Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Glebogryzarka Cedrus GL06

 • Silnik Rato R390 o pojemności 389 ccm
 • żeliwna tuleja cylindra, łożyskowany wał
 • czujnik oleju
 • olejowy system filtracji powietrza
 • łatwe odpalanie dzięki dekompresatorowi
 • Regulowana szerokość robocza max 135 cm
 • 2 biegi do przodu, 1 bieg wsteczny
 • bardzo duże pompowane koła w zestawie
 • solidna, odlewana obudowa przekładni
 • regulowana kierownica
 • wyprodukowana w jednej z najlepszych fabryk!

Więcej szczegółów

3 324,05 zł

Dodaj do listy życzeń


CEDRUSGL06

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL06 z napędem

Glebogryzarka Cedrus GL06 to duża, mocna maszyna z zespołem roboczym umiejscowionym pod silnikiem, w której napęd realizowany jest poprzez pracę tego zespołu roboczego. Cedrus GL 06 pomoże Ci w ciężkiej pracy na dużych powierzchniach rzędu 50 arów. Możliwość regulacji szerokości zespołu roboczego pozwoli Ci na użytkowanie również na mniejszych powierzchniach, wymagających manewrowania. Pompowane, bardzo duże koła zawarte w zestawie stwarzają Ci możliwość doposażenia urządzenia w akcesoria dodatkowe i szerokiego wykorzystania.

Silnik Rato R390 z tuleją żeliwną, łożyskowanym wałem, czujnikiem oleju 

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL06 napędzana jest bardzo dobrym i sprawdzonym silnikiem Rato R390. Jest to silnik benzynowy, chłodzony powietrzem, szeroko stosowany w maszynach budowlanych i przemyśle. Posiada opinię trwałego i niezawodnego, więc o jego awaryjność oraz dostępność części również po okresie gwarancji możesz być spokojny.  Silnik Rato R390 ma olbrzymią pojemność skokową wynoszącą 389 ccm. Motor generuje moc maksymalną około 11 KM przy 3600 obr./min. oraz aż 23 Nm momentu obrotowego już przy zaledwie 2500 obr./min. Moc użytkowa glebogryzarki podczas pracy wynosi około 9 KM. Silnik ten posiada tuleję żeliwną cylindra, dzięki której możesz dłużej eksploatować urządzenie bez obawy o jego żywotność. Tulejowany cylinder lepiej zachowuje właściwe wymiary i limity serwisowe, co z kolei stwarza Ci możliwość przeprowadzania napraw silnika, umożliwiających przedłużenie okresu jego użytkowania. Poziomy wał korbowy jest łożyskowany kulkowo co również pozytywnie wpływa na trwałość układu tłoko-korbowego. Silnik Rato R390 w konfiguracji dla glebogryzarki Cedrus Gl06 masz wyposażony w olejowy system filtra powietrznego. Do obudowy filtra powietrza do wyznaczonego poziomu wlewasz niewielką ilość oleju np. silnikowego. Podczas gryzowania gleby lub innych prac ziemnych bardzo mocno się kurzy. Silnik zasysając powietrze do pracy, zaciąga również drobinki pyłów i kurzu, które przedostając się do cylindra działają jak środek ścierny. Taki olejowy system filtracji znacznie skuteczniej wychwytuje drobne, zanieczyszczenia chroniąc silnik Twojej glebogryzarki. Dodatkowym atutem jest czujnik olejowy, który w przypadku zbyt niskiego poziomu oleju nie pozwoli na to byś uruchomił urządzenie doprowadzając do poważnych uszkodzeń, a w rezultacie do bardzo kosztownej naprawy. Zbiornik na paliwo ma pojemność aż 6,5 litra więc zatankowany pod korek, wystarczy Ci na dłuższy czas pracy. Pomimo dużych rozmiarów, i wysokiej pojemności skokowej z pewnością nie będziesz miał problemów z jego uruchomieniem. Dzięki zamontowanemu na wałku rozrządu automatycznemu dekompresatorowi, wystarczy że lekko pociągniesz za linkę startową i gotowe. 

Przekładnia napędowa, skrzynia biegów

Silnik zamontowany jest poprzecznie i przekazuje moc bezpośrednio na skrzynię biegów bez pośrednictwa pasków napędowych. Dzięki temu rozwiązaniu przekładnia odbiera maksymalną moc z silnika. Podczas gryzowania oraz innych prac ziemnych masz do dyspozycji 2 biegi do przodu oraz 1 bieg wsteczny. Docenisz możliwość redukowanej prędkości jazdy gdy będziesz orał lub obsypywał grządki. Wrzucasz wolniejszy bieg i nie musisz biegać za pługiem. Bieg wsteczny pomoże Ci wydostać glebogryzarkę jeśli ta ugrzęźnie w trakcie pracy. Skrzynię biegów, przekładnię roboczą masz wykonaną bardzo solidnie. Odlewany korpus posiada grube, wręcz toporne ściany oraz łożyskowane wały. Jest to niezwykle istotne ponieważ zapewnia Ci lepszą trwałość przekładni. Cały zespół pracuje w kąpieli olejowej, a umiejscowiony na dole korek spustowy oleju przekładniowego umożliwi Ci łatwą i szybką wymianę tego oleju. Przekładnie napełniasz przez wlew umiejscowiony u góry korpusu przekładni w miejscu łatwo dostępnym. Podczas gdy gryzujesz glebę, dolna część przekładni ryjąca w ziemi jest mocno narażona na uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku uderzenia np. kamieniami. Własnie dlatego istotnym jest to abyś posiadał urządzenie z solidnym, pancernym korpusem. Napęd realizowany jest poprzez pracę zespołu roboczego. Glebogryzarka ta nie posiada osobnego napędu dla zespołu roboczego i osobnego dla kół jezdnych! 

Zespół roboczy, gryzowanie

Jeżeli pracujesz na dużej, otwartej przestrzeni masz do dyspozycji aż 135 cm szerokości!!! Pracujesz wtedy na 5 rzędach noży po każdej ze stron. Jeżeli nie potrzebujesz pełnej szerokości możesz zdemontować po 1 rzędzie noży z każdej strony i uzyskasz wtedy szerokość roboczą około 115 cm. Minimalną szerokość roboczą bez osłon zewnętrznych wynosząca około 62 cm uzyskasz demontując kolejne 2 rzędy noży. Wtedy glebogryzarka Cedrus GL 06 zamienia się w średniej wielkości urządzenie z bardzo mocnym silnikiem. Wzmacniane noże, zwane również motykami zostały wykonane bardzo solidnie z grubej stali. Specjalny ich kształt oraz technologia produkcji pozwolą Ci na długą ich eksploatację w najtrudniejszych warunkach. Maksymalna głębokość robocza, jaką uzyskasz w zależności od ustawień urządzenia oraz gruntu wynosi 36 cm. Głębokość pracy zmieniasz poprzez ustawienie ogranicznika głębokości pracy, czyli elementu umiejscowionego z tyłu glebogryzarki, który podczas pracy zanurza się w ziemi. Urządzenie wykonane jest bardzo solidnie o czym świadczy jego waga wynosząca aż 122 kg. W przypadku gdy gryzujesz glebę, a tym bardziej twardą większa waga jest Twoim sprzymierzeńcem! Glebogryzarka zakopuje się pod swoim ciężarem. Niektóre modele trzeba doposażać w dodatkowe obciążniki - ale nie ten ;-) Kierownicę możesz łatwo dostosować do swoich potrzeb, dzięki czemu każdy operator znajdzie odpowiednie, indywidualne ustawienia. Możesz ją regulować na boki oraz w górę i w dół. Dzięki bocznej regulacji, możesz podczas pracy iść "z boku" urządzenia i nie będziesz tym samym deptał po uprawach czy też przewracał się na zaoranej ziemi. Uchwyt regulujący ustawienia, jest odlewany dzięki czemu nie luzuje się w czasie pracy i zapewnia Ci stabilne, pewne połączenie. Gumowane rączki, są wygodne i dobrze dopasowane co sprawia, że długa praca glebogryzarką jest mniej męcząca. Obsługa jest łatwa a wszystkie elementy sterowanie są łatwo dostępne. Nie będziesz miał kłopotów ze sterowaniem, ponieważ zostały one oznaczone w czytelny i zrozumiały sposób.

Glebogryzarka ciągnik jednoosiowy 

Glebogryzarka Cedrus GL06 posiada na wyposażeniu standardowym: regulowany zespół roboczy do gryzowania, osłony talerzowe boczne zakładane podczas gryzowania, ogromne pompowane koła z protektorem, zderzak przedni, składaną stopkę podporową oraz solidny zaczep tylny do podłączania osprzętów. Stwarza to dla Ciebie możliwość zwiększenia wszechstronności tego urządzenia. Oprócz gryzowania gleby możesz wykonywać inne prace, wystarczy doposażyć swoją glebogryzarkę w rozmaite akcesoria dodatkowe takie jak:

 • wyorywacz do ziemniaków
 • pług jednoskibowy do orania
 • obsypnik
 • bronę
 • radełko (pielnik, plewnik)
 • pług do odśnieżania
 • przyczepkę transportową z fotelem
 • kultywator
 • walec ogrodowy
 • wertykulator
 • aerator 
 • inne

Gwarancja:

 • 2 lata dla użytkowników prywatnych
 • 1 rok dla firm 

Wysyłana kurierem na palecie w metalowej ramie ochraniającej urządzenie przed uszkodzeniami w trakcie transportu.

Kupując urządzenie otrzymasz:

 • urządzenie dostarczane z wyposażeniem fabrycznym tj. zespół roboczy glebogryzarki, osłony (talerze) boczne, koła pompowane, łącznik akcesoriów, ogranicznik głębokości pracy, podpórka przednia
 • instrukcję obsługi w języku polskim 
 • kartę gwarancyjną wraz z dowodem zakupu
 • oryginalne opakowanie
 • klucz do świecy
 • olej do silnika oraz olej do przekładni roboczej

Opinie

Oceń 
2022-10-21

Na 5 arów za duża

Na 5 arów za duża!

  Oceń 
  2022-09-27

  Kawał gryzałki

  Ciężka i silna.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
  Oceń 
  2021-08-23

  dobra maszyna

  Robi robotę. Trochę ciężka ale radzi sobie nawet w twardym gruncie. Polecam każdemu kto szuka dużej i mocnej glebogryzarki

   Oceń 
   2021-07-15

   Potwór

   Solidny potwór

    Oceń 
    2021-01-13

    Potężna

    Zakupiłem jesienią. Szukałem jak największej i jak najmocniejszej glebogryzarki. Większej nie znalazłem. Bardzo dobra jakość.

     Napisz swoją opinię !

     Napisz opinię

     Napisz opinię

     Produkty powiązane