Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Blog multimaszyny.eu

View All

Odśnieżarka VEGA KCD28

 • silnik LONCIN OHV pojemność 212 ccm
 • silnik serii zimowej 
 • rozrusznik elektryczny 230V
 • rozrusznik ręczny
 • oświetlenie przednie LED
 • szerokość odśnieżania 71 cm
 • 6 biegów do przodu i 2 biegi wsteczne
 • stalowy komin wyrzutowy sterowany z pozycji operatora
 • wyrzucanie śniegu na odległość do 11m*
 • koła 14"x4,1" 
 • waga 91 kg

Więcej szczegółów

3 579,00 zł

Dodaj do listy życzeń


Nowy

Dostępny na zamówienie. Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji

Odśnieżarka spalinowa Vega KCD28 firmy Grass z Zabierzowa

Kto wcześnie rano wstaje temu… z pewnością większość z nas zna to przysłowie. Ale okazuje się, że można dokończyć je na różne sposoby. Kto wcześnie rano wstaje ten ma czas na odśnieżanie! Czy i Ty musisz wcześniej rano wstać żeby przed wyjazdem do pracy odśnieżyć dosypane w nocy zaspy, które uniemożliwiają Ci opuszczenie posesji albo utrudniają dojazd do miej nadzieję odśnieżonej drogi publicznej? Jeśli tak to już najwyższy czas, abyś porzucił łopatę w domu i raz na zawsze, znacząco poprawił jakość Twojego życia! Jeżeli bezpośrednio przed Twoją posesją jest chodnik czy wiesz kto powinien go odśnieżać? Tak Ty! Nie zapominaj o tym, że czy to Ci się podoba czy nie za jego zaniedbanie możesz słono zapłacić. Odśnieżarka spalinowa jest skutecznym i ostatecznym rozwiązaniem Twoich problemów, jakie do Ciebie nadciągają co roku wraz z nadejściem zimy. Pracuj mądrze i bez wysiłku! Szanuj swój czas, którego współcześnie tylko nieliczni szczęśliwcy mają w nadmiarze!

Zespół roboczy, komin, przekładnia

Odśnieżarka spalinowa marki Grass Vega KCD28 jest dużą maszyną przeznaczoną do pracy na średnich i dużych powierzchniach. Po przejechaniu przez zaspę, odśnieżysz pas o szerokości aż 71 cm. Gdy zalegający śnieg zaczyna marznąć, wiele odśnieżarek ma trudności z kruszeniem marznącej pokrywy, nie wspominają już o ręcznym odśnieżaniu łopatą. Gdy użytkujesz odśnieżarkę wyposażona w solidnie uzębiony frez, przestaniesz zastanawiać się nad tym czy zdołasz pokruszyć zaspę. Solidne, duże zęby sprawią, że zaczniesz z łatwością kruszyć mocno zmarzniętą powłokę śnieżną. Podczas gdy odśnieżasz łopatą wąskie przejazdy i przejścia lub pracujesz przy domu, to w niedalekim czasie nagromadzisz duże ilości śniegu, który będzie zalegał do chwili gdy się roztopi. Zalegające duże śniegowe zwały są dużym kłopotem. Zawężają przejazd drogę dojazdową, zmniejszają powierzchnię użytkową,a topniejące są źródłem podtopień koło domu. Ile razy poślizgnąłeś się wychodząc z domu na wtórnie zamarzniętej “szklance”? Łatwo o kontuzję. Żeby uniknąć tych problemów często jest tak, że zmuszony jesteś do tego aby ten zalegający śnieg załadować na taczki i przewieźć w inne miejsce składowania. Gdy odśnieżasz odśnieżarką spalinwą, przestaniesz wykonywać dodatkową pracę, która polega na przewożeniu śniegu w odległe zakamarki Twojego ogrodu,a zaczniesz usuwany śnieg kierować wprost w miejsce jego zalegania. Mało tego, śnieg podczas wyrzutu jest “rozsypywany” co ułatwia jego stopniowe, powolne roztapianie z chwilą gdy nadejdzie odwilż. Dużej średnicy stalowy wirnik o i także stalowy komin wylotowy mają odpowiednio duże średnice. Dzięki temu możesz efektywnie przerzucać śnieg na większe odległości. Jak daleko odśnieżarka wyrzuca śnieg? Jedno z pierwszych pytań jakie zadają osoby zainteresowane tematem odśnieżarek. Jeśli warunki są sprzyjające, śnieg jest suchy i lekki możesz go posłać na odległość plus minus 11 metrów. Gdy śnieg jest ciężki i mokry ten zasięg będzie mniejszy. Przekładnia odśnieżarki spalinowej Vega KCD28 wykonana jest z metalu. Zarówno odlewany jest korpus jak i metalowe są elementy wewnątrz przekładni. Dzięki solidnemu wykonaniu, możesz cieszyć się odśnieżoną posesją i podjazdem przez wiele długich zim!

Silnik, odśnieżarka z elektrostartem

Odśnieżarka spalinowa Vega KCD28 napędzana jest silnikiem Loncina o pojemności skokowej 212 ccm. Motor ten to model LC170FDS z serii zimowej. Został zaprojektowany specjalnie do tego celu, aby pracować wyłącznie w odśnieżarkach. Zapewni on odpowiednio duży moment obrotowy oraz zapas mocy na poziomie 4,2 kW przy 3600 obr./min. Dzięki takim parametrom możesz pracować w ekstremalnych warunkach zimowych. Gdy wjedziesz w duże zwały białego puchu, przestaniesz zastanawiać się nad tym czy Twoja odśnieżarka da sobie radę? Zaczniesz odśnieżać szybko i wydajnie. Ręczne uruchomienie odśnieżarki wyposażonej w zwykły silnik w mroźny poranek, zazwyczaj wymaga od Ciebie wielu męczących pociągnięć za sznurek. I to może okazać się niewystarczającym. Gdy Twoja odśnieżarka napędzana jest silnikiem zimowym przestaniesz męczyć się z jej długim odpalaniem, a zaczniesz użytkować ją łatwo i wygodnie. Do dyspozycji masz rozrusznik ręczny, którym pociągasz za linkę startową lub rozrusznik elektryczny, który jest zasilany z sieci 230V. Automatyczny system dekompresji ułatwi Ci odpalenie ręczne. Dzięki temu zarówno panie jak i seniorzy mogą swobodnie korzystać z tej opcji. A co jeśli chcesz odpalić jednym palcem? Bardzo proszę! Do gniazdka przy silniku musisz podłączyć wtyczkę z sieci domowej 230V i przycisnąć przycisk “start”. Twoja odśnieżarka jest gotowa do walki z ostrą zimą! Zaczniesz odśnieżać szybko i skutecznie. Jeśli zajdzie potrzeba uzupełnienia paliwa to “do pełna” wlejesz 3 litry benzyny. Pamiętaj, że jako użytkownik odśnieżarki spalinowej  musisz wykonywać obsługę bieżącą. Ale spokojnie - nie musisz być mechanikiem. Interesujące Cię punkty związane z podstawową obsługą serwisową masz na wierzchu. Nie wahaj się nas zapytać, jeśli w trakcie użytkowania Twojej maszyny najdą Cię wątpliwości związane z obsługą lub gdy wystąpi problem techniczny. 

Odśnieżanie, światła, praca operatora

Kierunkiem oraz zasięgiem wyrzucanego śniegu sterujesz z pozycji operatora. Zasięg strumienia ustawisz przy pomocy dużej  i wygodnej dźwigni usytuowanej w panelu sterującym. Kierunek natomiast, zmieniasz przy pomocy korby. W środku komina wylotowego “siedzi” deflektor. Odpowiada on za wychwytywanie  kamieni oraz większych lodowych był, które wyrzucane razem ze śniegiem mogłyby spowodować uszkodzenia, a u ludzi nawet obrażenia. Gdy odśnieżasz - nigdy nie kieruj strumienia wylotowego w kierunku ludzi! Deflektor dodatkowo odpowiada za rozbicie zbrylonych mas śnieżnych dzięki czemu powoduje, że możesz wyrzucać śnieg na większą odległość. Duże i wygodne w obsłudze dźwignie sterujące służą do załączania wirnika oraz napędu jazdy. Działają bardzo lekko, dzięki czemu Panie mogą odśnieżać bez najmniejszego wysiłku. Gdy pracujesz na nierównym trawniku, czy też luźnej, kamienistej drodze szutrowej opuść płozy na dół. W ten sposób podniesiesz odśnieżarkę do góry i zwiększysz tym samym odległość między listwą zgarniającą a podłożem. Pozostawiona po Twoim przejeździe powłoka śnieżna będzie miała większą grubość, ale zmniejszysz prawdopodobieństwo zgarnięcia z podłoża kamieni czy też zahaczenia o wystającą z gruntu przeszkodę. Jeżeli pracujesz na twardym, równym podłożu np. podjeździe z kostki brukowej to z kolei płozy ślizgowe możesz unieść wysoko do góry. Takie ustawienie zapewni Ci maksymalne zgarnianie powłoki śniegowej. Płozy ślizgowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, dzięki czemu nie ryzykujesz tego, iż odśnieżając podjazd z kostki brukowej uszkodzisz kosztowną nawierzchnię. Gdy nadchodzi zima, długie poranki i jeszcze dłuższe wieczory wydają się nie mieć końca. Przednie oświetlenie LED sprawi, że przestaniesz pracować w ciemności. Zaczniesz odśnieżać wtedy kiedy zachodzi taka konieczność bez względu na widoczność. Podczas gdy odśnieżasz w pobliżu drogi, oświetlenie przednie również zwiększy Twoje bezpieczeństwo! Lampa oświetli obszar pracy i sprawi, że będziesz widoczny z daleka dla innych uczestników drogi.

Przekładnia jazdy, koła

Przekładnia jazdy oferuje Ci do wyboru 6 biegów do przodu i 2 biegi wsteczne, dzięki temu dobierzesz prędkość pracy w zależności od panujących warunków i potrzeb. Biegi wolne w szczególności pierwszy i drugi z pewnością będą odpowiednie dla osób z ograniczeniami ruchu oraz dla seniorów. Jeżeli powłoka śnieżna jest wysoka, a zaspy duże również lepiej będzie Ci się pracowało na niższych biegach. Natomiast odśnieżanie na równym terenie, umiarkowanej wielkości zasp pozwala Ci na jazdę z większą prędkością, dzięki czemu szybciej odśnieżysz zasypaną powierzchnię. Koła pompowane w rozmiarze 14 cali posiadają wyjątkowo wysoki bieżnik, dzięki któremu z łatwością będziesz przemieszczał się po zaśnieżonym podłożu. W sytuacji, gdy Twoja posesja usytuowana jest na pochyłym terenie i przyjdzie Ci pracować na stromych podjazdach możesz doposażyć swoją odśnieżarkę w łańcuchy przeciwśniegowe. Znacząco poprawią przyczepność na śliskim podłożu i tym ułatwią Ci pracę. Przestaniesz męczyć się z ciężką odśnieżarką, która ślizga się po podłożu, a zaczniesz odśnieżać szybko i wydajnie. Podobnie jest kiedy dobierzesz właściwą prędkość pracy do zalegającej pokrywy śniegu i panujących warunków. Przestaniesz zmagać się z zapychającymi się kanałmi wylotowymi i zakopywaniem się w zaspach. Zaczniesz pracować płynnie i nieprzerwanie. Szybciej odśnieżysz Twoją posesję, drogę dojazdową czy też parking.

UWAGA! Model KCD28 występuje również z kołami metalowymi na oponach stałych. Sprawdź dostępne warianty produktu. 

Czy użytkowanie odśnieżarki niesie jeszcze jakieś inne korzyści poza tym że będziesz pracował lżej i szybciej? 

 • nie będziesz wyczekiwał w pogotowiu, żeby co kilka chwil wyjść na zewnątrz i usunąć narastające zwały białego puchu. Chyba że jeszcze nie zdążyłeś przekonać się o tym, jak dużo czasu i siły musisz poświęcić na ręczne usunięcie dużej ilości nagromadzonego śniegu? Zyskasz spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa

 • Jeśli prowadzisz firmę, którą każdego dnia odwiedzają klienci to musisz zapewnić im komfortowe i bezpieczne parkowanie oraz dojście do budynku. Pracownicy Twojej firmy nie będą zmuszeni do wielogodzinnego odśnieżania łopatami! W tym czasie zaczną zajmować się pracą, która przynosi korzyść Twojej firmie. 

 • Twój podjazd zbudowany jest z kostki brukowej? Jeżeli tak, to nie zapominaj o tym, że stosowanie soli lub innej chemii w celu uporania się ze śniegiem może powodować uszkodzenia nawierzchni, a w najlepszym przypadku jej odbarwienia. 

 • Sypanie solą i inną chemią zagraża roślinom w Twoim ogrodzie. Nie tylko tym, które rosną w bezpośredniej bliskości miejsc, w których sypiesz solą lub chlorkiem. Spłukane z nawierzchni substancje trafiają do gleby zwiększając tym samym obszar swojego niekorzystnego działania. 

 • Każdej zimy lekarze weterynarii przypominają, o tym że stosowanie soli i chlorku jest mocno szkodliwe dla zwierząt. Rozsypana po powierzchni chemia szkodzi Twoim czworonożnym domownikom.

 • Odśnieżarka spalinowa z napędem jest idealnym rozwiązaniem dla seniorów i osób którym stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie Ciężkiej pracy fizycznej jaką jest odśnieżanie.

Odśnieżarka spalinowa umożliwia Ci skuteczne i szybkie odśnieżanie oraz daje dużą swobodę działania. Dzięki odśnieżarce nie zniszczysz pięknych roślin, o które dbasz przez cały rok, nie uszkodzisz kosztownej nawierzchni na Twoim podjeździe oraz nie zagrozisz Twoim czworonożnym domownikom! Właściwie dobrana odśnieżarka spalinowa zapewni Ci komfort, ergonomię użytkowania oraz przede wszystkim prostotę obsługi. Odśnieżarka Vega KCD28 jest dużą maszyną. Jeżeli nie potrzebujesz dużego modelu lub obawiasz się, że ze względu na wagę KCD28 będzie dla Ciebie zbyt ciężka, weź pod uwagę modele mniejsze.

Podsumowanie

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości, dużej odśnieżarki, która pomoże Ci w pracy na średnich i dużych powierzchniach, gdzie regularnie zmagasz się z dużymi zwałami śniegu to model Vega KCD28 jest tym którego szukasz! Dobra jakość wykonania, solidna stalowa konstrukcja maszyny i zespołu roboczego, duże średnice kanałów wylotowych oraz markowy silnik serii zimowej to cechy dzięki którym przestaniesz męczyć się z piękną zimą, a raz na zawsze zaczniesz odśnieżać szybko i skutecznie! Odśnieżarka spalinowa Vega KCD28 marki Grass jest dobrym przykładem, tego iż duża odśnieżarka może kosztować rozsądne pieniądze. 

Kupując w cenie otrzymujesz:

 • Fabryczną zawartość zestawu tj. odśnieżarkę, klucz do świecy zapłonowej
 • oryginalne opakowanie
 • polskojęzyczną instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną z dowodem zakupu, dzięki czemu w przypadku wystąpienia usterki możesz realizować naprawy gwarancyjne w autoryzowanych punktach serwisowych na terenie całego kraju, 
 • 2 sztuki wysokiej jakości zimowego oleju rekomendowanego do silników odśnieżarek - jedna na uruchomienie, a druga na wymianę po dotarciu silnika
 • stabilizator do paliwa, dzięki któremu ograniczysz ryzyko wystąpienia problemów spowodowanych unieruchomieniem odśnieżarki po długim postoju, 
 • wysokiej jakości kanister na benzynę marki ALKO o pojemności 5 litrów, półprzezroczysty dzięki czemu widzisz jego zawartość
 • markową świecę zapłonową na zapas, dzięki której w sytuacji kryzysowej możesz szybko uruchomić swoją odśnieżarkę!
 • profesjonalny zestaw serwisowy do wysysania oleju i paliwa nie tylko z odśnieżarek! 
 • ochronniki słuchu, dzięki którym zredukujesz poziom hałasu podczas odśnieżania i nie będziesz tak bardzo zmęczony, 
 • zapasowe sworznie zabezpieczające wirnik odśnieżarki, dzięki nim w przypadku zerwania zabezpieczeń możesz kontynuować odśnieżanie,
 • sprawdzenie wysyłanego urządzenia pod kątem uszkodzeń i braków zgodnie z przyjętymi procedurami, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych reklamacji 
 • ubezpieczoną, darmową wysyłkę
 • możliwość zakupu na raty online 
 • wsparcie techniczne po zakupie oraz sprzedaż wysyłkową części zamiennych

W startowym pakiecie promocyjnym o wartości blisko 200 PLN, który od nas otrzymujesz GRATIS masz zawarte wszystko co jest Ci niezbędne do użytkowania Twojej odśnieżarki! Niczego nie musisz dokupować! Kup tylko paliwo i działaj!

UWAGA! Przed użyciem urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz uzupełnić wymagane oleje silnikowe, przekładniowe oraz inne płyny eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta!!!

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane