Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05PRO-E

 • silnik spalinowy CEDRUS 
 • pojemność silnika: 173 ccm
 • szerokość robocza szczotki 100 cm
 • średnica szczotek: 35 cm
 • napęd na tylne koła
 • 3 biegi do przodu, 1 bieg wsteczny
 • stopniowa regulacja kąta natarcia i wysokości roboczej szczotki
 • waga 76 kg
 • możliwość dokupienia przystawek: pług do spychania śniegu, metalowy pojemnik na kurz

Więcej szczegółów

5 224,05 zł

Dodaj do listy życzeń


CEDZM05PRO-E

Nowy

Dostępny na zamówienie

Więcej informacji

Zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05 PRO-e do czego może Ci się przydać ?

Zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05 Pro-e jest niezastąpionym urządzeniem, które ułatwi Ci utrzymanie należytej czystości wszędzie tam gdzie jest Ci to potrzebne. Będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą nie tylko podczas prac przydomowych ale również w Twojej firmie. Dzięki tej zamiatarce bez wysiłku zadbasz o swój podjazd, taras, chodniki a nawet opaskę wokół domu. Jeżeli utrapieniem dla Ciebie jest usuwanie mchu, trawy z fug między kostką brukową czy też płytami, usuwanie zabrudzeń powstałych w wyniku działania warunków atmosferycznych albo spadających z drzew, gnijących liści zamiatarka spalinowa jest urządzeniem, które może Ci pomóc w tej ciężkiej pracy. Jeśli prowadzisz usługi porządkowe, firmę budowlaną, świadczysz usługi brukarskie, jednym słowem musisz po zakończonej pracy po sobie posprzątać to zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05 Pro-e stanie się Twoim najlepszym pomocnikiem! Dzięki niej możesz zastąpić nawet kilku pracowników, którzy ręcznie musieliby sprzątać zabrudzoną powierzchnię. Dzięki takiej maszynie Twoja wydajność wzrasta, a koszty maleją. Ile razy przechodząc koło budowy widziałeś zabłoconą jezdnię czy też chodnik? Poza walorem estetycznym taka sytuacja niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo przypadkowych ludzi. Zamiatarką spalinową skutecznie zmieciesz błoto, liście, piasek, a nawet śnieg. Dzięki takiemu urządzeniu bez wysiłku utrzymasz w należytej czystości w zimie chodnik przed Twoją posesją, parking przy firmie czy też teren wokół szkoły. W odróżnieniu od odśnieżarek zamiatarki mogą zmiatać nawet wtedy, gdy śnieg jest ciężki i mokry. Odśnieżanie mokrego śniegu odśnieżarką wirnikową jest mało skuteczne. Dzięki tej zamiatarce posesja wokół Twojego domu, Twojej firmy będzie zawsze utrzymana w należytej czystości. Systematycznie czyszczona nawierzchnia betonowa czy też ułożona z kostki brukowej dłużej zachowa walory estetyczne. To jednak nie wszystkie możliwości jakie oferuje Ci zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05PRO-E. 

Silnik oraz napęd. Tuleja żeliwna cylindra oraz łożyskowany wał korbowy

Zamiatarka do kostki Cedrus ZM05PRO-E napędzana jest 4-suwowym silnikiem marki Cedrus o pojemności 173 ccm. Silnik ten należy do nowoczesnej serii silników górnozaworowych OHV. Silniki te odznaczają się większą trwałością, oferują Ci wyższy moment obrotowy, zapewniają mniejszą konsumpcję oleju i paliwa. Łożyskowany wał korbowy oraz żeliwna tuleja cylindra gwarantują Ci wieloletnią eksploatację w trudnych warunkach. Zamiatarka spalinowa Cedrus ZM 05 PRO-E została wyposażona w rozrusznik elektryczny. Dzięki temu nie będziesz miał najmniejszego problemu z uruchomieniem silnika. Wystarczy, że przy pomocy klasycznej pompki rozruchowej kilkukrotnie przyciskając podpompujesz paliwo do gaźnika i następnie naciśniesz przycisk "start" umiejscowiony na panelu sterującym. W przypadkach awaryjnych masz do dyspozycji klasyczny starter ręczny. Jego obsługa nie wymaga używania nadmiernej siły, ponieważ w silniku zamontowano system automatycznej dekompresji. Wystarczy, że lekko szarpniesz za linkę startową i możesz przystąpić do pracy. Podczas zamiatania regulujesz prędkość jazdy za pomocą wygodnej dźwigni zmiany biegów. Została ona umiejscowiona w łatwo dostępnym miejscu, a do Twojej dyspozycji są 3 biegi do przodu oraz 1 bieg wsteczny. Dzięki temu dobierzesz odpowiednią prędkość do panujących warunków. Stabilne prowadzenie oraz właściwy kontakt z podłożem, szczególnie podczas pracy na przechyłach zapewniają 13" pompowane koła. Wygodne manewrowanie i łatwiejsze przemieszczanie zamiatarki umożliwia Ci duże, bardzo solidne, środkowe koło podporowe. Jest to koło obrotowe, pompowane dzięki czemu zamiatarka Cedrus ZM05PRO-E prowadzi się pewnie i stabilnie. 

Zespół roboczy, dodatkowe przystawki, praca

Zamiatarka spalinowa Cedrus ZM05 Pro-e wyposażane jest w szczotkę o szerokości 100 cm i średnicy 35 cm. Podczas pracy do wyboru masz aż 5 ustawień kąta natarcia. Na wprost oraz po 2 ustawienia na każdą stronę. Dzięki temu z łatwością skierujesz zamiatany materiał na właściwe miejsce. Włosy szczotki ułożone są skośnie, dlatego łatwiej i dokładniej oczyścisz sprzątaną powierzchnię. Materiał z którego je wykonano zapewnia im dłuższą żywotność, a tym samym obniża koszty eksploatacji urządzenia. Istotną funkcją tej zamiatarki jest regulowana prędkość obrotowa zespołu roboczego w zakresie od 180 do 350 obr/min. Jeżeli zamiatany przez Ciebie materiał jest lekki i suchy, a podczas pracy zbyt obficie się kurzy, możesz zmniejszyć prędkość obrotową szczotki. W chwili gdy zamiatasz np. parking na którym stoją zaparkowane samochody, możesz zredukować prędkość obrotową zespołu, a tym samym sprawić, że podrzucane przed szczotkę  nieczystości, kamyki czy inne odpadki nie są odrzucane zbyt daleko. Zmniejszasz tym samym ryzyko uszkodzenia zaparkowanych w pobliżu pojazdów. Wysokość pracy ustawisz przy pomocy dźwigni umiejscowionej na obudowie pasa napędowego. Wystarczy, że poluzujesz pokrętło kontrujące i możesz w sposób płynny dobrać odpowiednią wysokość pracy. Dzięki mechanizmowi regulacji wysokości kierownicy, bez narzędzi jednym ruchem ręki ustawisz kierownicę w wygodnym dla Ciebie położeniu. Połączenie kierownicy z zamiatarką wykonano bardzo stabilnie. Solidny dyszel przykręcony jest 4 śrubami. Podczas zamiatania, odśnieżania zamiatarka prowadzi się pewnie, nie będziesz odczuwał efektu "rozklekotania". Przekładnia robocza wykonana jest z trwałych materiałów. Jej korpus jest odlewany, a elementy wewnętrzne są metalowe. Taka budowa zespołu przekładni gwarantuje Ci jej dłuższą żywotność oraz pozwala na pracę w ciężkich warunkach.       

Zamiatarkę Cedrus ZM05PROe możesz doposażyć w metalowy, duży pojemnik. Zamieciesz do niego sprzątane materiały, a gdy będzie pełny po prostu go odepniesz i odwieziesz na kółkach do wysypania. Jest on wyposażony w wygodny uchwyt prowadzący i 4 kółka jezdne, więc niczego nie musisz dźwigać. Jego zapięcie i odłączenie nie wymaga od Ciebie używania narzędzi. Z pojemnika skorzystasz wszędzie tam, gdzie musisz zebrać nieczystości i nie możesz ich zmieść na bok. Jeżeli zastanie Cię ostra zima z dużymi opadami śniegu przyda Ci się pług do spychania śniegu o szerokości 100 cm. Dzięki niemu z łatwością odśnieżysz podjazd, parking, chodnik czy też drogę dojazdową. Dolna, gumowa listwa zgarniająca umożliwi Ci usunięcie zalegającego śniegu do samego spodu. Świeży śnieg oraz mokrą, niedużą pokrywę możesz skutecznie usuwać przy pomocy szczotki zamiatającej.

Podsumowanie

Zamiatarka do kostki Cedrus ZM05 PRO-e to wszechstronne urządzenie, które wykorzystasz nie tylko koło domu ale również we firmie. Pozwoli Ci ona utrzymać sprzątane powierzchnie w należytej czystości. W zimie zapewnisz bezpieczeństwo dbając o właściwe odśnieżony teren, wydłużysz żywotność podjazdu, który dłużej zachowa walory estetyczne, zwiększysz wydajność i obniżysz koszty zastępując pracowników. Solidna budowa, funkcjonalność oraz rozsądna cena sprawiają, że jest to jedna z chętniej wybieranych przez klientów zamiatarek.  

Kupując otrzymujesz: 

 • oryginalne opakowanie
 • urządzenie dostarczane z wyposażeniem fabrycznym tj. zespół roboczy szczotki, 
 • polskojęzyczną instrukcje montażu oraz obsługi
 • klucz do świecy zapłonowej
 • kartę gwarancyjną oraz dowód zakupu
 • 2 sztuki wysokiej jakości oleju do silnika - jedna na start, druga na wymianę po dotarciu!!! 
 • wysokiej jakości 5 litrowy kanister na benzynę
 • wysyłkę na palecie, dzięki czemu masz pewność że Twoja zamiatarka dotrze do Ciebie nieuszkodzona. 

Najczęstsze pytania od klientów:

1. Czy dodatkowe przystawki są w cenie urządzenia?

Niestety nie. Pług do spychania śniegu, pojemnik na kurz to dodatkowe wyposażenie, które można dokupić. 

2. Czy szczotka jest wymienna? 

Tak. Zużytą szczotkę można wymienić. Nie ma z tym najmniejszego problemu. 

3. Czy zamiatarką można oczyścić fugi między kostką z mchu i trawy?

Tak. Zamiatarka bardzo dobrze radzi sobie podczas usuwania wyrastających z fug roślinności. Systematycznie czyszczona powierzchnia kostki, zapobiega odrastaniu niechcianej roślinności oraz sprawia że kostka dłużej zachowuje walory estetyczne. 

 4. Zamiatarka do kostki nadaje się do pracy na innych podłożach?

Zamiatarką do kostki można skutecznie sprzątać podjazdy betonowe, asfalty, ażury oraz wszelkie inne utwardzone nawierzchnie. Podczas pracy na ażurach warto zwrócić uwagę na odpowiednio dobraną wysokość pracy oraz prędkość obrotową szczotki. Odśnieżanie z pługiem może odbywać się na nawierzchniach nieutwardzonych. 

Obejrzyj nagranie, na którym zamiatarka spalinowa z napędem pracuje podczas sprzątania śniegu.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane