Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Glebogryzarka Cedrus GL 01 Loncin G200F

 • silnik czterosuwowy LONCIN G200F
 • pojemność silnika 196 cm3
 • olejowy filtr powietrza
 • szerokość robocza: od 30 do 80 cm
 • max głębokość pracy: 24 cm
 • napęd: 1 bieg do przodu i 1 bieg do tyłu
 • waga: 60 kg
 • opcjonalne akcesoria:
  • pług
  • wyorywacz ziemniaków
  • koła żelazne
  • inne

Więcej szczegółów

2 049,00 zł

CEDRUSGL01

Nowy

Dostępny w magazynie sprzedawcy

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa CEDRUS GL01

Glebogryzarka spalinowa Cedrus Gl 01 to jedna z najbardziej popularnych glebogryzarek na rynku. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wśród użytkowników przydomowych, działkowców oraz drobnych producentów rolnych poszukujących prostej, zgrabnej glebogryzarki o wszechstronnym zastosowaniu. Jeżeli szukasz średniej wielkości glebogryzarki, która pomoże Ci w pracy na umiarkowanej wielkości powierzchni to glebogryzarka Cedrus GL01 jest właśnie dla Ciebie!

Silnik spalinowy Loncin G200F żeliwna tuleja cylindra, łożyskowany wał korbowy. 

Glebogryzarka Cedrus GL01 została wyposażona w silnik spalinowy, czterosuwowy chłodzony powietrzem, górnozaworowy OHV o pojemności skokowej 196 ccm. Oferuje on moc maksymalną 6,5 KM przy 3600 obr./min. Umożliwi Ci tym samym, skuteczne i wydajne gryzowanie gleby. Żeliwna tuleja cylindra w połączeniu z łożyskowanym wałem korbowym znacząco wydłużą żywotność Twojego urządzenia. W czasie gdy gryzujesz ziemię lub wykonujesz inne prace w trakcie których sucha ziemia wznosi tumany kurzu i powoduje tym samym zwiększone zapylenie, olejowy filtra powietrza skuteczniej wychwyci zasysane do silnika drobinki pyłów. Są one bardzo niebezpieczne dla silnika, ponieważ powodują jego szybsze wypracowanie. Dlatego też musisz dbać o to by w obudowie filtra powietrza zawsze była odpowiednia ilość oleju, którego obecność jest niezbędna dla prawidłowego działania systemu filtracji. Jeżeli podczas pracy zabraknie Ci paliwa i zechcesz uzupełnić zbiornik pod sam korek to przygotuj 3,6 litra benzyny 95-ki. Dzięki zastosowaniu automatycznego dekompresatora zamontowanego na wałku rozrządu, rozruch silnika nie wymaga używania nadmiernej siły. Po prostu szarpiesz za linkę startową rozrusznika i gotowe.

Zespół roboczy, gryzowanie, przekładnia

Do swojej dyspozycji masz solidnie wykonany zespół roboczy o szerokości maksymalnej 80 cm. Na jego końcach zamontowane są talerze boczne osłaniające, które otrzymujesz w wyposażeniu standardowym. Osłony te zapobiegają obsypywaniu się zgryzowanej ziemi na boki, chronią sąsiadujące uprawy przy których pracujesz oraz ułatwią Ci prowadzenie glebogryzarki. Jeżeli zajdzie konieczność, abyś pracował między węższymi rzędami możesz łatwo zmniejszyć szerokość roboczą GL 01 poprzez częściowe zdemontowanie zespołu roboczego do minimalnie 30 cm. Otrzymasz wtedy malutką, zgrabniutką glebogryzarkę o dużej mocy, którą wjedziesz w każdy nawet najmniejszy zakamarek swojego warzywnika. Noże zespołu roboczego zwane również motykami, wykonano ze specjalnej, wysokiej jakości stali. Co ciekawe i nie wszędzie spotykane są one wymienne, więc w przypadku gdybyś wyłamał taki nóż możesz go dokupić i uzupełnić. Głębokość pracy regulujesz poprzez ustawienie ogranicznika głębokości. Znajduje się on w tylnej części urządzenia i umożliwi Ci ustawienie optymalnej głębokości gryzowania. W zależności od warunków terenowych maksymalna głębokość robocza na jaką dasz radę zakopać motyki wynosi około 24 cm. Glebogryzarka Cedrus GL01 posiada zespół roboczy umiejscowiony pod silnikiem, a jego obrót w czasie pracy realizuje równocześnie funkcję napędu. Przekładnia napędowa została wykonana z grubej blachy, a w jej wnętrzu za przeniesienie napędu odpowiedzialny jest łańcuch. Całość smaruje się w kąpieli olejowej co znacząco wydłuża żywotność przekładni. Podczas pracy do dyspozycji masz 1 bieg do przodu oraz 1 bieg wsteczny, który ułatwi Ci uwolnienie glebogryzarki jeśli ta ugrzęźnie w miękkim gruncie. Jeżeli będziesz chciał przejechać do miejsca pracy zrobisz to z łatwością, ponieważ glebogryzarka Cedrus GL01 posiada dwa koła transportowe, które składasz na czas gryzowania.

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL 01 ciągnik jednoosiowy ?

Jeżeli planujesz nie tylko gryzować glebę ale również uprawiać ziemię z pomocą przyjdą Ci akcesoria, które umożliwiają zwiększenie funkcjonalności twojej glebogryzarki. Dodatki te nie są zawarte w wyposażeniu standardowym. Po zdemontowaniu zespołu roboczego glebogryzarki, w jego miejsce montujesz koła pompowane lub stalowe z wysoką "jodełką". Koła stalowe przydadzą Ci się podczas, gdy będziesz pracował w naprawdę trudnym terenie. Będziesz jeszcze potrzebował łącznika przy pomocy którego podepniesz wybrane akcesoria takie jak min:

 • pług jednoskibowy do orania
 • obsypnik regulowany
 • wyorywacz do ziemniaków
 • radełko 
 • bronę
 • pług do spychania śniegu
 • walec ogrodowy
 • wiele innych

Jeżeli nie masz pewności czy wybrane przez Ciebie akcesoria będą pasować do tego modelu skontaktuj się z nami!

Glebogryzarka spalinowa Cedrus Gl 01 to średniej wielkości maszyna o nieprzeciętnych możliwościach. Odwali za Ciebie najcięższą robotę związaną z wyrównywaniem działki, przekopywaniem gleby czy też jej uprawianiem. Solidne wykonanie oraz ceniona marka są gwarancją wieloletniej bezproblemowej pracy. 

Gwarancja:

 • 2 lata dla użytkowników prywatnych
 • 1 rok dla firm

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane