Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Traktor Snapper NXT 300 B&S Professional

 • silnik 2 cylindrowy Briggs & Stratton Professional Series 8230 V-Twin 23 KM
 • przekładnia hydrostatyczna
 • sprzęgło elektromagnetyczne
 • tempomat
 • możliwość koszenia podczas jazdy do tyłu
 • oświetlenie przednie led
 • wyrzut boczny
 • szerokość koszenia 117 cm - 3 noże tnące
 • koła: przednie 15"x6 tylne 20"x10
 • promień skretu 36 cm
 • waga 242 kg
 • wymiary: długość 181 cm x 117 cm x wysokość 115 cm 

Więcej szczegółów

22 999,00 zł

Dodaj do listy życzeń


Nowy

Dostępny na zamówienie. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Co to za trakorek Snapper NXT300?

Traktory marki Snapper są produktami Briggs & Stratton. Briggs & Stratton jest jednym z najstarszych w świecie producentów nie tylko silników napędzających maszyny budowlane i sprzęt ogrodniczy, ale również kompletnych urządzeń. Traktory Snapper wyprodukowane są w U.S.A. Urządzenia tej marki cenione są na całym świecie za bardzo wysoką jakość oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Traktory Snapper są w stanie całkowicie zadowolić każdego użytkownika. Snapper NXT 300 to największy model Snappera z wyrzutem bocznym oferowany na rynku polskim. Traktor ten zastąpił bardzo popularny i udany model NXT 2346F oraz starszy kultowy ELT2246.

Silnik

NXT 300 wyposażono w potwornie mocny, sprawdzony dwu cylindrowy silnik Briggs & Stratton Professional Series 8230 V-Twin o mocy 23 KM. Seria silników Professional zalecana jest dla użytkownika komercyjnego. Silnik posiada w pełni ciśnieniowy, zaawansowany układ smarowania. Podobnie jak silniki serii INTEK uzbrojony jest w pompę oleju oraz filtr oleju, który zapewnia utrzymanie oleju w należytej kondycji a tym samym lepiej chroni wnętrze silnika.

Napęd, koła, trakcja

Przekładnia jazdy to przekładnia hydrostatyczna. Pozwala ona płynnie regulować prędkość jazdy w zależności od potrzeb. Traktor podczas jazdy do przodu rozwija prędkość 0 - 9 km/h, a podczas jazdy do tyłu 0 - 5,6 km/h. Na prostych odcinkach oraz większych powierzchniach życie ułatwia tempomat pozwalający użytkownikowi utrzymać stałą prędkość. Duże 15” z przodu i 20” z tyłu koła zapewniają pewne przemieszczanie się, stabilny kontakt z podłożem oraz lepszą mobilność w trudniejszych warunkach.

Agregat koszący, koszenie

Agregat tnący ma szerokość 117 cm. Wyposażony został w 3 noże, których krawędzie tnące wykonano ze specjalnie hartowanej stali. Zachowują one dłuższą żywotność oraz zapewniają lepsze ścinanie trawy w czasie dłuższej eksploatacji. Koła podporowe agregatu koszącego gwarantują stabilne koszenie. Szybkozłączka do mycia pozwala utrzymać obudowę agregatu w należytej czystości. Agregat tnący uruchamiany jest przez elektromagnetyczne sprzęgło, które użytkownik włącza jednym przyciskiem umiejscowionym na desce rozdzielczej. Wysokość położenia agregatu tnącego, a tym samym wysokość koszenia reguluje się elektrycznie, płynnie od 3,8 cm do 10,2 cm. Snapper posiada funkcję koszenia podczas jazdy do tyłu, co w połączeniu z bardzo małym promieniem skrętu wynoszącym 36 cm sprawia, iż traktor jest bardzo zwinny i bez problemu można nim kosić trudno dostępne zakamarki ogrodu, bez konieczności zbędnego manewrowania i ugniatania trawnika. Opcjonalnie wyrzut boczny trawy można uzupełnić o zestaw ściółkujący, który pozwoli drobno posiekać koszony trawnik.

Obsługa, operator

Wygodny, siatkowy fotel w połączeniu z  bezkonkurencyjnie dużą przestrzenią jaką dysponuje operator podczas siedzenia na Snapperze, sprawiają iż osoby o wyższym wzroście, nie muszą się "gnieździć" za kierownicą. Na desce rozdzielczej traktora znajduje się duży, podświetlany wyświetlacz, na którym użytkownik odczytuje informację min. o poziomie paliwa, poziomie naładowania akumulatora, liczbie przepracowanych motogodzin czy też nawet o konieczności wykonania obsługi serwisowej. Silnik uruchamiany jest i zatrzymywany za pomocą kluczyka umiejscowionego w łatwo dostępnym miejscu. Oświetlenie przednie typu led, pozwala na pracę po zmroku.

Podsumowanie

Waga traktora wynosi 242 kg. Solidna stalowa rama, metalowe nadwozie, kute belki sprawiają, iż Snapper NXT 300 wykonany jest bardzo trwale i wygląda bardzo masywnie. Model ten oferuje bardzo dobre osiągi, świetne wyposażenie oraz znakomitą jakość wykonania. Polecany na duże powierzchnie.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię