Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Rewolucja na trawniku

Seen by: 821, May 17, 2021

Wielu z nas pracuje przez cały tydzień nie mając często czasu dla rodziny, dla siebie czy na realizację swoich pasji. Dlaczego w sezonie wiosenno-letnim, gdy możemy cieszyć się świetną pogodą, mielibyśmy z tych czynności rezygnować? - wykorzystując ten czas na koszenie trawy. Często jedynymi wolnymi dniami w tygodniu jest weekend, wtedy możemy spędzić czas z rodziną lub kosić trawnik Ratunkiem dla naszego czasu powstały kosiarki automatyczne które bardzo szybko zdobywają popularność w naszych ogrodach. Automatyczną kosiarką można sterować ze smartfona łącząc się z siecią Wi-Fi. Sprzęt nie wymaga programowania – wystarczy nacisnąć przycisk, aby rozpocząć koszenie. Zdalnie sterowane kosiarki do koszenia zboczy mogą być sterowane nawet z odległości 300m, co daje duże możliwość koszenia w różnych nietypowych i trudno dostępnych miejscach. Duże możliwość koszenia na zboczach o dużym pochyleniu sprawdzają się w koszeniu np. rowów i bardzo nierównych terenów, a stabilne i szerokie podwozie zapewnia stabilność i precyzję koszenia.

Każdy kto ma trawnik dobrze wie, że koszenie kosiarką spalinową z napędem działki o wielkości około 10 arów (1000m kw.) zajmuje około 2 godzin. Pewnie traktorkiem by było szybciej? – Na pewno większa maszyna kołowa taka jak rider spalinowy czy traktorek ogrodowy ograniczy ten czas, lecz wymaga to naszego zaangażowania, miejsca na magazynowanie skoszonej trawy, systematyczny wywóz kompostownika, przeglądy maszyny. Często bywa także że przez ilość nasadzeń czy klombów wcale koszenie nie trwa której, ponieważ dużo czasu schodzi na manewrowanie i przejazdy, aby wysypać trawę.   

  Kosząc systematycznie nawet nieduży trawnik borykamy się z problemem rosnącego w bardzo szybkim tępie kompostownika. W czasie lata, gdy słupek na termometrach rośnie dochodzi do tego również nieprzyjemny zapach w jego pobliżu. Aby rozwiązać ten problem możemy skorzystać z systemu mulczującego w kosiarce spalinowej czy traktorku. Ale czy przy koszeniu raz na tydzień mulczowanie się spisuje? Tak – ale pod warunkiem, że trawa nie rośnie i kosimy ją na trochę wyższej wysokości. No chyba że znajdziemy czas na koszenie dużo częściej to, dlaczego nie. Uzyskamy ładny trawnik. Lecz kto kosi trawnik co 2-3 dni? Dobre roboty koszące pozwalają nam kosić trawnik codziennie dzięki czemu ścinane są tylko milimetry trawy. Co całkowicie usuwa problem posiadania kompostownika i jego wywozu na wysypisko. Ścinanie trawy i mielenie na drobne milimetrowe ścinki ma także szereg plusów poza brakiem kompostownika. Ścięta trawa rozkłada się dużo szybciej użyźniając ziemię co ogranicza stosowanie nawozów. Szybko rozkładająca się trawa nie tworzy filcu więc wertykulacja może być delikatniejsza. Przy zakupie kosiarki automatycznej warto zwrócić uwagę na to jak często ona kosi cały trawnik i jak bardzo mieli trawę. W przypadku niektórych automatów podany obszar uwzględnia ich tygodniową wydajność, a nie dzienną przez co ścinki są dużo większe i czepiają się do butów. W przypadku Husqvarna Automower® ścinki są milimetrowe dzięki opatentowanej tarczy z bardzo ostrymi nożami, a trawnik jest koszony codziennie dla najlepszego efektu.

 

Kosiarka automatyczna kosi trawę na obszarze wcześniej wyznaczonym specjalnym przewodem ograniczającym. Maszyna posiada czujnik zderzenia, dzięki czemu z łatwością omija przeszkody lub cofa się w zderzeniu z napotkaną przeszkodą. Wyposażona jest również w czujnik deszczu, czujnik nachylenia terenu oraz czujnik podnoszenia, który wyłącza noże kosiarki. Dzięki opatentowanej technologii koszenia AIA, kosiarka automatyczna z łatwością pokonuje wąskie przejścia

Kosiarki automatyczne to najciszej pracujące urządzenia ogrodowe do koszenia trawy. Bezobsługowy robot do koszenia trawy to komfortowe i precyzyjny sprzęt, radzący sobie z koszeniem trawnika w każdym terenie bez wysiłku i konieczności poprawiania niedokładnie skoszonych miejsc. Inteligentna kosiarka automatyczna nie wymaga wcześniejszego programowania, automatycznie wraca po koszeniu do stacji ładującej, posiada regulację wysokości koszenia trawy na różnym poziomie, automatyczne ładowanie akumulatora oraz czujniki deszczu, nachylenia, zderzenie i podnoszenia. Bezszczotkowy silnik zapewnia dłuższą żywotność urządzenia, dzięki czemu może nam służyć latami, a bezobsługowy układ zasilania zapewnia bezawaryjność. 

 

Leave a comment

Sign in


Categories

Author: