Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Traktor Snapper RPX 200

 • silnik 2 cylindrowy Briggs & Stratton Intek Series 7220 V-Twin 22 KM
 • przekładnia hydrostatyczna
 • sprzęgło elektromagnetyczne
 • możliwość koszenia podczas jazdy do tyłu
 • oświetlenie przednie
 • kosz o pojemności 350 litrów
 • szerokość koszenia 96 cm
 • koła: przednie 15"x6 tylne 20"x8
 • promień skrętu 36 cm
 • waga 300 kg
 • wymiary: długość 241 cm x szerokość 96 cm x wysokość 111 cm 

Więcej szczegółów

21 999,00 zł

Dodaj do listy życzeń


Nowy

Dostępny na zamówienie. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Trakorek Snapper RPX 200. Co to za urządzenie?

Traktory marki Snapper są produktami Briggs & Stratton. Briggs & Stratton jest jednym z najstarszych w świecie producentów nie tylko silników napędzających maszyny budowlane i sprzęt ogrodniczy, ale również kompletnych urządzeń. Traktory Snapper wyprodukowane są w U.S.A. Urządzenia tej marki cenione są na całym świecie za bardzo wysoką jakość oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Traktory Snapper są w stanie całkowicie zadowolić każdego użytkownika. Snapper RPX200 to nowsza i mocniejsza wersja modelu ELT 1838 RDF.

Silnik

Model RPX200 wyposażono w rewelacyjny, sprawdzony dwu cylindrowy silnik Briggs & Stratton Intek Series 7220 V-Twin o mocy 22 KM. Silnik ten uzbrojony jest w pompę oleju oraz filtr oleju, który zapewnia utrzymanie oleju w należytej kondycji a tym samym lepiej chroni wnętrze silnika.

Napęd, koła, trakcja

Przekładnia jazdy to przekładnia hydrostatyczna. Pozwala ona płynnie regulować prędkość jazdy w zależności od potrzeb. Traktor podczas jazdy do przodu rozwija prędkość 0 – 9 km/h a podczas jazdy do tyłu 0 – 4,5 km/h. W trakcie jazdy na prostych odcinkach znakomicie sprawdza się tempomat, pozwalający na utrzymanie stałej prędkości jazdy. Duże 15” z przodu i 20” z tyłu koła zapewniają pewne przemieszczanie się, stabilny kontakt z podłożem oraz lepszą mobilność w trudniejszych warunkach. 

Agregat koszący, koszenie, kosz na trawę

Agregat tnący ma szerokość 96cm. Wyposażony został w 2 noże, których krawędzie tnące wykonano ze specjalnie hartowanej stali. Zachowują one dłuższą żywotność oraz zapewniają lepsze ścinanie trawy w czasie dłuższej eksploatacji. Koła podporowe agregatu koszącego gwarantują stabilne koszenie. Szybkozłączka do mycia pozwala utrzymać obudowę agregatu w należytej czystości. Agregat tnący uruchamiany jest przez elektromagnetyczne sprzęgło, które użytkownik włącza jednym przyciskiem umiejscowionym na desce rozdzielczej. Wysokość położenia agregatu tnącego, a tym samym wysokość koszenia reguluje się od 3,8 cm do 8,9 cm. Snapper posiada funkcję koszenia podczas jazdy do tyłu, co w połączeniu z bardzo małym promieniem skrętu wynoszącym 36 cm sprawia, iż traktor jest bardzo zwinny i bez problemu można nim kosić trudno dostępne zakamarki ogrodu, bez konieczności zbędnego manewrowania i ugniatania trawnika. Potężny, aż 350 litrowy kosz pozwala zebrać pokaźną ilość trawy oszczędzając czas użytkownika, poświęcany na częstsze wysypywania kosza. Gdy zajdzie konieczność jego opróżnienia, operator przy pomocy wygodnej dźwigni wysypie jego zawartość bez opuszczania siedzenia. W standardzie RPX200 posiada zestaw mielący.

Obsługa, operator

Wygodny fotel operatora w połączeniu z  bezkonkurencyjnie dużą przestrzenią jaką dysponuje operator podczas siedzenia na Snapperze, sprawiają iż osoby o wyższym wzroście, nie muszą się "gnieździć" za kierownicą. Na desce rozdzielczej znajduje się elektroniczny wskaźnik poziomu paliwa oraz komputer serwisowy informujący min. o łącznej liczbie przepracowanych motogodzin, wyświetlający interwały dla serwisu olejowego, obsługi filtrów, ostrzenia noży tnących czy też poziom naładowania akumulatora. Tankowanie potężnego zbiornika paliwa odbywa się przez bardzo duży otwór wlewowy umiejscowiony na błotniku, dzięki czemu nie ma potrzeby otwierania maski. Wlew jest duży i łatwo dostępny.  Oświetlenie przednie pozwala na pracę po zmroku. 

Podsumowanie

Waga traktora wynosi 300 kg co sprawia, że nie należy on do najlżejszych. Solidna stalowa rama, metalowe nadwozie, kute belki sprawiają, iż przyglądając się Snapperowi RPX użytkownik nie ma wątpliwości co do tego, że  ma do czynienia z solidnym, potężnym traktorem przy którym plastikowi konkurenci wyglądają jakoś tak… zabawkowo ??? 

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię