo, tego że jest to duża kosiarka to zarówno łatwość rozruchu jak i ergonomia koszenia sprawiły, że wiele użytkowniczek wybiera właśnie ten model. 

Jeśli Twój ogród należy do tych większych to ta kosiarka jest właśnie dla Ciebie, ponieważ nóż o szerokości 51 cm umożliwi Ci szybkie i wydajne koszenie. Korpus kosiarki wykonany jest z wysokiej jakości stali, co gwarantuje Ci wieloletnią trwałość przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej wagi urządzenia. Polubisz komfort oraz ergonomię ALKO 521 SP-A, dlatego że pomimo iż jest to duża kosiarka bez problemów możesz nią manewrować i balansować.  Kosiarki AL-KO Premium są znakomicie wyważone, więc nawet jeśli jesteś drobną kobietą z pewnością dasz sobie radę! Jeśli posiadasz zakamarki w swoim ogrodzie, w których lepiej pchać Ci maszynę docenisz to jak lekko pcha się ta kosiarka w czasie gdy napęd jest wyłączony. Przekładnia napędowa działa bardzo komfortowo, więc podczas pchania nie wytwarza nadmiernych oporów, natomiast gdy załączysz napęd Twoja kosiarka ruszy płynnie bez gwałtownego szarpnięcia. Tempo w jakim będziesz podążał za swoją maszyną jest optymalne więc bieganie możesz sobie zaplanować na inny termin:-) Duże łożyskowane koła przednie w rozmiarze 200 mm oraz tylne również łożyskowane o średnicy 280 mm ułatwią Ci manewrowanie oraz pokonywanie nierówności napotkanych w czasie koszenia. 

Wybierając kosiarkę AL-KO 521 SP-A ograniczasz czas koszenia do minimum. Nie zostawiasz szerokich nieskoszonych pasów trawy przy krawędzi trawnika np. przy obrzeżach, ogrodzeniach itp. więc minimalizujesz ilość pracy potrzebną na podkoszenie tych miejsc. Jest to możliwe dzięki, temu iż Twoja kosiarka ma asymetryczny korpus, w którym silnik przesunięty jest do boku i lewa krawędź korpusu wystaje po za zarys kosiarki. Z kolei po przeciwnej stronie obudowy, trawa wyrzucana kanałem wylotowym do kosza pokonuje tę drogę po mniejszym łuku. Korpus kosiarki został podwyższony, co pozwoliło na to by zwiększyć strumień powietrza pod korpusem i zaprojektować kanał wylotowy tak by wznosił się ku górze, a okno wylotowe miało jak największy przekrój. Dzięki temu trawa dynamicznie wpada do plastikowego kosza i napełnia go od góry po same brzegi. Rozwiązanie to nazwano Max Airflow i jest to jedna z tych zalet, które polubisz najbardziej. Skutecznie zbierzesz skoszoną trawę, a Twój kosz będzie napełniony po same brzegi. Nie będziesz musiał grabić ani też dodatkowo jeździć i zbierać tego czego nie zebrałeś podczas pierwszego przejazdu. Zapychanie się kanału wylotowego ograniczono do minimum, więc Ty nie musisz przerywać pracy, żeby przetykać zapychającego się wyrzutu do kosza. Wskaźnik napełnienia "powie Ci", że pora wysypać kosz, który ma aż 70 litrów pojemności. Dzięki temu, że jest on wykonany z plastiku nie tylko z łatwością go opróżnisz, ale również bez problemu utrzymasz we właściwej czystości. Czysty, przewiewny kosz odgrywa istotną rolę w skutecznym zbieraniu trawy podczas koszenia!

W ALKO Premium 521SP-A otrzymujesz w standardzie wielofunkcyjny nóż, deflektor wyrzutu na bok oraz zatyczkę mulczującą. Oznacza to, że od razu dostępne masz funkcje koszenia takie jak: mulczowanie, wyrzut na bok, zbieranie do kosza oraz koszenie z wyrzutem do tyłu. Niczego nie musisz dokupować dzięki czemu nie wydajesz pieniędzy na dodatkowe akcesoria. Ponadto nóż wielofunkcyjny umożliwia Ci pracę bez konieczności przekładania noża ze zbierającego na mielący w miejscach gdzie chcesz wykorzystać zróżnicowane funkcje pracy. Pracujesz na jednym nożu! Jeżeli chcesz dostosować wysokość koszenia, do dyspozycji masz zakres 30 - 80 mm dostępny w 7 pozycjach ustawienia dużej, wygodnej i lekko działającej dźwigni centralnej regulacji wysokości koszenia. Możesz przycinać swój trawnik i w łatwy sposób kształtować jego długość zgodnie z Twoimi upodobaniami.  

Koszenie nie musi być dla Ciebie męczące! Oprócz wspomnianych wcześniej zalet kosiarki AL-KO Premium oferują Ci wygodny, gąbkowany uchwyt oraz przyjemnie i lekko działające dźwignie sterowania. Dzięki temu Twoje ręce nie zmęczą się od "kierowania" kosiarką! Dodatkowo w tylnej ścianie dla Twojej wygody przygotowano okno serwisowe, które ułatwi Ci obsługę oraz utrzymanie w czystości przekładni napędowej, co pozytywnie wpłynie na jej żywotność! Jeżeli nie posiadasz ogromnego garażu i szczególnie zależy Ci na oszczędności miejsca, AL-KO Premium 521 SP-A możesz postawić w pionie i tak przechowywać! Zajmie ona wtedy minimalną powierzchnię. Jest to możliwe dzięki odpowiednio składanemu uchwytowi. Oprócz przechowywania, możesz w ten sposób stawiać swoją kosiarkę w chwili, gdy chcesz wykonać czynności obsługowe takie jak min. czyszczenie korpusu od spodu, odkręcenia noża do ostrzenia lub np. kontrola paska napędowego.

Podsumowanie

Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A o nr artykułu 119997 to znakomita kosiarka w klasie Premium wyprodukowana w Austrii, a zaprojektowania w Niemczech przeznaczona do koszenia dużych ogrodów. Mocny i niezawodny silnik, komfortowo działający napęd, najwyższy poziom ergonomii podczas pracy oraz najlepsze europejskie wykonanie sprawiają, iż model ten jest bardzo dobrą alternatywą dla niewiele tańszych kosiarek produkcji chińskiej.

Gwarancja:

 • Gwarancja dla konsumentów (osoby prywatne oraz firmy wykorzystujące urządzenie w sposób nie związany z prowadzoną działalnością) 2 lata z możliwością przedłużenia do 5 lat
 • Gwarancja dla firm 1 rok (firmy użytkujące urządzenie w sposób związany z prowadzoną działalnością np. firmy ogrodnicze) 

Kupując otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu: kosiarka z koszem na trawę, deflektor wyrzutu bocznego, zatyczkę mielącą, uchwyty mocujące linki do kierownicy
 • oryginalne opakowanie
 • polskojęzyczną instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu
 • 2 sztuki wysokiej jakości oleju do silnika - jeden na uruchomienie a drugi na wymianę po dotarciu
 • wysokiej jakości kanister o pojemności 5 litrów

Dane techniczne

Nr artykułu119 997
Linia produkcyjnaPremium (Highline)
Wyprodukowano wAustria
Pojemność kosza w litrach70
Funkcje4 w 1
FunkcjeBoczny wyrzut, Koszenie, Rozdrabnianie, Zbieranie do kosza
Pojemność skokowa w ccm166
Moc kWb.d
Obudowablacha stalowa
SilnikAL-KO PRO 170 QSS
Producent silnikaLoncin
Skrzynia biegów1 bieg
Koła Ø przód/tył200/280 mm
Powierzchnia trawnika do (w m²)1 800
Szerokość robocza w cm51
Wysokość koszenia30-80 mm
Regulacja wysokości koszeniacentralna, 7-mio stopniowa
o/min2 900
Waga w kg całkowitych36

Opinie

Napisz opinię

Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A 119997

Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A 119997

 • do 5 lat gwarancji
 • Bardzo mocny silnik
 • Napęd kół
 • Odpowiednia do trawników do 1800 m2
 • Funkcje 4 w 1 (koszenie, zbieranie, mulczowanie i wyrzut boczny)
 • Wygodna centralna regulacja wysokości koszenia
 • Posiada asymetryczną obudowę, co ułatwia koszenie przy krawędzi
 • Zintegrowany przedni uchwyt do łatwego transportu
 • Duży kosz ze wskaźnikiem napełnienia

Napisz opinię

Produkty powiązane