Kategorie

Producenci

eRaty Santander Consumer Bank

Zobacz nasze Aukcje.Wertykulatory i praca nad pięknym trawnikiem.

Seen by: 309, Mar 15, 2021

Wertykulatory i praca nad pięknym trawnikiem.

Wertykulatory

Przygotuj i odśwież trawnik.

Niemal każdy właściciel ogrodu marzy o pięknym i bujnym trawniku. Ale dlaczego niektóre ogrody wyglądają jak sucha pustynia, a trawnik w sąsiednim ogrodzie co roku na nowo lśni najpiękniejszą zielenią?

Żebyś mógł cieszyć się zdrowo wyglądającym trawnikiem musisz poświęcić kilka chwil na prace z urządzeniem do spulchniania ziemi. Mulczowanie trawnika powinno być zawsze spulchniane wiosną i jesienią, aby ponownie uzyskać wystarczającą ilość powietrza do oddychania. Wiosną (kwiecień) i jesienią (wrzesień). Po spulchnieniu trawnik powinien mieć czas na regenerację. Radzimy wcześniej skosić trawnik. Po wertykulacji obszar należy natychmiast nawieść, ponownie zasiać i oczywiście konkretnie podlać. Na glebach gliniastych, zacienionych trawnikach lub obszarach podmokłych zwykle tworzy się tak zwana „strzecha trawnikowa”. Takie trawniki należy częściej spulchniać i wietrzyć.

 

Do sprawdzenia czy czas na wertykulację wykorzystajmy grabie ogrodowe. Przeciągnij metalowymi grabiami po trawniku: jeśli zobaczysz mech lub stare pozostałości po koszeniu, nadszedł czas na wertykulację - nawet jeśli chwasty rozmnażają się na trawniku, jest to wyraźny znak, że trawa nie rośnie prawidłowo. Trawnika nie należy wertykulować zbyt wcześnie - tylko wtedy, gdy można wykluczyć przymrozki. Ważne jest również, aby podłoże było suche.

Wertykulator ma obracający się wałek ze stalowymi ostrzami, które na krótko wnikają w ziemię przy każdym obrocie. Ta ciężka praca maszyny pomaga aby trawnik mógł wchłonąć wystarczającą ilość składników odżywczych i uzyskać wystarczającą ilość powietrza do oddychania. Mówiąc prościej, wertykulacja to bardziej intensywna aeracja, w wyniku której darń jest również nacinana. To jeszcze bardziej rozluźnia glebę i pozwala jej cudownie się regenerować. Ogrodnicy zwykle wiosną wertykulują trawnik, aby odświeżyć go po zimnej porze roku. Należy to powtórzyć jesienią. Zwłaszcza jeśli wcześniej zima była szczególnie ciężka. Daje to trawnikowi składniki odżywcze potrzebne do przetrwania następnej zimy.

Podczas wertykulacji ustaw odpowiednią wysokość do pracy od dwóch do pięciu milimetrów. Bez względu na rodzaj używanego urządzenia ważne jest, aby usunąć części roślin, które obumarły zimą, ponieważ odbierają światło i powietrze z kiełkującej trawy. Należy pamiętać, że tylko suchy, świeżo skoszony trawnik powinien być spulchniany.

Po pracy Pozostałości po wertykulacji usuń jak najszybciej - pomocny w tym będzie załączony kosz. Pamiętaj aby maszynę zawsze utrzymać w dobrej kondycji będzie służyć Ci długo i solidnie.

 

Wertykulatory spalinowe czy elektryczne?

Elektryczne wertykulatory nadają się do średniej wielkości trawników, mają niski poziom hałasu i są bezemisyjne. Wertykulatory spalinowe można stosować na dużych powierzchniach bez konieczności podłączenia do źródła prądu. Zaletą wertykulatorów spalinowych jest to, że można go używać elastycznie i bez kabli, dzięki czemu idealnie nadaje się do większego ogrodu lub trudno dostępnych miejsc. Jego mocny silnik nadaje się również do pracy na twardszych trawiastych powierzchniach.

 

Środki po przewietrzeniu i spulchnieniu

W obu przypadkach trawę należy następnie mocno podlać i nawozić. To dobrodziejstwo dla gleby i roślin, które oprócz tlenu otrzymują wodę aż do korzeni. Po spulchnieniu nawóz ma największe działanie, ponieważ składniki odżywcze mogą być wtedy najlepiej wchłaniane i przetwarzane. Ewentualnie należy wysiać nowe nasiona trawnika.

 

 

 

Leave a comment

Sign in


Categories

Author: