Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Pilarka spalinowa SOLO by AL-KO BKS 6240

  • Pojemność silnika 40,1 cm3
  • Moc silnika 1,5 kW ~ 2,04 KM
  • Waga na sucho 4,6 kg
  • Pojemność zbiornika paliwa: 390 ml
  • Pojemność zbiornika oleju: 210 ml
  • Prowadnica o długości 40 cm - 16"
    • podziałka: 3/8"
    • szerokość rowka: 1,3 mm

Więcej szczegółów

699,00 zł

127392

Nowy

Więcej informacji

W 2014 roku AL-KO przejęło w całości wydział leśny uznanej wśród profesjonalistów firmy SOLO. Od tego momentu technologia SOLO oferowana jest pod marką SOLO by AL-KO łączącą wieloletnie doświadczenie konstruktorów Solo z innowacyjnością AL-KO.

Przeznaczenie SOLO by AL-KO BKS 6240

Solo by AL-KO BKS 6240 to bardzo lekka -tylko 4,6 kg- pilarka o bardzo dobrym stosunku masa/moc (2,3 kg/KM). Jedna z najbardziej wydajnych pilarek przeznaczonych do prac przydomowych. Jeśli potrzebujesz narzędzia do przygotowania drewna opałowego, ścięcia drzewka w ogrodzie lub sadzie, albo okrzesania gałęzi docenisz ten model na każdym kroku.

Silnik oraz gaźnik

Silnik dwusuwowy o tradycyjnej, prostej budowie i pojemności 40,1 ccm wytwarza moc na poziomie 1,5 kW. Maksymalne obroty silnika wynoszą ~11.000 obr/min. Pracą pilarki steruje nastawny gaźnik ze śrubami regulacyjnymi "L" oraz "H", dzięki którym w razie potrzeby można skorygować skład mieszanki. Śruba "T"  służy do ustawienia prędkości obrotowej biegu jałowego.

Obsługa, sterowanie

Pilarka została wyposażona w efektywny system antywibracyjny, oraz uchwyt o zoptymalizowanej ergonomii. W okresie zimowym pracę ułatwia system podgrzania powietrza. Dla łatwiejszej obsługi zamykanie i otwieranie zbiornika paliwa odbywa się bez narzędzi, a łańcuch posiada boczny system naciągu.

Układ tnący

Prowadnica ma długość 40 cm, wszechstronny rozmiar umożliwiający zarówno łatwe manewrowanie pilarką jak i zapewniający spory zasięg by pociąć grubsze kloce. Pracuje na niej łańcuch o podziałce 3/8" i szerokości zęba prowadzącego 1,3 mm. Prowadnica mocowana jest na dwie szpilki, a napinacz łańcucha regulowany jest śrubą umiejscowioną w pokrywie bocznej, co zapewnia łatwą i szybką obsługę. Łańcuch smarowany jest automatycznie. Zbiornik oleju do smarowania łańcucha ma pojemność 210 ml, a zbiornik paliwa 390 ml. 

Podsumowanie, gwarancja

Pilarka Solo by AL-KO BKS 6240 to bardzo lekka pilarka wszechstronnego zastosowania. Producent zadbał nie tylko o dobre parametry pilarki, ale też o komfort pracy. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją dla użytkowników indywidualnych.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię