Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Pilarka spalinowa SOLO by AL-KO BKS 6238

 • Pojemność silnika 37,2 cm3
 • Moc silnika 1,2 kW ~ 1,63 KM
 • Waga na sucho 4,6 kg
 • Pojemność zbiornika paliwa: 390 ml
 • Pojemność zbiornika oleju: 210 ml
 • Prowadnica o długości 35 cm - 14"
  • podziałka: 3/8"
  • szerokość rowka: 1,3 mm
 • System podgrzania powietrza

Więcej szczegółów

611,00 zł

127387

Nowy

Więcej informacji

Przeznaczenie SOLO by AL-KO BKS 6238

W 2014 roku AL-KO przejęło w całości wydział leśny uznanej wśród profesjonalistów firmy SOLO. Od tego momentu technologia SOLO oferowana jest pod marką SOLO by AL-KO łączącą wieloletnie doświadczenie konstruktorów Solo z innowacyjnością AL-KO.

Solo by AL-KO BKS 6238 to bardzo lekka -tylko 4,6 kg- i wydajna pilarka przeznaczona do prac przydomowych. Świetny model wstępny, by poznać linię Solo by AL-KO, bardzo chętnie wybierana przez użytkowników poszukujących pilarki, która bez wysiłku potnie drewno opałowe, zetnie drzewko w ogrodzie lub okrzesa konary i gałęzie.

Silnik oraz gaźnik

Silnik dwusuwowy o tradycyjnej, prostej budowie i pojemności 37,2 ccm wytwarza moc na poziomie 1,2 kW. Maksymalne obroty silnika wynoszą ~11.000 obr/min. Pracą pilarki steruje nastawny gaźnik ze śrubami regulacyjnymi "L" oraz "H", dzięki którym w razie potrzeby można skorygować skład mieszanki. Śruba "T"  służy do ustawienia prędkości obrotowej biegu jałowego.

Obsługa, sterowanie

Pilarka została wyposażona w efektywny system antywibracyjny, oraz uchwyt o zoptymalizowanej ergonomii. W okresie zimowym pracę ułatwia system podgrzania powietrza. Dla łatwiejszej obsługi zamykanie i otwieranie zbiornika paliwa odbywa się bez narzędzi, a łańcuch posiada boczny system naciągu.

Układ tnący

Prowadnica ma długość 35 cm, umożliwia swobodne i bezpieczne manewrowanie piłą nawet niewprawnym użytkownikom. Pracuje na niej łańcuch o podziałce 3/8" i szerokości zęba prowadzącego 1,3 mm. Prowadnica mocowana jest na dwie szpilki, a napinacz łańcucha regulowany jest śrubą umiejscowioną w pokrywie bocznej, co zapewnia łatwą i szybką obsługę. Łańcuch smarowany jest automatycznie. Zbiornik oleju do smarowania łańcucha ma pojemność 210 ml, a zbiornik paliwa 390 ml. 

Podsumowanie, gwarancja

Pilarka Solo by AL-KO BKS 6238 to bardzo lekka pilarka wszechstronnego zastosowania. Producent zadbał nie tylko o dobre parametry pilarki, ale też o komfort pracy. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją dla użytkowników indywidualnych.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię