Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Pilarka łańcuchowa – czy wiesz, jakiej potrzebujesz?

Seen by: 134, Apr 12, 2021

Pilarka łańcuchowa – czy wiesz, jakiej potrzebujesz?

Korzystając z pilarki łańcuchowej, z powodzeniem przytniesz gałęzie drzew czy krzaki w swoim ogrodzie, nie będziesz miał również problemu z pocięciem drewna do kominka.

Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę przy zakupie i doborze piły łańcuchowej?

 

Pilarki łańcuchowe spalinowe:

 • Są mobilne nie potrzebują kabli do uruchomienia
 • Na sklepowych półkach można znaleźć pilarki łańcuchowe spalinowe przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i zawodowców.
 • Minusami są: konieczność cyklicznego serwisowania pilarek spalinowych.
 • Dodatkowe koszty które trzeba przeznaczyć na serwisowanie

Pilarki łańcuchowe elektryczne:      

 • Są wygodniejsze, bo nie emitują spalin.
 • Sieciowe pilarki łańcuchowe są ograniczone długością przewodu – nie zawsze jest on wystarczająco długi, aby możliwe było zastosowanie pilarki elektrycznej (w rezultacie mobilność takich urządzeń jest ograniczona).
 • Alternatywą dla pilarek elektrycznych sieciowych są pilarki akumulatorowe. Te jednak są cięższe, a dodatkowo konieczne jest naładowanie akumulatora przed włączeniem urządzenia.

 

Niezależnie od doświadczenia w pracy z pilarką, każda osoba zainteresowana zakupem takiego urządzenia powinna sprawdzić, czy wybrany przez nią model został wyposażony w hamulec bezpieczeństwa. Taki jest montowany w najnowszych urządzeniach.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pilarki.

Skoro modeli pilarek na rynku jest wiele, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, porównując je. Najważniejszymi parametrami są:

 • Moc. Ten czynnik ma istotne znaczenie dla wytrzymałości urządzenia. Im większą moc ma pilarka, tym lepiej poradzi sobie ze ścięciem drzewa.
 • Długość prowadnicy. Na rynku są dostępne modele pilarek łańcuchowych z prowadnicą o długości nawet 100 cm, przy czym najpopularniejsze modele są wyposażone w prowadnicę o długości od 30 do 40 cm.
 • Poziom hałasu. Pilarki generują hałas, przy czym głośniejsze są urządzenia spalinowe.
 • Waga. W przypadku mobilnych pilarek łańcuchowych również ona ma znaczenie – od tego parametru zależy bowiem komfort użytkownika.

 

Waga pilarki spalinowej

Zastanawiasz się zapewne, dlaczego tak ważna jest waga urządzenia.

Cóż, warto pamiętać o tym, że waga takiej pilarki może dosyć znacznie się różnić w zależności od zastosowania piły łańcuchowej.

O ile niewielkie piły spalinowe w rodzaju pilarek do przycinania drzewek lub krzewów w ogrodzie ważą maksymalnie 3-4 kilogramy, o tyle bardziej zaawansowane urządzenia potrafią ważyć nawet 10 kg (i więcej).

Owszem, duże pilarki łańcuchowe naszpikowane różnego rodzaju dodatkami i funkcjami zawsze są cięższe, ale warto zadać sobie pytanie, czy wszystkie te parametry są nam aż tak niezbędne do przydomowych prac.

Ostatecznie, spalinowa piła łańcuchowa ważąca kilkanaście kilogramów do najporęczniejszych nie należy, szczególnie dla osób, które używają takiego sprzętu do zastosowań stricte amatorskich.

Piła spalinowa moc

Ten parametr podawany jest w koniach mechanicznych lub w kilowatach, jak to robią wiodący producenci pilarek spalinowych.

Ogólnie rzecz biorąc, moc silnika należy dobierać do najczęstszych zastosowań danego sprzętu.

Przykładowo, jeżeli poszukujesz urządzenia, którego użyjesz do przycinania drzewek czy gałęzi, swobodnie wystarczy Ci moc rzędu 1,5-2,5 KM (czyli ok. 1.10-1.8 kW).

Leave a comment

Sign in


Categories

Author:

Tags