Kategorie

Ostatnio przeglądane

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Glebogryzarka Cedrus GL03PRO-LC Loncin G200F z napędem

 • silnik czterosuwowy LONCIN G200F
 • pojemność silnika 196 cm3
 • moc max: 6,5 KM
 • moment obrotowy: 11,5 Nm przy 3.000 rpm
 • niezależny napęd kół i zespołu roboczego!
 • dwukierunkowa praca noży!
 • prędkość obrotowa noży 190 obr./min.
 • szerokość robocza: 45 cm
 • max głębokość pracy: 33 cm
 • napęd: 1 bieg do przodu, 1 bieg do tyłu
 • uchwyt regulowany w pionie
 • waga: 92 kg
 • zalecana powierzchnia: do 25 arów

Więcej szczegółów

3 126,00 zł

CEDRUSGL03PRO-LC

Nowy

Więcej informacji

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO-LC z napędem

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO-LC to solidna glebogryzarka napędzana mocnym silnikiem. Posiada niezależny napęd kół jezdnych i osobno dołączany dla zespołu roboczego, który może pracować dwukierunkowo. Dzięki możliwości pracy w kierunku przeciwbieżnym do kierunku jazdy, uzyskasz najlepsze efekty podczas gryzowania jakich nie osiągniesz żadną inną glebogryzarką! Glebogryzarka ta pomoże Ci idealnie przygotować glebę pod ogródek warzywny, zakładanie trawnika lub odwali za Ciebie czarną robotę gdy będziesz chciał wyrównać swoją działkę. Jest niezastąpiona gdy uprawiasz rośliny rzędowo. Doskonale sprawdzi się pracując na średnich i dużych obszarach do 25 arów. Występuje również z silnikiem Briggs&Stratton CR950 pod oznaczeniem glebogryzarka Cedrus GL03PRO B&S. 

Silnik Loncin G200F

Glebogryzarka Cedrus GL03PRO-LC napędzana jest bardzo popularnym i cieszącym się ogromnym uznaniem silnikiem Loncin G200F. Jest to silnik czterosuwowy, benzynowy, chłodzony powietrzem o pojemności skokowej 196 ccm. Generuje moc maksymalną 6,5 KM oraz moment obrotowy 11,5 Nm już przy zaledwie 3000 obr./min. Takie parametry pracy sprawią, że glebogryzarka nie będzie się dławiła pod pierwszym lepszym obciążeniem. Jednak pamiętaj! Moc maksymalna silnika to nie to samo co moc użytkowa urządzenia. Podczas pracy przy prędkościach obrotowych silnika rzędu 3600 obr./min do dyspozycji będziesz miał moc urządzenia na poziomie około 5 KM. Przy tak optymalnej szerokości roboczej, pozwoli Ci to na wydajne i skuteczne gryzowanie gleby. Tuleja żeliwna cylindra oraz łożyskowany wał korbowy pozwolą Ci na wieloletnią eksploatację w trudnych warunkach. Zbiornik na paliwo ma 3,6 litra pojemności. Obsługa bieżąca nie sprawi Ci najmniejszego kłopotu. Dostęp do filtra powietrza oraz korka kontrolno-wlewowego jest bezproblemowy. Z łatwością skontrolujesz poziom oleju, a w razie konieczności uzupełnisz braki.

Koła, napęd, przekładnia napędowa

Glebogryzarka spalinowa Cedrus GL03PRO-LC posiada niezależny napęd na koła. Pozwala Ci to na jazdę  glebogryzarką do przodu oraz do tyłu, podczas gdy zespół roboczy nie pracuje. Dzięki temu możesz podjechać glebogryzarką w odległe miejsce w którym zamierzasz pracować bez obawy, że uszkodzisz wirujące motyki podczas pokonywania nierówności terenowych. Niektóre urządzenia z napędem na koła nie oferują Ci takiej możliwości, ponieważ zespół roboczy pracuje razem z napędem kół! Na skrzyni biegów możesz ustawić luz, dzięki czemu bez wysiłku przepchasz urządzenie, ponieważ w takiej pozycji przekładnia stawia niewielkie opory. Również tą opcję nie każda glebogryzarka Ci zaoferuje. Bieg wsteczny ułatwi Ci manewrowanie oraz pomoże wydostać urządzenie, które ugrzęzło w czasie pracy. Na skrzyni biegów możesz ustawić następujące przełożenia:

 • jazda do przodu z wyłączonym zespołem roboczym
 • jazda do tyłu z wyłączonym zespołem roboczym
 • jazda do przodu z załączonym zespołem roboczym pracującym w przód
 • jazda do przodu z załączonym zespołem roboczym pracującym w tył
 • luz - umożliwiający Ci lekkie i łatwe przetaczanie glebogryzarki.

Pompowane koła z wysokim protektorem umożliwią Ci pracę nawet na gliniastym podłożu. Zamortyzują drgania i wibracje, które powstają podczas pracy więc znacząco poprawią komfort i sprawią, że będziesz mniej zmęczony. Do prac ziemnych takich jak, np. oranie możesz dokupić zestaw składający się min. z pługa jednoskibowego, łączników oraz kół metalowych. Korzyści idące z posiadania kół metalowych, docenisz podczas prac ziemnych w najtrudniejszym terenie. Mają one głębokie "metalowe jodełki" dzięki którym masz znacznie lepszy kontakt z podłożem w najbardziej beznadziejnych warunkach.  

Cedrus Gl03PRO glebogryzarka separacyjna ? Zespół roboczy

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO w odróżnieniu od pozostałych urządzeń jakie możesz spotkać oferuje Ci niezwykle przydatne rozwiązanie jakim jest dwukierunkowa praca zespołu roboczego. Oznacza to, że podczas pracy możesz włączyć zespół roboczy w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Jest to jedna z cech glebogryzarek separacyjnych, która jest wspólna dla tych urządzeń. Nie mniej jednak glebogryzarka separacyjna, ze względu na swoje specyficzne właściwości i budowę spełnia jeszcze kilka innych warunków, których nie realizuje Cedrus Gl03. Przeciwbieżny kierunek pracy pozwala Ci na lepsze "przemielenie" spulchnianej gleby oraz przerzucenie na spód części kamieni, brył i innych nie potrzebnych napotkanych w glebie materiałów. Dzięki temu gleba na powierzchni, którą zgryzujesz jest czyściejsza oraz lepiej rozdrobniona. Tym samym masz lepiej przygotowany grunt pod sianie trawy czy też zakładanie ogródka warzywnego co jak wiadomo poskutkuje obfitszymi plonami! Tak więc glebogryzarka Cedrus GL03 PRO nie jest typową glebogryzarką separacyjną, jednak wykorzystując tą jedną z właściwości ( wspólną z glebogryzarka separacyjna ) umożliwia Ci dużo lepsze przygotowanie gruntu. Szerokość robocza jest stała, wynosi 45 cm i umożliwia Ci bezproblemową pracę po między grządkami oraz w wąskich tunelach szklarniowych. Solidne, specjalnie wyprofilowane motyki zespołu roboczego wykonano z utwardzonej stali - tną glebę niczym samurajski miecz ;-) Obracają się prędkością 190 obr./min. przy maksymalnych prędkościach obrotowych silnika. Dzięki temu wydajnie i bez wysiłku gryzujesz nawet twardą i wyschniętą glebę! Głębokość pracy regulujesz przy pomocy ogranicznika głębokości zamontowanego z tyłu maszyny oraz regulowanych osłon bocznych, które zabezpieczają Cię przed odskakującymi z ziemi kamieniami. Dopasujesz ustawienia odpowiednio do Twoich potrzeb, a maksymalna głębokość gryzowania w tym modelu wynosi 33 cm. Tylna, swobodnie unosząca się pokrywa zespołu roboczego została specjalnie "uzębiona" dzięki czemu nie tylko zabezpiecza Cię przed zranieniem ale również wyrównuje spulchnioną glebę. 

Praca, operator

Glebogryzarka Cedrus Gl03 PRO wyposażona została w pionową regulację rączek. Możesz ustawić wysokość ich położenia tak aby było Ci wygodnie. Gąbkowany uchwyt zwany też kierownicą, jest miękki i komfortowy w dotyku. Będzie tłumił wibracje powstałe w czasie pracy oraz zmniejszy zmęczenie Twoich rąk. Wszystkie dźwignie sterujące są oznaczone w przejrzysty sposób i usytuowane tak, abyś nie miał kłopotów ze sterowaniem. Glebogryzarka jest solidnie wykonana o czym świadczy nie mała, wynosząca 92 kg waga. W przedniej części urządzenia, poniżej silnika zamontowano obciążenie, które oprócz dociążenia glebogryzarki, pozytywnie wpływa na jej wyważenie. Dzięki temu znacznie łatwiej Ci manewrować blisko 100 kg maszyną. Większa waga jest Twoim sprzymierzeńcem podczas gryzowania gleby, ponieważ ułatwia zakopywanie się urządzenia. W razie potrzeby możesz dokupić dodatkowe obciążniki, które zamontujesz na koła. Podczas pracy przy obrzeżach może się tak zdarzyć, że przypadkowo uderzysz w ogrodzenie, ścianę lub inną przeszkodę terenową. Na tą okoliczność Twoją glebogryzarkę będzie osłaniać duży, przedni zderzak. Pełni on również funkcję wygodnego uchwytu, który umożliwi Ci podniesienie glebogryzarki na samochód. Model ten z powodzeniem użytkują panie ogrodniczki oraz seniorzy, ponieważ jest prosty w obsłudze, wygodny w użytkowaniu i solidnie wykonany. 

Glebogryzarka Cedrus Gl03PRO ciągnik jednoosiowy

Cedrus Gl03PRO umożliwia Ci szersze zastosowanie niż tylko gryzowanie gleby. Wystarczy, że doposażysz swoją maszynę w akcesoria, dzięki którym możesz wykonywać inne prace ziemne takie jak oranie, wykopywanie ziemniaków, obsypywanie grządek. W celu ich podłączenia, musisz zdemontować wałki zespołu roboczego i na ich miejsce założyć łącznik do którego będziesz mógł podłączyć akcesoria. 

Jeżeli jesteś zaawansowanym działkowcem, ogrodnikiem możesz kupić gotowy zestaw składający się z glebogryzarki Cedrus Gl03PRO-LC oraz zestawu do orania lub zestawu rozszerzonego (składającego się z pozostałych dostępnych akcesoriów). 

Podsumowanie

Glebogryzarka Cedrus GL03PRO-LC pod względem trwałości nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Glebogryzarka GL03PRO to bardzo mocna, zwrotna i trwała maszyna w układzie ciągnika jednoosiowego. Z pewnością spełni oczekiwania entuzjastów ogrodnictwa. Docenią ją również panie i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, ponieważ wymaga znacznie mniej wysiłku niż tradycyjne glebogryzarki. Efekty pracy powstałe w wyniku gryzowania tym urządzeniem zadowolą najbardziej wymagających rolników!

Gwarancja

 • 2 lata dla użytkowników prywatnych
 • 1 rok dla firm

Wysyłana kurierem na palecie, w oryginalnym solidnym opakowaniu.

Opinie

Oceń 
2021-02-25

polecam

Super maszyna, super obsługa. Śniegi stopniały zabrałem się za wyrównywanie terenu. Piankowe pokrycia uchwytów są wygodne ale mogłyby być gumowe. Gumowe byłyby trwalsze.

  Oceń 
  2020-09-02

  Znakomite urządzenie

  Zakupiłam tą glebogryzarkę rok temu. Mąż sceptycznie podchodził do tego zakupu, ponieważ wcześniej wypożyczaliśmy inne glebogryzarki, które nie dawały sobie rady. To był strzał w 10-kę. Osobne załączanie napędu kół i noży to rewelacja. Paca noży w obie strony również na plus. Olbrzymi plus dla Panów z obsługi za pomoc telefoniczną w rozwiązaniu początkowych problemów technicznych. Pozdrawiam

   Napisz swoją opinię !

   Napisz opinię

   Napisz opinię

   Produkty powiązane