Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Glebogryzarka Cedrus GL03PRO B&S z napędem zestaw do orania

 • silnik czterosuwowy Briggs&Stratton CR950
 • pojemność silnika 208 cm3
 • moc max: 6,5 KM
 • szerokość robocza: 45 cm
 • max głębokość pracy: 33 cm
 • napęd: 1 bieg do przodu, 1 bieg do tyłu
 • niezależny napęd kół i zespołu roboczego!
 • noże pracujące dwu kierunkowo!
 • prędkość obrotowa noży 190 obr./min
 • uchwyt regulowany w pionie
 • waga: 92 kg
 • zalecana powierzchnia: do 25 arów

Więcej szczegółów

5 249,00 zł

CEDRUSGL03PROB&S

Nowy

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO B&S z napędem w zestawie z osprzętem do orania.

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO B&S to mocna, solidna glebogryzarka z niezależnym napędem kół i osobnym napędem dla zespołu roboczego umiejscowionego z tyłu urządzenia. Dzięki dwukierunkowej możliwości pracy noży, uzyskasz najlepsze efekty podczas przygotowywania gleby pod uprawy i zakładanie trawnika. Model ten pomoże Ci w ciężkiej i żmudnej pracy podczas gdy będziesz wyrównywał swoją działkę. Jest niezastąpiona gdy uprawiasz rośliny rzędowo. Idealnie sprawdzi się na średnich i dużych działkach do 25 arów. Występuje również w wersji z silnikiem Loncin jako glebogryzarka Cedrus Gl03PRO-LC. Zestaw składa się z glebogryzarki oraz akcesoriów min. stalowe koła, łącznik oraz pług jednoskibowy do orania ziemi. 

Silnik Briggs & Stratton CR950

Glebogryzarka Cedrus GL03 PRO B&S napędzana jest silnikiem Briggs & Stratton CR950 o pojemności skokowej 208 ccm. Briggs & Stratton to ceniony w świecie producent silników napędzających rozmaite urządzenia ogrodnicze, rolnicze i budowlane. Po kilku latach użytkowania, jeśli zajdzie konieczność przeprowadzenia serwisu to z całą pewnością nie zaznasz problemów z częściami zamiennymi. Obsługa bieżąca jest łatwa, a wszystkie punkty obsługi takie jak świeca, filtr olej masz w miejscu łatwo dostępnym. Silnik ten oferuje Ci wysoki moment obrotowy oraz moc maksymalną na poziomie 6,5 KM przy 3600 obr./min. Parametry te w połączeniu z przekładnią napędzającą zespół roboczy pozwolą Ci na skuteczne i wydaje gryzowanie nawet ciężkiej, zbitej gleby w której wiele innych urządzeń sobie nie poradzi. Rozruch silnika nie wymaga abyś używał nadmiernej siły. Dzięki zastosowaniu automatycznego dekompresatora zamontowanego na wałku rozrządu, wystarczy że lekko pociągniesz za linkę rozrusznika. Wiele pań z powodzeniem i bez większych trudności użytkuje tą glebogryzarkę. 

Cedrus Gl03PRO glebogryzarka separacyjna ? Zespół roboczy

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO w odróżnieniu od pozostałych urządzeń jakie możesz spotkać oferuje Ci niezwykle przydatne rozwiązanie jakim jest dwukierunkowa praca zespołu roboczego. Oznacza to, że podczas pracy możesz włączyć zespół roboczy w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Jest to jedna z cech glebogryzarek separacyjnych, która jest wspólna dla tych urządzeń. Nie mniej jednak glebogryzarka separacyjna, ze względu na swoje specyficzne właściwości i budowę spełnia jeszcze kilka innych warunków, których nie realizuje Cedrus Gl03. Przeciwbieżny kierunek pracy pozwala Ci na lepsze "przemielenie" spulchnianej gleby oraz przerzucenie na spód części kamieni, brył i innych nie potrzebnych napotkanych w glebie materiałów. Dzięki temu gleba na powierzchni, którą zgryzujesz jest czyściejsza oraz lepiej rozdrobniona. Tym samym masz lepiej przygotowany grunt pod sianie trawy czy też zakładanie ogródka warzywnego co jak wiadomo poskutkuje obfitszymi plonami! Tak więc glebogryzarka Cedrus GL03 PRO nie jest typową glebogryzarką separacyjną, jednak wykorzystując tą jedną z właściwości ( wspólną z glebogryzarka separacyjna ) umożliwia Ci dużo lepsze przygotowanie gruntu. Szerokość robocza jest stała, wynosi 45 cm i umożliwia Ci bezproblemową pracę po między grządkami oraz w wąskich tunelach szklarniowych. Solidne, specjalnie wyprofilowane motyki zespołu roboczego wykonano z utwardzonej stali - tną glebę niczym samurajski miecz ;-) Obracają się prędkością 190 obr./min. przy maksymalnych prędkościach obrotowych silnika. Dzięki temu wydajnie i bez wysiłku gryzujesz nawet twardą i wyschniętą glebę! Głębokość pracy regulujesz przy pomocy ogranicznika głębokości zamontowanego z tyłu maszyny oraz regulowanych osłon bocznych, które zabezpieczają Cię przed odskakującymi z ziemi kamieniami. Tylna, swobodnie unosząca się pokrywa zespołu roboczego została specjalnie "uzębiona" dzięki czemu nie tylko zabezpiecza Cię przed zranieniem ale również wyrównuje spulchnioną glebę. 

Przekładnia napędowa, koła, napęd

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO posiada niezależny napęd na koła. Pozwala Ci to na jazdę  glebogryzarką do przodu oraz do tyłu, podczas gdy zespół roboczy nie pracuje. Dzięki temu możesz podjechać glebogryzarką w odległe miejsce w którym zamierzasz pracować bez obawy, że uszkodzisz wirujące motyki podczas pokonywania nierówności terenowych. Niektóre urządzenia z napędem na koła nie oferują Ci takiej możliwości, ponieważ zespół roboczy pracuje razem z napędem kół! Na skrzyni biegów możesz ustawić luz, dzięki czemu bez wysiłku przepchasz urządzenie, ponieważ w takiej pozycji przekładnia stawia niewielkie opory. Również tą opcję nie każda glebogryzarka Ci zaoferuje. Bieg wsteczny ułatwi Ci manewrowanie oraz pomoże wydostać urządzenie, które ugrzęzło w czasie pracy. Na skrzyni biegów możesz ustawić następujące przełożenia:

 • jazda do przodu z wyłączonym zespołem roboczym
 • jazda do tyłu z wyłączonym zespołem roboczym
 • jazda do przodu z załączonym zespołem roboczym pracującym w przód
 • jazda do przodu z załączonym zespołem roboczym pracującym w tył
 • luz - umożliwiający Ci lekkie i łatwe przetaczanie glebogryzarki.

Pompowane koła z wysokim protektorem umożliwią Ci pracę nawet na gliniastym podłożu. Zamortyzują drgania i wibracje, które powstają podczas pracy więc znacząco poprawią komfort i sprawią, że będziesz mniej zmęczony. Do prac ziemnych takich jak, np. oranie możesz dokupić zestaw składający się min. z pługa jednoskibowego, łączników oraz kół metalowych. Korzyści idące z posiadania kół metalowych, docenisz podczas prac ziemnych w najtrudniejszym terenie. Mają one głębokie "metalowe jodełki" dzięki którym masz znacznie lepszy kontakt z podłożem w najbardziej beznadziejnych warunkach.  

Praca, operator

Glebogryzarka Cedrus Gl03 PRO wyposażona została w pionową regulację rączek. Możesz ustawić wysokość ich położenia tak aby było Ci wygodnie. Gąbkowany uchwyt zwany też kierownicą, jest miękki i komfortowy w dotyku. Będzie tłumił wibracje powstałe w czasie pracy oraz zmniejszy zmęczenie Twoich rąk. Wszystkie dźwignie sterujące są oznaczone w przejrzysty sposób i usytuowane tak, abyś nie miał kłopotów ze sterowaniem. Glebogryzarka jest solidnie wykonana o czym świadczy nie mała, wynosząca 92 kg waga. W przedniej części urządzenia, poniżej silnika zamontowano obciążenie, które oprócz dociążenia glebogryzarki, pozytywnie wpływa na jej wyważenie. Dzięki temu znacznie łatwiej Ci manewrować blisko 100 kg maszyną. Większa waga jest Twoim sprzymierzeńcem podczas gryzowania gleby, ponieważ ułatwia zakopywanie się urządzenia. W razie potrzeby możesz dokupić dodatkowe obciążniki, które zamontujesz na koła. Podczas pracy przy obrzeżach może się tak zdarzyć, że przypadkowo uderzysz w ogrodzenie, ścianę lub inną przeszkodę terenową. Na tą okoliczność Twoją glebogryzarkę będzie osłaniać duży, przedni zderzak. Pełni on również funkcję wygodnego uchwytu, który umożliwi Ci podniesienie glebogryzarki na samochód. Model ten z powodzeniem użytkują panie ogrodniczki oraz seniorzy, ponieważ jest prosty w obsłudze, wygodny w użytkowaniu i solidnie wykonany. 

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO ciągnik jednoosiowy

Cedrus Gl03PRO umożliwia Ci szersze zastosowanie niż tylko gryzowanie gleby. Możesz dokupić akcesoria, dzięki którym możesz rozszerzyć swój zestaw co umożliwi Ci min. wykopywanie ziemniaków, obsypywanie grządek. W celu ich podłączenia, musisz zdemontować wałki zespołu roboczego i na ich miejsce założyć łącznik do którego będziesz mógł podłączyć akcesoria. 

Jeżeli jesteś zaprawionym w boju działkowcem, ogrodnikiem wybierz gotowy zestaw składający się z glebogryzarki Cedrus Gl03PRO B&S oraz zestawu do orania lub zestawu rozszerzonego (składającego się z pozostałych dostępnych akcesoriów). 

Podsumowanie

Glebogryzarka Cedrus GL03PRO B&S pod względem trwałości nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Glebogryzarka GL03PRO to bardzo mocna, zwrotna i trwała maszyna w układzie ciągnika jednoosiowego. Z pewnością spełni oczekiwania entuzjastów ogrodnictwa. Docenią ją również panie i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, ponieważ wymaga znacznie mniej wysiłku niż tradycyjne glebogryzarki. Efekty pracy powstałe w wyniku gryzowania tym urządzeniem zadowolą najbardziej wymagających rolników!

Gwarancja

 • 2 lata dla użytkowników prywatnych
 • 1 rok dla firm

Wysyłana kurierem na palecie, w oryginalnym solidnym opakowaniu.

Opinie

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane