Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Pilarka spalinowa AL-KO BKS 4040

 • Pojemność silnika 40,1 cm3
 • Moc silnika 1,5 kW ~ 2,04 KM
 • Waga na sucho 5,3 kg
 • Pojemność zbiornika paliwa: 390ml
 • Pojemność zbiornika oleju: 210ml
 • Prowadnica OREGON o długości 40 cm - 16"
  • podziałka: 3/8"
  • szerokość rowka: 1,3 mm
 • Łańcuch OREGON
 • Ułatwiony rozruch silnika

Więcej szczegółów

662,00 zł

113186

Nowy

Więcej informacji

Przeznaczenie AL-KO BKS 4040

AL-KO BKS 4040 to lekka i wydajna pilarka przeznaczona do prac hobbystycznych przy domu. W porównaniu do BKS 4540 ma bardziej kompaktową budowę, mniejszy zbiornik paliwa, przy nieznacznie mniejszej mocy (0,2 kW).  BKS 4040 jest chętnie wybierana przez użytkowników szukających uniwersalnej pilarki o bardzo dobrej relacji cena/jakość.

Silnik oraz gaźnik

Silnik dwusuwowy o tradycyjnej, prostej budowie i pojemności 40,1 ccm wytwarza moc na poziomie 1,5 kW. Maksymalne obroty silnika wynoszą ~11000 obr/min motor nie jest specjalnie "wyżyłowany", co pozytywnie wpływa na jego żywotność. Pracą pilarki steruje nastawny gaźnik ze śrubami regulacyjnymi "L" oraz "H", dzięki którym w razie potrzeby można skorygować skład mieszanki. Śruba "T"  służy do ustawienia prędkości obrotowej biegu jałowego.

Obsługa, sterowanie

Pilarka została wyposażona w zintegrowane ssanie, które sprawia, iż uruchamianie urządzenia jest łatwe i przyjemne. Jest to szczególnie istotne dla kobiet oraz osób starszych, które nie rzadko są użytkownikami pilarek. System antywibracyjny, amortyzowany uchwyt i podwójny hamulec dbają o komfort i bezpieczeństwo pracy. Należy podkreślić, że konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do filtra powietrza oraz świecy.

Układ tnący

Zarówno prowadnica jak i łańcuch tnący są produktami renomowanej firmy OREGON. Prowadnica ma długość 40 cm i pozwala zarówno na swobodne manewrowanie jak i przecinanie większych kawałków "na raz" bez przekładania lub obchodzenia klocka. Pracuje na niej łańcuch o podziałce 3/8" i szerokości zęba prowadzącego 1,3 mm. Prowadnica mocowana jest na dwie szpilki, a napinacz łańcucha regulowany jest śrubą umiejscowioną w pokrywie bocznej, co zapewnia łatwą i szybką obsługę. Łańcuch smarowany jest przy pomocy automatycznej pompy oleju, która załącza się z chwilą dodania gazu, a tym samym obrotu łańcucha tnącego. Zbiornik oleju do smarowania łańcucha ma pojemność 210 ml, a zbiornik paliwa 390 ml. 

Podsumowanie, gwarancja

Pilarka AL-KO BKS 4040 to uniwersalne urządzenie o dużej mocy i niewielkiej wadze. Producent zadbał nie tylko o dobre parametry pilarki, ale też o komfort pracy stosując amortyzowany uchwyt ręczny, który skutecznie tłumi drgania podczas cięcia. Osprzęt renomowanej marki Oregon podkreśla dbałość firmy AL-KO o jakość sprzedawanych urządzeń. AL-KO BKS 4040 to idealne rozwiązanie do prac przydomowych, działkowych i ogrodowych. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją dla użytkowników indywidualnych.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię